• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Uz sve navedene pioneer hibride,još i B-23 bude izašao iz proizvodnje,njega bude zamjenio,P1114,ja osobno ostajem još vjeran toj kući ali me smeta tolika smjena hibrida svake 2-3 godine,druge ne želim kuditi jedino sam malo u razmišljanju oko jednog iz RWA ponude,prekrasan kukuruz Mawerick,uglavnom i ove godine sadim samo fao 500-600,pošto ja još uvijek po starinski berem klip.Ove prijetnje od velikih igrača ne budu saživjele na ovim prostorima bar sigurno u sljedećih 20-30 godina,imaju oni svojih sranja kod kuće da čovjek ne povjeruje:mrgreen::mrgreen:

kako god da bude stare hibride zamjenjuju još boljima pa zato nek mjenjaju kolko hoće
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali će naše sjemenske kuće opstati ili ne, to najviše bude ovisilo o nama kupcima, ako oni budu imali zadovoljavajuči proizvod, a mi kupci ga budemo prepoznali, neće nama jedan pioneer ništa diktirati.
No ako se "prodamo" tom istom pioneeru onda smo se usrali načisto!!
Za života mene i moje generacije MOŽDA i nebude još došlo do toga, ali živi bili pa vidjeli!
Nadam se da se razumijemo. ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nemam ništa protiv naših proizvođača kukuruza, ali ima ljudi koji siju i strane i naše pa su im se pokazali bolji stranci, jednako su oba imali agrokulturu, e sad nije za svaki kraj svaka sorta, ima i tu nešto. Kod mene se sije Pioneer i za sada nemamo namjeru mjenjat, u suši nisu loši, prinosi su im dobri, a za neke eksperimente nemamo novaca tako da...
Na kraju krajeva, svako zna kako mu bolje i radi kako oće
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Nemam ništa protiv naših proizvođača kukuruza, ali ima ljudi koji siju i strane i naše pa su im se pokazali bolji stranci, jednako su oba imali agrokulturu, e sad nije za svaki kraj svaka sorta, ima i tu nešto. Kod mene se sije Pioneer i za sada nemamo namjeru mjenjat, u suši nisu loši, prinosi su im dobri, a za neke eksperimente nemamo novaca tako da...
Na kraju krajeva, svako zna kako mu bolje i radi kako oće

nekužim zaš povlače M34 ako se pokazao svima dobar i ako se dosta sjemena proda?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Pioneerr je kupila neka firma "Dupont". To je otprilike nesto kao "Monsanto" koja prozdire ostale proizvodjace sjemenskog materijala. Vremenom ce oni toliko ojacat da ce kupit ove male proizvodjace (konkurenciju) i oni ce tada postavljet uvjete sta se bude sijalo i koliko. Oni su toliko jaki da im se mali nece moci oduprijeti i morat ce odustati. Mi cemo morat sijati sto nam oni kazu jer ce vremenom oni u dogovoru s otkupljivacima postavljat uvjete i morat cemo ih slusat ili radit nesto drugo. Sve ovo se vec radi tamo negdje preko bare i doci ce danas - sutra i kod nas.

Uh..o dupic korporaciji bi mogao puno..no nekada sam pisao,ali ljudima je to izgledalo nemoguce.Sada je ovo sto opisujes vec stvarnost i u EU vecinom samo nije medijski eksponirano,pa ljudi ne znaju.Otisli su i dalje..sada se radi na totalnom vlasnistvu nad sjemenom..dakle iskljucivo hibridi,gmo ili mjesavina obojeg koji ce rasti iskljucivo sa xy dodatkom(npr.herbicidom i sl) i cilj je potpuno izbaciti domace reproduktivno sjeme.Kontrolom hrane se potpuno kontroliraju ljudi.
Molim te, ako znas , da li ima predavanja proizvodaca sjemena kukuruza jos u sijecnju ili veljaci u Bj-bil.zupaniji?Postoji li neki link gdje to objavljuju pa da se informiram za bilo kojeg proizvodaca sjemena jer bi se zelio malo educirati.
Hvala.
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ima 5.2.Osiječki u Šandrovcu i 12 . 2 ima Bc naj jednostavnije ti je da odeš na stranice instituta i vidiš koji je njihov zastupnik za našu županiju i on ti kaže točno mjesto i vrijeme
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
nekužim zaš povlače M34 ako se pokazao svima dobar i ako se dosta sjemena proda?

Guraju nove sorte, stare izbacuju, na temelju tog se diže cijena... Trgovina...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Guraju nove sorte, stare izbacuju, na temelju tog se diže cijena... Trgovina...

sad sam gledao na pionirovoj stranici, tj katalogu da tog sjemena bude na tržištu ove godine. Predlani je slabo bilo M34 i ponudili su mi NO1 kao, slično je.. bila sušna godina pa je iz tog N01 ispo čisti drek, podbacio je 80%, sa ubranim nisam pokrio ni 30% sa onim šta sam uložio. A i M34 spada u malo skuplje sjeme, ipak mu se vrećica kretala od 350-400 kn lani...
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
kod nas ima i M34 jutros sam gledao.No1 mi je prošle god bio najbolji 9,98 t na ha vlaga 14,2 i m_34 je bio ok ali manje voli sušu.Planiro sam malo ubaciti f 58 jel ko sijao i kakva su iskustva.Svo sjeme pioneera je iz hrvatske tako da mi nj+ije jasni što nema kod avs svih.Mi nismo prošle god imali K-67 sad ga oprt ima
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
kod nas ima i M34 jutros sam gledao.No1 mi je prošle god bio najbolji 9,98 t na ha vlaga 14,2 i m_34 je bio ok ali manje voli sušu.Planiro sam malo ubaciti f 58 jel ko sijao i kakva su iskustva.Svo sjeme pioneera je iz hrvatske tako da mi nj+ije jasni što nema kod avs svih.Mi nismo prošle god imali K-67 sad ga oprt ima

a jel šta cijena otišla gore s obzirom na lanjsku godinu?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
tretman 120 kn ...ja sam naručil n01 tretirani za 5ha...gdje su livade preorane i gdje ide kukuruz na kukuruz...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Uh..o dupic korporaciji bi mogao puno..no nekada sam pisao,ali ljudima je to izgledalo nemoguce.Sada je ovo sto opisujes vec stvarnost i u EU vecinom samo nije medijski eksponirano,pa ljudi ne znaju.Otisli su i dalje..sada se radi na totalnom vlasnistvu nad sjemenom..dakle iskljucivo hibridi,gmo ili mjesavina obojeg koji ce rasti iskljucivo sa xy dodatkom(npr.herbicidom i sl) i cilj je potpuno izbaciti domace reproduktivno sjeme.Kontrolom hrane se potpuno kontroliraju ljudi.
Molim te, ako znas , da li ima predavanja proizvodaca sjemena kukuruza jos u sijecnju ili veljaci u Bj-bil.zupaniji?Postoji li neki link gdje to objavljuju pa da se informiram za bilo kojeg proizvodaca sjemena jer bi se zelio malo educirati.
Hvala.
danas bilo u podne predavanje kws-a u šljukingonu a sutra tamo ima monsanto,odnosno dekalb..mislim da oko 1.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koji pioneer-ov hibrid biste preporučili za sušenje? a koji za silažu? što zrna što u zeleno.
lani mi se A24 pokazao sasvim ok,dok F38 totalni promasaj...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam bil večeras na predavanju KWS-a u Kloštru Podravskom, dobil majicu i kapu :)

Uglavnom, ove godine sijem i ponešto KWS-a, ide MIKADO za silažu, a za klip 1394 i 3381
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ja sam bil večeras na predavanju KWS-a u Kloštru Podravskom, dobil majicu i kapu :)

Uglavnom, ove godine sijem i ponešto KWS-a, ide MIKADO za silažu, a za klip 1394 i 3381

i ja najviše sijem kws-a ..veli stari da je mikado sav zatrovan sa kruzerom gratis?el to dobro čuo?:(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kako ti se pokazao KWS 3381 i kakva im je cijena ak ni tajna

E neznam ti za 3381, nisam ga imal još, imal sam lani 1394 i bio je dosta dobar u onoj suši.

i ja najviše sijem kws-a ..veli stari da je mikado sav zatrovan sa kruzerom gratis?el to dobro čuo?:(
Kod nas u zadružnom dučanu ga imaju zatrovanog i cjena je ja mislim ista, tako da je vjerojatno dobro čuo :)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
U globalu su dekalb i Pioneer smanjili rabat10% a dekalb je i digi cjenu.
Prva skupina 820kn a 135 je zastita 50000 zrna
A Pioneer 327 kn 1skupina i zaštita od 70-100 kn znaci da za njih dvoje treba 1200 kn bez PDV na ha.
Ako je zaštićeno sjeme...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh