• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
hvala dečki :)
sijat ću pajdaša, bolje da na vrijeme pripremim sjeme i gnojivo.
koliko gnojiva baciti na istu površinu? i kojeg? urea, kan... :icon_pray:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
hvala dečki :)
sijat ću pajdaša, bolje da na vrijeme pripremim sjeme i gnojivo.
koliko gnojiva baciti na istu površinu? i kojeg? urea, kan... :icon_pray:

prinosom i kvalitetom zlatko i pajdas koji je bolji
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Što je hibrid kvalitetniji to je osjetljiviji i na gnojidbu i na sušu .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ti bokca,samo 500kg????

meni je od kukuruza i soje na 50 ha ostalo 150 000 kuna duga ,sve sam predao i ostali dugovi !!!

i nisam jedini ovdje nas ima dosta koji su tako prosli.. Suncokret je jedini uspio ,kao nikada neki su imali i 4tone po ha..
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
meni je od kukuruza i soje na 50 ha ostalo 150 000 kuna duga ,sve sam predao i ostali dugovi !!!

i nisam jedini ovdje nas ima dosta koji su tako prosli.. Suncokret je jedini uspio ,kao nikada neki su imali i 4tone po ha..
Isuseee,mi u Varaždinu plačemo za prinos od 8-9t kukuruza po hektaru.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
pa zato vam i kazem budite sretni dobro ste prosli..

ja otkada radim zemlju ovo mi se nikada nije desilo ali definitivno vise ne sijem kukuruz i soju ,ako i budem biti ce samo za svoje potrebe.
a kako su se ovi kukurikavci poceli odnositi prema selu ne pise nam se nikome dobro!!!!!!!!
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
digao sam novi kredit i zatvorio kompletan dug.

A,Boga mi nije tebi lako.
Trebalo bi par godina biti Bogovska godina da pokriješ troškove,kamate,a i ti da ujedno nesto zaradis.
Vjeruj mi nebi ti htel biti u koži,ali da mi je zal takvih ljudi koji se muce i trude i na kraju ne dobiju nista mi je zal.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa ti živi onda na koji način ak moraš raditi i onda na kraju toliki dug moraš pokriti izgleda da je bolja ona bolje za kunu ležat nego za dvije raditi..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ali nije to sada sve nisam mogao platiti socijalno a malo mi se i nakupilo pa me je sada porezna blokirala tako da ce i dobar dio poticaja otici nazad ..
kako cemo prezivjeti do nove zetve ne znam.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ako zeolit ima NPK možda se ne bi trebala ni kukuruza sijat. Možda iz zeolita bi kukuruz izašo. P.S. Nejde to tebe nego zeolit.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi ima ko kakvu preporuku za gnojidbu kukuruza, naime nisam bacao 7:20:30 pod brazdu pa sam malo izgubljen, nisam dosada sijao bez sedmice ili stajnjaka pa me zanima dal tko tako i kako radi da si ne ugrozim prinose :icon_scratch:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Prevarit zemlju nećes,mozda ove godine prodes jer ima zaliha od prije
I meni je umjetno skupo i nemam ja tolike novce za to,
kupi vise stajskog,peletiranog,vapno, i zelena gnojidba će samo popravit stvar
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Prevarit zemlju nećes,mozda ove godine prodes jer ima zaliha od prije
I meni je umjetno skupo i nemam ja tolike novce za to,
kupi vise stajskog,peletiranog,vapno, i zelena gnojidba će samo popravit stvar

A jel mi pametno zatanjurat sedmicu, naime tabla mi je izorana već a nije se bacalo ništa pod brazdu, zato sam malo i zbunjem, neznam jel bi tanjuranjem bacio sedmicu u vjetar, ili kad bi sa stajnjakom išao pod tanjurače.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja nikada nebacam pod brazdu, samo 15ica u proljeće sa uree-om.......to zatanjuram i sijem
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh