• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Ljudi dali je moguće koristiti mikrogranulate tako da se stavljaju u kutije za gnojivo jer nemam kutije za otrove??

teško,jer količina koju bi ti izbacilo bi bila prevelika i samim time preskupa
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Pozdrav, nadam se da sam na dobrom mjestu sa pitanjem... zanima me vaše mišljenje koja je sorta kukuruza dobra za uzgoj svinja, do sada smo sijali Pioneer M34 i Y12 ali nekako mi se ćini da nije to to.Hvala unaprijed

Pa ovaj m34 bi trebao biti dobar, mi godinama za perad sijemo A24(kvalitetni zuban) ili ako bereš u klipu P85
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Pa ovaj m34 bi trebao biti dobar, mi godinama za perad sijemo A24(kvalitetni zuban) ili ako bereš u klipu P85

m34 više uopće nema u prodaji i na tržištu, bar su mi tak rekli u par dućana
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
I sam sam se raspitiva za M34 i vele da se lagano povlači, bilo ga je ali jako malo... Dolaze nove sorte, a i kod njih se da nać dobar kukuruz
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja mislim da takav hibrid ne postoji kojega svinje ne diraju.. imam i ja problema sa svinjama i svasta smo pokusavali ali tu jednostavno nema pomoci.. ili ograditi zemlju ili ju zapustiti..


posiješ pr35f38, krajem 3mj, sve uredno odradiš........i početkom 7mj dođeš na njivu i dočeka te ovakav prizor, kao mene prošle godine........

















zatim odeš u H. šume, sa brdom papira i ispuniš odštetni zahtjev.........:icon_rofl:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Kod nas u popovači ima m34,ima i u kutini isto...tj bilo je prosli tjedan!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kod nas u popovači ima m34,ima i u kutini isto...tj bilo je prosli tjedan!

u kojoj apoteci? jel to tam na kružnom toku kod benzinske? kolko je bila vrećica?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
@zeko...neznam zakaj se tak posuše listovi ali tak je bilo i kod nas prošle godine...ali prinos nije bio previše smanjen mada je bila suša...
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Decki?
Je primijetil ko di ima DEKALB sjemenog kukuruza za kupiti?

Ja sam kupio 5276 po cjeni od 703kn 50000 zrna,ali to je bila akcija u 2mj. i sada ga više nema tamo, niti se nemože naručiti a dali je moguče gdje nabaviti sada to nebih znao.
 
T

traktorko

Guest
@traktorko u pravu si da ides preko osiguranja lovaca nisam se dobro izjasnio al nece ti priznat osiguranje ako ne uzmes smrdljivu tekucinu od lovaca i ako ih ne obavijestis na kojoj parceli imas kukuruz ja sam iso jedne godine na osiguranje preko lovaca pa mi procjeniteljica procijenila da imam 300kg kukuruza stete top je bilo oko 450kn ostete a ustvarnosti imo sam barem 10 puta vise steteal nemozes im nista jer sam pito radi ceg tak malo pa mi je zenska rekla poberi si kukuruz sta divlje svinje nisu pojele mislila je na klipove sta su bili na zemlji pola pojedeni dobro da ju nisam pojeo od ljutosti kad mi je to rekla!

pajdo moj sjebali su te dobro, kad steta nastane obavjestis lovce i pustis da vrijeme ide oni nemaju vremena da cuvaju tvoje kukuruze i prije branja cca dva tijedna jer toliko im treba da izađu na procijenu odeš u Alians osiguranje pošto su sva lovacka društva tamo osigurana podneseš zahtijev i to je to samo kukuruzi moraju biti ograđeni cijelo vrijame . netrebaš nikakve tekucine a i da ih tražiš pošpricaj ako je dobiješ ,.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo jos jedna od lane p12 iz grupe 500 sto nije bilo niti jednog klipa a zemlja prvoklasna i dobro nađubrena stajnjakom...

upload photos

ove godine idem ranije ako vrijeme dozvoli odma 1.04 pa sta bude..a i sijacica je spremna..

image ru
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
pajdo moj sjebali su te dobro, kad steta nastane obavjestis lovce i pustis da vrijeme ide oni nemaju vremena da cuvaju tvoje kukuruze i prije branja cca dva tijedna jer toliko im treba da izađu na procijenu odeš u Alians osiguranje pošto su sva lovacka društva tamo osigurana podneseš zahtijev i to je to samo kukuruzi moraju biti ograđeni cijelo vrijame . netrebaš nikakve tekucine a i da ih tražiš pošpricaj ako je dobiješ ,.

Gle sjebali ili ne nakraju gledano bolje i 450kn nego nista to je jedna parcela koja je prakticki okruzena sumom sad se kosi za sijeno a blize oko sebe imam kukuruz bilo je na toj parceli nekoliko godina i prije kokuruz pa nije bilo nesto puno stete al te godine ostala su mi tri reda okolo povrsina posijanog kukuruza je bila malo vise od pol rali
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh