• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Neznam, ja nisam mogo ići pa je išo stari po sjeme, znam da je Pioneer tretiran sa Cruiserom cca 500 kn paket i da je OS 430 256kn tretiran Gauchom, čini mi se da je Drava nešto skuplja ali nije neka velika razlika.


Pitam zato što sam vidio Drava 404 da piše cjena 250 i neka kn ovdje kod mene.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Pitam zato što sam vidio Drava 404 da piše cjena 250 i neka kn ovdje kod mene.

Moguće je da je i tako, nisam siguran, nismo se baš nešto za nju raspitivali, mislili smo OS 430 posijati ali ipak nećemo jer je nešto niži od DRAVE, a DRAVA I OS 515 će ići za silažu, inaće ovo mi je pri puta da ću sijati OS hibride, prije je bilo Pioneer i nešto BC, Pioneer lani nije baš najbolje podnio sušu, B23 je bio za silažu je bio dobar, ali A24 je bio dosta loš, a BC imo ok prinose samo što on ima jako puno pljeve u zrnu tako da ga ima puno ali nema baš neku hranjivu vrijednost.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
A u k..., a još sam napisal v googlu sjemenski kukuruz 2013 cjena i njih mi je prvo izbacili! Ja se ispričavam za dezinformaciju!:=:):confused:

malo si me bio zabrinuo već sam mislio da sam izgubio 18000 kuna :(whew):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kawasaki imas za ispriku podhitno pozvat kolegu Banijca na nesto s raznja, skoro mu je srce stalo. Moze bit i odojak ako vec nema janjaca u blizini :icon_thumright:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kawasaki imas za ispriku podhitno pozvat kolegu Banijca na nesto s raznja, skoro mu je srce stalo. Moze bit i odojak ako vec nema janjaca u blizini :icon_thumright:

Može odojče, ovdje nema baš janjaca ali ima prasetine!:cool2::pig:
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ima li ko kakva iskustva sa syngentinim NK PAKO i kakav se je pokazo po prinosu ??
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Evo danas se odlučio za sjeme sve tretirano CRUSEROM. Duboxx (RWA) i Y12 (PIONEER) svaki po 10 ha i nekih 2 ha PR35T36 za klip
 
E

emir12

Guest
ejj prijatelju kupio sam labinca traktora i na prikolici su mi gume od auta a napred su 12 gume dali da uzmeem vece ili manje na prikolici hvala unaprijed
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
pred desetak uzo KWS po 372kn ne tretirani a danas za istu cijenu gratis sa Gauchom

kwsrx.jpg
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
pred desetak uzo KWS po 372kn ne tretirani a danas za istu cijenu gratis sa Gauchom

kwsrx.jpg

Prošle godine sam sijao 15h, kukuruz ima stvarno kvalitetno zrno, nažalost pijesnata i šudrana tla su rezultirala prosjekom od 3,8 t/ha. bilo je parcela di nije bilo ničega, bila je jedna parcela kraj šume (masno tlo) pognojena peradarnikom i umjetnim koja je rodila nevjerovatnih 13,5 t/h, , slično je pioneeru A24,H24, . Prošle godine je bila tretirana gratis CRUSEROM. Sjeme je bilo iz rumunjske.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Odlučio sam se za kooperaciju na 20 ha sa RWA, uzimat ću AXXO,ULYXXE, i TARANISA, zanima me da li ima tko iskustva s njima što se tiče kooperacije, isplata itd
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja budem ove godine sijao večinu, oko 75% površina OSSk hibride. Drava 404, OS 444 i OS 515. Mislim da su cjenovno prihvatljiviji, a kvalitetom ne zaostaju ni malo.
Od BC-a bude samo 418B, to je standard kod mene, univerzalan hibrid i nekako se uvijek izvuče na kraju, pa mi se eto sviđa. Idem večinom na domaće hibride.
KWS 1394 i 3381 nešto malo za probu, klip+ silaža ako zatreba.

Neznam još dali bolje ići na ranu silažu ili na klasičnu grupu 600 zbog suše??? Dali MIKADO (on se uvijek dobro pokaže) ili nešto ranije od BC-a ili OSSK-a??
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Odlučio sam se za kooperaciju na 20 ha sa RWA, uzimat ću AXXO,ULYXXE, i TARANISA, zanima me da li ima tko iskustva s njima što se tiče kooperacije, isplata itd

Misliš ostaviti kukuruz dio za sebe ili sve predati?
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Onda stvarno nema smisla da siješ TARANISA, to je polutvrdunac i ima kvalitetno zrno ali zantno manji prinos od zubana, brixxo ti je isto fao 320 pa ga tim zamjeni. Ja ču sijati ove godine na duboxx!
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ja budem ove godine sijao večinu, oko 75% površina OSSk hibride. Drava 404, OS 444 i OS 515. Mislim da su cjenovno prihvatljiviji, a kvalitetom ne zaostaju ni malo.
Od BC-a bude samo 418B, to je standard kod mene, univerzalan hibrid i nekako se uvijek izvuče na kraju, pa mi se eto sviđa. Idem večinom na domaće hibride.
KWS 1394 i 3381 nešto malo za probu, klip+ silaža ako zatreba.

Neznam još dali bolje ići na ranu silažu ili na klasičnu grupu 600 zbog suše??? Dali MIKADO (on se uvijek dobro pokaže) ili nešto ranije od BC-a ili OSSK-a??

nemoj 1394 to je već stariji hibrid probaj kornelius ima puno bolji prinos a isto kvalitetan kukuruz i nije zahtjevan a na vlažnijem tlu bude stabljika visoka ako ćeš silirati
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh