• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
ubacio bi se ako moze?
kakav je hibrid Bc 572? dali ga netko sije od vas?:confused:

Imao sam ga u pokusima dve godine za redom,smeče od kuruze,trune jako i pun je vlage pa u jesen ak je toplo klija a ako je mokra godina trune,ništa nebi ga sijao da mi ga badava netko da.Imao sam i onaj novi Bc 574,isto ništa,samo za silažu valja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Htjel sam kupiti BC 344, ali ga nije bilo pa sam kupil BC 304. Planiram sijati pšenicu ili ječam iza kuruze pa sam se odlučil za FAO 300. Sijemo manju količinu i ručno beremo. Nadam se da klasovi nisu visoko nasađeni.
Ako netko ima iskustva s BC 304, unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Pozdrav društvo! Novi sam ovdje na forumu i imao bih jedno pitanje. Dakle imam problema sa divljim svinjama i trebao bi neki hibrid kukuruza koji svinje nebi pravile štetu u kukuruzu. Viđao sam da divlje svinje neke kukuruze uopce nediraju a ja neznam o kojim se to hibridu radi. unaprijed hvala na odgovoru
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pozdrav društvo! Novi sam ovdje na forumu i imao bih jedno pitanje. Dakle imam problema sa divljim svinjama i trebao bi neki hibrid kukuruza koji svinje nebi pravile štetu u kukuruzu. Viđao sam da divlje svinje neke kukuruze uopce nediraju a ja neznam o kojim se to hibridu radi. unaprijed hvala na odgovoru

Ja mislim da takav hibrid ne postoji kojega svinje ne diraju.. imam i ja problema sa svinjama i svasta smo pokusavali ali tu jednostavno nema pomoci.. ili ograditi zemlju ili ju zapustiti..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tvrdunac i pajdas obozavaju a druge sorte manje al isto idu u njega i trgaju ga.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ja mislim da takav hibrid ne postoji kojega svinje ne diraju.. imam i ja problema sa svinjama i svasta smo pokusavali ali tu jednostavno nema pomoci.. ili ograditi zemlju ili ju zapustiti..
s ovim se potpuno slažem...jedino ak posiješ nekog manje kvalitetnog,a susjed nekog boljeg onda je vjerovatnost da budu ti manje išle,ali ni to nije garancija...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Bc 408-B.kod nas ga svinje ne obožavaju,takva je informacija sa terena,ne znam jer ne sadim BC,ali kada ima izbora svinja voli kvalitetu,ali ako nema na izbor ja mislim da tamani što naiđe:icon_madu:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
s ovim se potpuno slažem...jedino ak posiješ nekog manje kvalitetnog,a susjed nekog boljeg onda je vjerovatnost da budu ti manje išle,ali ni to nije garancija...

A kaj ak nemas susjeda tj, medasa? zemlja koju imam u bj zupaniji mi je skoro sva uz sumu i nemam nikakvih susjeda jer je sve zapusteno.. evo danas sam bas isao gledat psenicu, parcela je dvije rali, i od toga je pola prerovano.. daba mi sto je zemlja kvalitetna i sto dobro podnosi susu kad sve gamad preruje.. izgleda da cu sve pustiti u agaciju pa nek bude kak hoce..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To ti bu njajisplativije dok sve pripremisi posijes pospricas potrosis love i love i na kraju nemas kaj brat.
 
N

Nevjernik

Guest
Vidio na svoje oči jedan razvukao struju sto metara iz kuće.
Ogradio kuruzu i tuče svaku noć pali.
Ali kuruza cjela.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidio na svoje oči jedan razvukao struju sto metara iz kuće.
Ogradio kuruzu i tuče svaku noć pali.
Ali kuruza cjela.

Da al to je puno posla i ak je veliki komad pa treba ti zice i svaku vecer od kad dodu klipovi moras biti svaku vecer u njoj inace nek te nema jednu vecer bas dojdu i razjebu sve.
 
N

Nevjernik

Guest
Da al to je puno posla i ak je veliki komad pa treba ti zice i svaku vecer od kad dodu klipovi moras biti svaku vecer u njoj inace nek te nema jednu vecer bas dojdu i razjebu sve.

A je al eto.
On je neku vojnu razvukao.
Postavio dva reda i redovito pali.
Kako se isplati ja tako ne bi radjenađeš njivu iznajmiš gdje možeš bez brige raditi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A je al eto.
On je neku vojnu razvukao.
Postavio dva reda i redovito pali.
Kako se isplati ja tako ne bi radjenađeš njivu iznajmiš gdje možeš bez brige raditi.

Tak je ovo je previse jebade!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nema kukuruza u kojeg nece divlja svinja jer ih ima puno a malo kukuruza zato tamane sve do ceg dodu jedina solucija ti je ogradit ako ces uzimat od lovaca onu smrdljivu tekucinu ne pomaze ti jedino ako osiguras kukuruz onda moras uzet od lovaca tu tekucinu!
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ja svoje kukuruze ogradjujem neke njive sa dva reda žice jedan dio sa jednom i imam čuvare ili pastire preko 5 J i nemam štete radi se oko 80 kj što se prije ogradi to je bolje
 
T

traktorko

Guest
ovu bitku vodim vec godinama moja su iskustva sljedeca : nemoras osiguravati kukuruz jer su lovci osigurani pa se naplacujes sa njihove police ali moras ograditi njivu sa el cuvarom, parcela mora biti u tvome vlasnistvu ili na ugovoru inace nista od love . kad postavljas el cuvara bilo bi dobro da je donja žica spojena na masu jer ako je zemlja suha slabo drma a ovako rastura , ja imam cuvara od 10 j moze gurati ogradu vecu i od 20 km, covjek u Vojnicu ih radi za 1000 kn uređaji su zakon.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi dali je moguće koristiti mikrogranulate tako da se stavljaju u kutije za gnojivo jer nemam kutije za otrove??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@traktorko u pravu si da ides preko osiguranja lovaca nisam se dobro izjasnio al nece ti priznat osiguranje ako ne uzmes smrdljivu tekucinu od lovaca i ako ih ne obavijestis na kojoj parceli imas kukuruz ja sam iso jedne godine na osiguranje preko lovaca pa mi procjeniteljica procijenila da imam 300kg kukuruza stete top je bilo oko 450kn ostete a ustvarnosti imo sam barem 10 puta vise steteal nemozes im nista jer sam pito radi ceg tak malo pa mi je zenska rekla poberi si kukuruz sta divlje svinje nisu pojele mislila je na klipove sta su bili na zemlji pola pojedeni dobro da ju nisam pojeo od ljutosti kad mi je to rekla!
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Pozdrav, nadam se da sam na dobrom mjestu sa pitanjem... zanima me vaše mišljenje koja je sorta kukuruza dobra za uzgoj svinja, do sada smo sijali Pioneer M34 i Y12 ali nekako mi se ćini da nije to to.Hvala unaprijed
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh