• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
kolko naplaćujete uslugu ako se smije znati, mene ljudi pitaju a ja neznam koju bi cjenu rekao.....
ja 180 kn po jutru, dvoredna pneumtaska s gnojivom i pesticidom(insekticidom)
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja 180 kn po jutru, dvoredna pneumtaska s gnojivom i pesticidom(insekticidom)

to je 315 po ha...jeb...pa nije to uopce lose(za tebe).. :) ali mislim da je to realno malo puno..ako su neke male parcele i klinovi,onda ok..
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Cime spricat kukuruz poslje sjetve,prije nicanja? Cega ima od trava;SVEGA!!. Usko i sirokolisno.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Sad ne al se poslje nade

ja sam prosle godine prije nicanja isao sa herbotrof+merlin i bilo je cisto,a isto problematicna parcela... sam ti kod njega problem sto ga mozes jos naci i u sljedecoj kulturi:|..ja sam imao takav problem..
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kum moj sije 7-20-30 rasipacem,pa u sijacicu samo kukuruz. Dali je bolje takoili sve u sijacicu?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Kum moj sije 7-20-30 rasipacem,pa u sijacicu samo kukuruz. Dali je bolje takoili sve u sijacicu?

7-20-30 bi bilo najbolje pod plug...jedan dio gnojiva tipa 15ice bi bilo dobro staviti u sijacicu,zbog samog usmjerenog razvoja korijena..ima tu puno parametara a onaj najvazniji je koliko gnojiva baca.. ja isto sve bacim rasipacem (15 i ureu) i samo kukuruz u sijacicu..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Akcija od danas, posijali smo 7 jutara bez žurbe..sutra nastavljamo polako...Sijano brzinom od 5km/h
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=O_DEwHUQSOM[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozzdrav i isprike odmah na početku zbog pitanja...
Možda negdje na forumu piše, ali nemam vremena tražiti pa vas molim za pomoć !! Vi koji znate... posijao bi ove godine BC462... Međutim, to je kasnija grupa, FAO 420... pa me interesira, ako posijem oko 01.05. kada mi dolazi u berbu ! Neki već znaju da sam novi u poljoprivredi pa, eto ... ne znam ....
Hvala svima unaprijed
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
@MrŠima ide to vam dobro,ali kak god kad si zadnji put podmazal valjak na sj.spremaču? ili to nešto drugo cvili....
mene nekaj jubi tube zajebava pa neče diči video gore,a danas sam nekaj snimal...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
podmazan je prije nego sam krenuo i onda sam još jednom mazao i dalje cvili i onda sam ga sa vodom malo namočio i sad šuti..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Akcija od danas, posijali smo 7 jutara bez žurbe..sutra nastavljamo polako...Sijano brzinom od 5km/h
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=O_DEwHUQSOM[/YT]



vidim, i ti si staromodan ko i ja, imamo iste sijačice......al još uvijek dobro posije......jel stavljaš gnojivo u kutije????

ja imam samo 2 kutije i još mi 2 fale, pa možda probam do slijedeće godine nabaviti.......ove nisam imao sreće.....da ih nađem
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav
Evo i kod nas se zahuktava sjetva do sada posijano petanestak hektara, po brdima u ravnici je jos mokro

s6305145.jpg


s6305135.jpg


s6305136.jpg


s6305146.jpg


s6305160.jpg


Pokretno skladiste :icon_cool:

s6305150.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
vidim, i ti si staromodan ko i ja, imamo iste sijačice......al još uvijek dobro posije......jel stavljaš gnojivo u kutije????

ja imam samo 2 kutije i još mi 2 fale, pa možda probam do slijedeće godine nabaviti.......ove nisam imao sreće.....da ih nađem

Ne stavljam gnojivo u te kutije, poskidao sam cjevi i ono dole što je bilo za gnojivo kutije sam si ostavio da mogu vreće sjemena u njima voziti, ja rasipačem razbacam i tanjuračom ili sjetvospremačem unesem u zemlju i bolje mi je nego tako, nako gnojivo bude vani i sve mi tu zemlja pocrveni od gnojiva.. Ovako radim par godina već i ne bi se vraćao na to gnojivo tako da ide po redu.. Dosta je precizna sijača pa je koristim i dalje, brzina je manja nego sa pneumatskom, ali nema veze..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, samo original izbacivači i skidači sjemena, jer ima svega na tržištu......a duplo sporije ide nego sa pneumatskom, al nesijem puno, pa i nije neki problem.......jesi probao s njom sijati suncokret, ja imma ploče, al nisam probao, pa me zanimaju iskustva????

jel bi se mogli dogovoriti za te ulagače gnojiva, ako ti netrebaju?????
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Danas posijan poslijednji kukuruz ove sezone. Priprema bila s R.D, a neštio s frezom. Iz dana u dan je sve tvrđe, i prašine se sve više diže, no vlage ima dosta u zemlji.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
da, samo original izbacivači i skidači sjemena, jer ima svega na tržištu......a duplo sporije ide nego sa pneumatskom, al nesijem puno, pa i nije neki problem.......jesi probao s njom sijati suncokret, ja imma ploče, al nisam probao, pa me zanimaju iskustva????

jel bi se mogli dogovoriti za te ulagače gnojiva, ako ti netrebaju?????

Nisam probao sijati s njom ništa drugo osim kukuruza..:(hi):

Ti ulagači su završili u starome željezu, istrunuli su dosta i nije bilo više ništa od njih...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh