• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pogledaj na stranicu od poljoprivrednog instituta, tamo imaju sve u pdf-u
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Koliko ja vidim, na stranicama Poljoprivrednod instituta Osijek još nema kataloga sjemenskog kukuruza za 2013. godinu. Ima samo za 2012. godinu.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Koliko ja vidim, na stranicama Poljoprivrednod instituta Osijek još nema kataloga sjemenskog kukuruza za 2013. godinu. Ima samo za 2012. godinu.

i ja isto vidim samo za 2012.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
jucer bili na predavanju od bc-a...izdali su katalog za 2013...nude neke nove hibridi...kaze da treba na vrijeme rezervirat sjeme zato kaj nece bit dosta sjemena na trzistu...pogotovo soje koje jako malo imaju...sijal budem bc ove godine dost je bil dobar prosle godine uz slabiju agrotehniku
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ima 5.2.Osiječki u Šandrovcu i 12 . 2 ima Bc naj jednostavnije ti je da odeš na stranice instituta i vidiš koji je njihov zastupnik za našu županiju i on ti kaže točno mjesto i vrijeme

hvala..ako nema u blizini bj,dodem i tamo :)
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
e dečki imam ja jedno pitanje dal je itko sijal novo sadski 444 stjecanjem okolnosti morem doči do sjemena pa me zanima dal je to još uvjek ista kuruza ko i prije rata jer smo ju tad sijali i bila je vrh vrhova
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
e dečki imam ja jedno pitanje dal je itko sijal novo sadski 444 stjecanjem okolnosti morem doči do sjemena pa me zanima dal je to još uvjek ista kuruza ko i prije rata jer smo ju tad sijali i bila je vrh vrhova

ja sam nekad još čuo da je to bila super koruza,pa me zanima el to možeš nabaviti negdje u trgovini ili negdje ovako da ti netko doveze iz srbije?:icon_winkle:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
e dečki imam ja jedno pitanje dal je itko sijal novo sadski 444 stjecanjem okolnosti morem doči do sjemena pa me zanima dal je to još uvjek ista kuruza ko i prije rata jer smo ju tad sijali i bila je vrh vrhova

ja sam sijao prije 5 do 6 godina nije loš ali imaju i novijih hibrida u toj grupi ja sam nabavio u bosnoj . VRT bjelovar je imao u prodaji jedno vrijeme sad ne znam
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Imam ja doma tiskano katalog Poljoprivrednog instituta Osijek. Dali netko ima iskustva sa OS430 I DRAVA 404, ove godine bi probno zasijao te hibride, inaće dosad sam uvijek sijao Pioner H24 i prošle godine su mu bili jako loši prinosi, a ovaj OS hibridi su već tretirani i takovi gotovo 50 % jeftiniji od Pionera.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ove godine ču zasijati Kws,Pioneer i Dekalb. Nešto sam načuo da Dekalba baš i neče biti svih hibrida,dali netko ima kakvu informaciju u vezi toga.??
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
belec...

Za rwa nemam nikavih primjedbi , imal sam ga 5 ha na jako dobroj zemlji prošle godine, dvije sorte , grupa 300 i grupa 400 , 12 t/ha sam imal prinosa sa grupom 400 , a sa 300 grupom 10 t/ha prosječno
DSC01537.jpg

DSC01366.jpg

DSC01364.jpg
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
a mi ovdje u slavoniji 500 kila po hektaru prosijek pa ti gledaj........
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
koliko sjemena mi treba za sijanje površine jutro i fertalj? :)
hvalaaa :icon_winkle:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koliko sjemena mi treba za sijanje površine jutro i fertalj? :)
hvalaaa :icon_winkle:

Ovisi kak siješ, ja idem s 35.000 zrna na jutro. Jutro i frtalj (pet frtalja) površine, od dvije vrečice bi ti moralo i ostati pri gustoći 21-23. Meni prolazi 50.000 zrna na jutro i pol (ral ipol) površine pri razmaku od 23 cm.

Sve ovisi s čim i kak siješ:(nod):


točno 2 vrečice po 25000 zrna.
Uh...koja je to gustoća sklopa onda??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh