• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo to vama ide..nego jozek za kaj,služe tu bijele kutije sa kojih ide cijev na svaku bateriju....i otkud si ti opče,nekak mi se poznata čini ta kombinacija,kak da sam ju danas negdje videl..
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
lijepo to vama ide..nego jozek za kaj,služe tu bijele kutije sa kojih ide cijev na svaku bateriju....i otkud si ti opče,nekak mi se poznata čini ta kombinacija,kak da sam ju danas negdje videl..

kutije su mi prvenstveno za insekticide, force protiv zlatice, inače sam ti z štefanca
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
tu je sjetva u punom jeku,a danas idem autoputom iz zagreba,kad onom između jaske i draganića čovjek bere kukuruz....:icon_scratch:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i ja sam videl nekog lika kaj je bral kukuruz z kombajnom..kak zgleda to moči videti sam v zahorju hehe bar sam ja samo tam videl...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I kod nas je ovaj tjedan bran kukuruz kombajnom...dok mi sijemo on kombajnira...:)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,291
tu je sjetva u punom jeku,a danas idem autoputom iz zagreba,kad onom između jaske i draganića čovjek bere kukuruz....:icon_scratch:

hehehhe a da u mom kraju je puno kukuruza ostalo na njivi, zbog loše jeseni, nikakve zime, odnosno suho i -10 pa sada ljudi beru ali bojim se da će s tom kukuruzom više štete napraviti nego koristi. i mom susedu je ostalo 3 ha jer je bila visoka vlaga on čekao da se smrze ali šipak samoje zmalčiral sve
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
E konačno sad odlučio idem sijat 1.5 :icon_fU:
Iako je još zemlja meka moram ići.
Prvo ću pretanjurati a zatim idem sijati.
U subotu idem po gnoj i sjeme.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
priprema za sutrasnju sjetvu. strasno kako je zemlja zbijena..







malo je vlazno ali ni blizu kao kod jozeka :icon_e_biggrin:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Joj kad vidim tvoju zemlju takva je i moja samo ti imaš dobar stroj a ja sa tanjuraćama popizdil ali danas jedan dio posađen za dalje treba još čekati sunca....
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
evo i danas sijanja kod mene...
oranje
direktno u brazdu za frezom, 2 spora, jedan prolaz



a ovu sijačicu posudio od prijatelja danas... malo je teška... diže mi ferkača na zadnji kraj kada idem po neravnom...
ali zadovoljan...sve podađeno bez problema

 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma vrag ga dal..i kod mene su bile dvije takve zemlje...to je bila muka Isusova za rastanjurat...u pet prohoda nisam ju mogel tak satret te gruđe kak sam na drugoj zemlji nakon drugog prolaska...danas sam baš pripremil oko 2 hektara uslužno i jedan hektar našeg i sutra ide sjetva...prašilo se ko ludo jer zemlja je suha,suha...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja danas krenuo s tanjuranjem za sjetvu jos imam katastrofa je jos je proljetnu brazdu lakse pripremit nego jesensku zbita skroz!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam danas posijao 9 vrećica pioneera Y12... Posijano je oko 3.5 h. Sutra budu slike...
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Ja danas krenuo s tanjuranjem za sjetvu jos imam katastrofa je jos je proljetnu brazdu lakse pripremit nego jesensku zbita skroz!!

ja sam proljetnu brazdu 2 puta pozubatio,samo se rasipala...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Evo kod mene se danas sijao bc 418. Evo par sličica:

Mali Zeko i sijač gaspardo (posuđen):


Veliki Zeko za rotodrljačom:


I Zeko u poslu:


i još jedna:


Zemlja je toliko zbijena da to nije za vjerovat. Ova parcela je orana na jesen i proxima ima dosta posla sa rotodrljačom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh