• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
ns kukuruz

Ljudi jel zna netko gdje se u Slavoniji može kupiti novosadsko sjeme kukuruza, ako ga uopće ima kod nas za kupit??
 
N

Nevjernik

Guest
Imaš u Bosni bilo je već riječi o njemu i duplo ti je jeftinije.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
samo ne znam kako na granici cs tim, jel zezaju. meni treba samo jedna vrećica, al se bojim da ne bi na granici bilo problema
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Teško je planirati početak sjetve kad je kod nas blato do guzice a i vjerujem da kod vas je dosta vlaznije nego lani, mislim da je lanjska godina priča za sebe...
Ma da bi ja volio vise da slici 2011.


2011 je bila nekako idealna, barem kod nas, bilo je svega......al ovo meni liči na 2010, jako puno kiše kod nas, i opet najavljuju za četvrtak kišu, a zemlja se neće niti malo prosušiti do tada, a obečao sam odraditi neku uslugu, a nemogu u polje........
 
N

Nevjernik

Guest
samo ne znam kako na granici cs tim, jel zezaju. meni treba samo jedna vrećica, al se bojim da ne bi na granici bilo problema

Vrag ce te za vrećicu sakriješ ju negdje i dobro.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebaš jednu vrečicu i onda se ideš zafrkavati sa granicom.......trošiti gorivo do tamo, vrijeme, bla-bla........
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
firc negdje sam vidio da siješ samo osječke hibride, kakav je 444 sa kvalitetom i prinosom

Nesijem samo njih ali ih dosta sijem.
Njega dotično nisam sijal nego novije hibride dravu404, 378,430,515,396 i dobri su
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
dal si imo na toj parceli navodnjavanje ili
Oprosti što sad odgovaram, tek, na ovo pitanje. Ne navodnjavanja nema nikakovog, palo je malkice kiše početkom lipnja, ono padalo je lagano jedno dva sata, onako da malkice natopi zemlju i nešto malo kiše krajem lipnja i to je sva vlaga.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
no,no
Ovo nije tema za to,u drugoj temi ima i previse o tome.

nego,jel tko uspio nabavit pioneer N01? ja sam ga narucio ali onda su mi javili da ga nemaju...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
no,no
Ovo nije tema za to,u drugoj temi ima i previse o tome.

nego,jel tko uspio nabavit pioneer N01? ja sam ga narucio ali onda su mi javili da ga nemaju...

Ja danas bio u Brazdi kad uleti jedna ženska napirlijana bunda na njoj itd. Pita za pioneer sjeme pošto je a trgovac mrtav ladan NEMA pioneera, kako nema kaže ona a on opet onako ladno nema ga i neće ga ni biti, nema ga u Hrvatskoj. Ali koliko se sjećam da je rekao da ima neki novi ako je to taj novi onda ima samo njega.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
kakav je taj 3381 jel dobar

Taj hibrid je odličan.Ja ga sijem pet godina i imam ga svake godine u pokusima i u mokroj i u sušnoj godini dobro je sipao.Inače pionir je naj skuplji ali i naj bolji kukuruz,s njime nema fulanja.Ja 70 posto sijem pionir a ostalo KWS i nema da nema kukuruza.Sijeme sam naručio početkom drugog mijeseca N01 i Y 12 oba PREMIJUMA 55 vrečica i stiglo za deset dana doma.Neču reskirati,uzimam sa ful zaštitom sijeme.Po hektaru mi je skuplje sijeme 300 kuna,i nek dobijem 200 kila kuruze više na lanjsku cijenu več sam vratio uloženo.Lani je kod mene čovijek presijavao 5 hektara kuruze i na kraju ni to nije brao,zaorao je to,podjetka mu je sijebala urod,i šta je uštedio ili šta je zaradio?
 
T

traktorko

Guest
ove godine cu ga i ja sijati ( 3381 ) i molim boga da bude dobar jer ce me selo sahraniti
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ove godine cu ga i ja sijati ( 3381 ) i molim boga da bude dobar jer ce me selo sahraniti

Zašto će te selo sahranit. 3381 skoro svaka stabkjika dva klipa.
 
T

traktorko

Guest
nisam ga još sijao , do sada sam sijao samo bc i moji prije mene ali nije to vise urod kao prije !
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Zašto će te selo sahranit. 3381 skoro svaka stabkjika dva klipa.

Taj 3381 je od KWS-a jel tako ?? i jel stvarno ima po dva klipa i na koji si razmak sadio??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dva klipa bude imao samo ako su uvijeti idealni, odnosno nebude suša. A u sušnoj godini dobro ako bude i jedan pravi klip!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh