• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
naravno,on nema klijavost ispod 90% mislim da je 96% tocan podatak,ako sam dobro upamtio.
Vidis,za BC sam znao,ali ne i za Osjecki... :icon_e_surprised:

Ja sam sijao Dekalb,bas nevjerujem da je to firma koja se zeza s tim dal bude izaslo kaj van ili ne.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma misle ljudi Pioneer je najbolji kukuruz, ono sve ostalo škart, al bome je od Pioneera sad samo ime bitno, sa kvalitetom su opali, a svi ovi drugi su kao i Pioneer, a ima i boljih od njega, evo npr. Osječki mislim da je 506 nisam siguran..Prošle godine u onoj suši ni jedan Pioneer mu nije bio ravan, masa u 9 mjesecu zelena, dok je sav ostali bio žut, sijao sam i Pioneer za silažu, al kod njega je bilo puno manje mase nego kod Osječkog, ove godine smo sijali samo Bc i Osječki... Pioneer je nekada bio, ali danas je se pokvario..
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
evo i mi počeli jučer sa sjetvom kukuruza pripremalo se sa tanjuračama i frezom u 3 prohoda ali nije se napravio onaj povoljna sjetvena struktura tla ali dobro siju se OS hibridi i KWS kojeg još treba kupiti sveukupno oko 16 paketa po 25000 zrna eto slike pripreme i sjetve :D:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam ove godine posijao većinu Pioneera No1, Y12, silažne A24 i još sam uz njih uzeo Bc418 i Bc 572 i moje mišljenje je da su Pioneer najbolji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kod mene sjetva traje več par dana..Sijemo razne hibride od RWA,Dekalb-a,Syngenta..
Priprema je svakojaka,negdje je dovoljan jedan prelaz spremačem a negdje su treba 2 sa rotobranom...
Evo jedna slika sjetve:
20717803.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam jucer posijao zlatka i Bc462 sad cemo vidit za dalje vlage ima dosta za pocetak!!
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
dost ti je gruđasto ostalo... kaj se ni dala zemlja bolje pripremiti?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tako je i meni na jednome komadu ostala dosta grudasta zemlja,zasušila se zemlja jer je bilo proljetno oranje i nisam to na vrijeme pripremio,nisam stigao sve. Dali to smeta kukuruzu,dali će moči ljepo niknuti ili će biti problema sa nicanjem kukuruza između tih gruda?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tamo smo vozili gnoj pa se morao zaorati,i grude su ostale samo u brijegu jer je tamo žutica,a na navnome dijelu je dobro bilo pripremljeno. isto je sijano sa pneumatskom sadilicom,i to će bit kukuruz za šilažu tako da ako nebude bilo klipa nema toliko štete,samo da nikne i bude barem stabljike.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
naravno,on nema klijavost ispod 90% mislim da je 96% tocan podatak,ako sam dobro upamtio.
Vidis,za BC sam znao,ali ne i za Osjecki... :icon_e_surprised:

Pioneer je nekad bio, danas više ne :) Tko se god do sad nije uvjerio uvjerit će se kad tad:icon_mrgreen:

Evo i par slikica od jučer...















Zemlja je sva prođena negdje tanjuračom, a negdje sjetvospremačem u jednom prohodu kod zatvaranja.
Zatim je sve išlo još jednom ili dvaputa sjetvospremačem neposredno prije sjetve, ovosi od zemlje do zemlje. Uglavnom, jako su zbijena tla i dosta se teže pripremalo nego prije.
80% je posijano do sad, nekih 23-25 rali, još je ostalo 6-7 rali, ima još nešto i za orati. Sveukupno bude oko 30 rali za naše vlastite potrebe.
Ove godine za silažu cjele stabiljke sijemo Syngentin MAVERICK i nešto malo KWS Mikada. KWS 3381 za silažu zrna
Sve ostalo ide u klip, a hibridi su OSSK 430, OSSK DRAVA 404, OSSK 444, OSSK 552, OSSK 499, OSSK 378 Bc 418B, Bc 574 i još neki kojih se sad nemogu sjetiti.
Pioneer je izbačen od ove godine jer je prošle godine najviše podbacio u onoj suši!

EDIT:
Evo i jedan video iz uslužne sjetve.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=apzUcFACA6w&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA&index=1[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
meni je Pioneer ok, dok neki nisu imali šta vršiti, ja sam imao 4 t zrna po jutru, ja s njm zadovoljan :)
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
PR36R10 ove godine u mojoj rali :)

Već je pustio klicu dobrano :) Svaki čas ide van :D
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kod mene sjetva traje več par dana..Sijemo razne hibride od RWA,Dekalb-a,Syngenta..
Priprema je svakojaka,negdje je dovoljan jedan prelaz spremačem a negdje su treba 2 sa rotobranom...
Evo jedna slika sjetve:
20717803.jpg

Kako si zadovoljan sa sijačicom? Jel imaš elektroniku? Jel bacaš s njom umjetni?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Pioneer je nekad bio, danas više ne :) Tko se god do sad nije uvjerio uvjerit će se kad tad

Zemlja je sva prođena negdje tanjuračom, a negdje sjetvospremačem u jednom prohodu kod zatvaranja.
Zatim je sve išlo još jednom ili dvaputa sjetvospremačem neposredno prije sjetve, ovosi od zemlje do zemlje. Uglavnom, jako su zbijena tla i dosta se teže pripremalo nego prije.
80% je posijano do sad, nekih 23-25 rali, još je ostalo 6-7 rali, ima još nešto i za orati. Sveukupno bude oko 30 rali za naše vlastite potrebe.
Ove godine za silažu cjele stabiljke sijemo Syngentin MAVERICK i nešto malo KWS Mikada. KWS 3381 za silažu zrna
Sve ostalo ide u klip, a hibridi su OSSK 430, OSSK DRAVA 404, OSSK 444, OSSK 552, OSSK 499, OSSK 378 Bc 418B, Bc 574 i još neki kojih se sad nemogu sjetiti.
Pioneer je izbačen od ove godine jer je prošle godine najviše podbacio u onoj suši!

EDIT:
Evo i jedan video iz uslužne sjetve.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=apzUcFACA6w&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA&index=1[/YT]

jel si sijao vec maverick ili ti je ovo prvi put?
ja sam ga imao prije 3-4 god i nisam bio bas zadovoljan...velika stablika i jedan manji klip...nije bas neka kvaliteta..za silazu...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh