• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Čuo sam da je sjemenska kukuruz otišla gore od 35-100kn po vrečici znači za 25000zrna. I da je več sad nestašica sjemenskog kukuruza.

Bio je kod nas vaš Pioneer predstavnik i reko je da kod nas ima manje sjemenskog kuruza da su ljudi sve pobrali,a da se kod vas još da nač neki bolji kuruz
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Bumo probali i to!

Pa cuj s obzirom na cijene svega isplati se probati! Skupa nafta, skupa umjetna gnojiva, skupa zaštita i još sad da uzmeš neki skupi hibrid i opet ti lupi suša ili nedaj bog tuča, pa gdje smo onda? Jednostavno treba gledati za svaku kunu i dvaput ju okrenuti, druge nema, a vjerujem da ništa ne zaostaju po pitanju kvalitete od pioneera ili nekih sličnih! Ja se držim one stare, daj ti zemli dala bu i ona tebi!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Koliko sam shvatio oko gnojidbe kukuruza,7-20-30 se normalno zaorava u jesen a 15-15-15 dodaje u sijačicu.Zanima me kad je najbolje i kako baciti UREU.Da li na proljeće prije sjetve i da li se mora zatanjurati da ode malo dublje ili je sjetvospremačom dovoljno?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Koliko sam shvatio oko gnojidbe kukuruza,7-20-30 se normalno zaorava u jesen a 15-15-15 dodaje u sijačicu.Zanima me kad je najbolje i kako baciti UREU.Da li na proljeće prije sjetve i da li se mora zatanjurati da ode malo dublje ili je sjetvospremačom dovoljno?
stavi ureu sa mješanim u sijačicu kao što ja već godinama radim:icon_eyes:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ove godine opet Pioneer ali mjenjam FAO -grupu,idem na 400 berba u klipu,a za silažu ili k67 ili ovaj novi 1114,više mislim da ne grupu 500 zbog ovih ekstrema,a da naj veći prinos u pokusima za zrno na Pioneerovima pokusima odnio kukuruz kod našeg forumaša Matkovića,ja sam ih vidio nekoliko puta to je bilo za nepovjerovati kako su bili dobri,potez Mala Pisanica-Slovinska Kovačica,možda nam otkrije količinu gnojidbe:drink::drink:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sa UREOM je najbolje što dublje pogotovo kod pjeskovite zemlje ,sad kad se osuši za oranje urea kod mene čeka pod plug i nikako više ,prošle godine sam orao i sadio ,samo je bila manja količina,ove godine idem sa malkice večom količino i samo nek ne bude leda bude kukuruz ok
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
ja cu ove godine sijati
zp 555
as 54
i mislim a cu sijat singentin pako
i sta vi mislite o ovim hibridima
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
ove godine opet Pioneer ali mjenjam FAO -grupu,idem na 400 berba u klipu,a za silažu ili k67 ili ovaj novi 1114,više mislim da ne grupu 500 zbog ovih ekstrema,a da naj veći prinos u pokusima za zrno na Pioneerovima pokusima odnio kukuruz kod našeg forumaša Matkovića,ja sam ih vidio nekoliko puta to je bilo za nepovjerovati kako su bili dobri,potez Mala Pisanica-Slovinska Kovačica,možda nam otkrije količinu gnojidbe:drink::drink:

Prijatelju Ajkula, eto lani je tako ispalo, ove godine ču se potrudit da vas forumaše iz bliže okolice pozovem na dane polja. Što se tiče gnojidbe, stvarno nije bilo ništa previše, 150 kg po jutru 15-15-15 (u sadilicu), 180 kg uree širom i nekih 125 kg kana u kultiviranju. To sve bačeno pred sjetvu znači osim kana.
Ta zemlja je inače jedna od boljih, 2011 su tamo skinuta 2 otkosa ljulja i posađeni y12 koji je u jesen oko sesveta bio kombajniran i dao nekih 6.5t/ha što je bilo stvarno exstra za također sušnu godinu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
lažna informacija cijena je iz 2009 godine i ove godine nemaju u prodaji

A u k..., a još sam napisal v googlu sjemenski kukuruz 2013 cjena i njih mi je prvo izbacili! Ja se ispričavam za dezinformaciju!:=:):confused:
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
A u k..., a još sam napisal v googlu sjemenski kukuruz 2013 cjena i njih mi je prvo izbacili! Ja se ispričavam za dezinformaciju!:=:):confused:

Joj i ja sam se ponadal dobroj cijeni kukuruza,a sad banana.
Decki gdje ima za kupiti Dekalb sjeme? Tu u Varaždinu nema i nece biti.
POMOĆ!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Evo danas sam kupio u Poljocentru Pioneer A24 a Drava404 i OS515 nema i kažu da bi mogla biti nestašica, meni je naručio, tako da bi trebala stići do kraja tjedna, a svi ostali koji još nisu kupili neka požure da nebi ostali bez sjemena.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo danas sam kupio u Poljocentru Pioneer A24 a Drava404 i OS515 nema i kažu da bi mogla biti nestašica, meni je naručio, tako da bi trebala stići do kraja tjedna, a svi ostali koji još nisu kupili neka požure da nebi ostali bez sjemena.

Jeli Drava 250 kn.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jeli Drava 250 kn.
Neznam, ja nisam mogo ići pa je išo stari po sjeme, znam da je Pioneer tretiran sa Cruiserom cca 500 kn paket i da je OS 430 256kn tretiran Gauchom, čini mi se da je Drava nešto skuplja ali nije neka velika razlika.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh