• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
danas sam kupio OSSK 552 260kn dosta je otporan na sušu pa će bit za tov ako bude sreće :eek::
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Danas sam isao kupiti gnojivo i vidim da u trgovini ima i pioneera i ossk-a i kws-a.. jedino bc-a nema.. i pitam ja trgovca zasto nemate bc sjeme a on kaze da ga ni nebudu imali ove godine jer su se ljudi prosle godine najvise zalili na bc, da ima najmanju klijavost i da je najgori od svega sjemenskog kukuruza.. tak da mi se cini da ove godine od bc-a nebudem posijal ni zrna..
kaj vi mislite, el bi to moglo biti tako?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
100 ljudi - 100 cudi. Bc je definitivno izgubio velik dio trzista u mom kraju. Prosle godine je 418 bio sasvim solidan kukuruz.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam isao kupiti gnojivo i vidim da u trgovini ima i pioneera i ossk-a i kws-a.. jedino bc-a nema.. i pitam ja trgovca zasto nemate bc sjeme a on kaze da ga ni nebudu imali ove godine jer su se ljudi prosle godine najvise zalili na bc, da ima najmanju klijavost i da je najgori od svega sjemenskog kukuruza.. tak da mi se cini da ove godine od bc-a nebudem posijal ni zrna..
kaj vi mislite, el bi to moglo biti tako?

Sarajine priče jeli???? ccc:icon_butt:

I kod mene lani BC 418B jedan od boljih kukuruza u onoj suši, budem ga sijal i ove godine uz ostali osječki asortiman. Od pioneera ove godine ništa, cjenovno mi ne paše kao i velikoj večini. Mislim da su stvarno pretjerali!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
lani sam sijao kws 1394 i loše se pokazao u suši,goodinu prije toga sam sijao pioneer 36b08,m34 i p85,najbolje mi se pokazao b08,ali njega više nema,sad malo gledam i rwa,pioneer mi je bezobrazno skup,iako na hektar i pol nema neke velike cifre u igri,ali radije bacim za razliku cijene od sjemena jos uree ili npk,pa ako ima tko kakvu preporuku,kukuruz koristim za ishranu svinja i kokoši!

hvala
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
lani sam sijao kws 1394 i loše se pokazao u suši,goodinu prije toga sam sijao pioneer 36b08,m34 i p85,najbolje mi se pokazao b08,ali njega više nema,sad malo gledam i rwa,pioneer mi je bezobrazno skup,iako na hektar i pol nema neke velike cifre u igri,ali radije bacim za razliku cijene od sjemena jos uree ili npk,pa ako ima tko kakvu preporuku,kukuruz koristim za ishranu svinja i kokoši!

hvala

zlatko ili kws krabas oni su za to
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
jučer naručeno po 50 vrećica Y12, N01 i K67 vidit ćemo oće se moći to dobiti, naručeno i 16 paleta 15ice koja je danas stigla u dvorište
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
bome je stiska za kuruzu,,vec sad,,sta bu tek za mjesec dana,,nece je biti,,,il kalkuliraju,,ne zele pustit u prodaju,ili,trgovacka posla,,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Sarajine priče jeli???? ccc:icon_butt:

I kod mene lani BC 418B jedan od boljih kukuruza u onoj suši, budem ga sijal i ove godine uz ostali osječki asortiman. Od pioneera ove godine ništa, cjenovno mi ne paše kao i velikoj večini. Mislim da su stvarno pretjerali!

Da, on je to rekel.. a neznam, treba poslusati vise ljudi i cuti njihova iskustva.. mi smo do sad pretezno bc-a sijali, al mislim da budem ove godine vise ossk-a posijal.. dobro, mozda se i zalomi koja vrecica bc-a 572 i 418 b.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
I kod mene lani BC 418B jedan od boljih kukuruza u onoj suši, budem ga sijal i ove godine uz ostali osječki asortiman. Od pioneera ove godine ništa, cjenovno mi ne paše kao i velikoj večini. Mislim da su stvarno pretjerali!
pak ti bc-i imaju cijene skoro ko i pioneeri...evo primjer jedan dućan u Pitomači pajdaš je skuplji od najskupljeg pioneera:icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je...to ovi BC dodatno tretirani vjerojatno, videl sam i ja da su skuplji.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Navodno i pioneera bude malo zbog suše lani, 37 m34 nema uopće više, u zamjeni imaju N01, PR36R10 i PR36V52 u zamjenu za M34, jedan je 350, drugi 370 kn
 
Posljednje uređivanje:
T

traktorko

Guest
prosle godine sijali bc 418 i 408 okoloo mene Novosadski i Pioniri necu reci da sam imao duplo ali nisam niti puno manje. BC je zakon i po cijeni
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Prošle god. BC 354. Sijan 11.04 - bran u 10 mjesecu. Vlaga 14.5%. Prinos oko 6800 kg/ha. Najviše me se dojmila vlaga, jer sam ga brao u zrnu. Za ljude koji se bave malo ozbiljnije to nije neki prinos, al s obzirom da sam gnojio po BC-ovoj preporuci za prinose oko 6 t/ha ja zadovoljan kakva je suša bila i bez kultiviranja. BC je za Pioner igračka, a po kvaliteti vjerovatno lošiji kad dosta ljudi to veli na forumu. Ja ne želim kupovati samo zato, jer je BC hrvatska firma iz mog kraja. I kad gledam i čitam sve ovo što se događa sve više su mi odbojne strane firme sa jakim reklamama. Pred dva dan mi veli jedan da nikad više BC samo Pioneer. Da ima puno bolje prinose, a manje ga treba gnojit. Veli da je izbacio predsjetveno 3x15, a samo malo posle baci uree i Kana. O jesenskoj gnojidbi uopče ne treba diskutirati , a sije 1 ral. Do čega je došla reklama i deseta ruka prepričavanja ljudi koji su bili na predavanjima.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh