• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Ove godine kod mene ide 80% Pioneer a ostalo Rwa i Poljodar tim
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Jel se zna kad se bude izašlo sa cjenikom sjemenskog kukuruza kod trgovaca? Pretpostavljam da bude još skuplje nego lani. Lani sam plaćal BC 354 314 kn za 25 000 zrna, ako se dobro sjećam.

Ako netko ima informaciju, ima li u kojoj poljoapoteci u okolici Zagreba ili Velike Gorice lanjskog sjemenskog kukuruza da bi bil po povoljnijoj cijeni?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Pajdaš maalo manji od 572!
Al N01 i M34 na pola manji!

Neopisivo mi je krivo kaj to nesem slikal!! :(

Sve ovisi o lokaciji, klimi i uvjetima.
Kod mene recimo pajdaša ovog proljeća neće biti a prošle godine sam ga imao na 1/3 površina.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Meni je prošle godine najbolje uspio Pioneer PR35 F38. Zlatko je bil solidan s obzirom na uvjete. Pajdaša je suša prepolovila. Svi su bili na istoj tabli i imali iste uvjete.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ko ima iskustva sa ossk 396 kakav je taj i općenito novi os hibridi kukuruza,
ima li ijedan os hibrid sa crvenkastim zrnom ili su svi žutci
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni je prošle godine najbolje uspio Pioneer PR35 F38. Zlatko je bil solidan s obzirom na uvjete. Pajdaša je suša prepolovila. Svi su bili na istoj tabli i imali iste uvjete.


ja sam također taj sijao, dobro se pokazao na ovu sušu......samo manji su klipovi od ossk......


po jutru zemlje, prinos je bio oko 2t do 2,2t klipa, dok kod drugih sorti za 2t klipa trebalo je obrati oko 2,5 do 3 jutra......


ove godine opet ta sorta, i ossk 596
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
prošle godine sve je bio kws a tako će biti i ove godine daju mi dobre rezultate čak i kad je sušna godina .
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Pa sve ovo je relativno, od zemlje, di si doma(istok, sjeverozapad), za kaj trebaš kuruzuzu, kak buš ju sušil, i normalno agrotehnika.Prošle godine sam sijal KWS 3381(nezam ak sam dobro napisal), na deklaraciji je pisalo da je uvezen iz rumunjske, tretiran cruiserom za 360 kn, imal sasvim solidan prinos, osim na pjesku tu se pioneer A24 bolje pokazal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ove godine se smanjuju količine Pioneera A24, H24 i P85, nagodinu se povlače iz proizvodnje. Nadam se da sam dobro napisao ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
točan odgovor Šanana...

ove godine sijem nekih 12 ha kukuruza , sve ide za zrno i sušenje, Pioneer N01 , i RWA (dva hibrida)
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Ove godine se smanjuju količine Pioneera A24, H24 i P85, nagodinu se povlače iz proizvodnje. Nadam se da sam dobro napisao ;)

Od kud ti ta informacija, zbog čega onda ostaje npr M34
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
to su rekli na predavanju Pioneera, tih hibrida če bit manje na prodaju več ove godine, a druge godine ih uopče nebude, i ja mislim da nit m34 neče bit , da je rekel da je umjesto m34 , N01
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, to je rečeno na predavanju i da M34 isto odlazi u povijest, misli mda i još neki stari hibridi se povlače da bi pružili mjestno novima i još boljima ;)
Uglavnom, po nekom mojem mišljenju pioneer bude iz godine u god sve manje broj 1.
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Evo nisam sitgel na predavanje ali 29 je jedno pa bum odišal, godinama sam sijal A24 i H24 za zrno , te P85 za klip, to je tip tvrdoga zubana i za piceke je super, a koji bi im trebal biti zamjena?, ili više nebude takvog zrna, N01 je normalni zuban.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pioneerr je kupila neka firma "Dupont". To je otprilike nesto kao "Monsanto" koja prozdire ostale proizvodjace sjemenskog materijala. Vremenom ce oni toliko ojacat da ce kupit ove male proizvodjace (konkurenciju) i oni ce tada postavljet uvjete sta se bude sijalo i koliko. Oni su toliko jaki da im se mali nece moci oduprijeti i morat ce odustati. Mi cemo morat sijati sto nam oni kazu jer ce vremenom oni u dogovoru s otkupljivacima postavljat uvjete i morat cemo ih slusat ili radit nesto drugo. Sve ovo se vec radi tamo negdje preko bare i doci ce danas - sutra i kod nas.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Pioneerr je kupila neka firma "Dupont". To je otprilike nesto kao "Monsanto" koja prozdire ostale proizvodjace sjemenskog materijala. Vremenom ce oni toliko ojacat da ce kupit ove male proizvodjace (konkurenciju) i oni ce tada postavljet uvjete sta se bude sijalo i koliko. Oni su toliko jaki da im se mali nece moci oduprijeti i morat ce odustati. Mi cemo morat sijati sto nam oni kazu jer ce vremenom oni u dogovoru s otkupljivacima postavljat uvjete i morat cemo ih slusat ili radit nesto drugo. Sve ovo se vec radi tamo negdje preko bare i doci ce danas - sutra i kod nas.

e tako je Kićo...
u tom je stvar
nisam prije spominjal DUPONT...kaj bum ljude opterčival z detaljima...
to vam je sve realnost, to je iz onog dokumentarca o starom kaj je čistil sjeme pa ga ja monsanto tužil...

Ehhh...ko zna kak bude sve to išlo i kaj bu za par godina...al ne sluti na dobro
MEGA KOMPANIJE polako jedu ostale...
Kićo, možda DUPONT već piše tužbu kaj ih tu ogovaramo...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
e tako je Kićo...

to vam je sve realnost, to je iz onog dokumentarca o starom kaj je čistil sjeme pa ga ja monsanto tužil...

Kićo, možda DUPONT već piše tužbu kaj ih tu ogovaramo...

U pravu si, a to sto pisu mogu mi okacit o ... bit cu fin pa necu rec za sta!
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Dupoint je kupil Pioneer 1999 g., srečom pa imamo naše lokalne proizvođače pa moremo kupiti domače sjeme, a iovi veliki (pioneer i dekalb) još kod nas ne prodajeju GMO.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Uz sve navedene pioneer hibride,još i B-23 bude izašao iz proizvodnje,njega bude zamjenio,P1114,ja osobno ostajem još vjeran toj kući ali me smeta tolika smjena hibrida svake 2-3 godine,druge ne želim kuditi jedino sam malo u razmišljanju oko jednog iz RWA ponude,prekrasan kukuruz Mawerick,uglavnom i ove godine sadim samo fao 500-600,pošto ja još uvijek po starinski berem klip.Ove prijetnje od velikih igrača ne budu saživjele na ovim prostorima bar sigurno u sljedećih 20-30 godina,imaju oni svojih sranja kod kuće da čovjek ne povjeruje:mrgreen::mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh