• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jel si sijao vec maverick ili ti je ovo prvi put?
ja sam ga imao prije 3-4 god i nisam bio bas zadovoljan...velika stablika i jedan manji klip...nije bas neka kvaliteta..za silazu...

Ovo sad prvi puta sijemo. Bio je dosta povoljan pa budemo vidjeli kak se bude pokazao.
Za sve postoji prvi puta.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Dok je prošle godine
bilo slučajeva da ima 500 kila po jutru,
ja sam Pioneera vršio 11 tona/ha.
Bc se dobro držao u suši s njim, ali bio je malo slabiji.
Ove godine imamo nešto sitno kukuruza i to je K67 posijan.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nisam rekao da je najbolji,ali sigurno među boljima,i sigurno bolji od BC-a i ekipe...
Koliko vas ide na vagu kada vrši kukuruz? A po meni najbitnije,koliko vas mjeri vlagu kada vrši kukuruz??? eee vidite,tu se pioneer istice.
A i vecina koja blate pioneer,ne kupuju ga jer je 100 ili vise kuna skuplji od ostalih(po vrecici) jer.znaci na startu je nesto sitno ustedio da na kraju nebi gledao ono najbitnije,što sam naveo gore,kg/ha i vlagu.
Da ne ispadne rekla-kazala,sijao sam ja nekad i druge osim pioneera,tako da govorim iz iskustva...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nisam rekao da je najbolji,ali sigurno među boljima,i sigurno bolji od BC-a i ekipe...5
Koliko vas ide na vagu kada vrši kukuruz? A po meni najbitnije,koliko vas mjeri vlagu kada vrši kukuruz??? eee vidite,tu se pioneer istice.
A i vecina koja blate pioneer,ne kupuju ga jer je 100 ili vise kuna skuplji od ostalih(po vrecici) jer.znaci na startu je nesto sitno ustedio da na kraju nebi gledao ono najbitnije,što sam naveo gore,kg/ha i vlagu.
Da ne ispadne rekla-kazala,sijao sam ja nekad i druge osim pioneera,tako da govorim iz iskustva...

Ja se slažem s tobom jer sam i ja sijao bc, prošle godine osječke i ni jedni mi nisu dali bolji prinos od pioneera. Zato sam ove godine sijao 90% pioneera.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Več niz godina sijem RWA kukuruze,a ove godine smo probali pioner y12,i DKC 5276

kak si bio zadovoljan sa rwa kukuruzom? ja sam nekad davno sijao Bc-a, zadnji par godina pioneer a ove godine zasijali sve rwa kukuruz .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja ne govorim da je Pioneer loš kukuruz, al nije više ono što je bio.. Nekada sam sijao baš sve Pioneer i kada sam krenuo sa Bc i Osječkim nisam primjetio razliku, prošle godine Osječki se čak pokazao i bolji i čemu da ja onda bacam novce za skuplji Pioneer kada i sa ovim ostvarim prinose jednake pa čak i bolje?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
to koji je bolji koji je losiji nedrzi vodu u 90% slucajeva...to bi mogao tocno odredit da imas kukuruze na istoj parceli,gdje je ista gnojidba,zastita,isti ph tla,temperatura u fazi cvatnje i da je cvatnja u isto vrijeme... ovo je poljoprivredna proizvodnja i tu utjece xy faktora...najtocnije bi bio napravljen pokus u idealnim uvjetima..imao sam i ja prosle godine isti hibrid gdje je na jednoj parceli podbacio skroz a na drugoj parceli je bio super...
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Par slikica sa današnje sjetve
Zetor 5011 i MSK Olt 4 reda
Kukuruz KWS 3381+3*15 u sijačicu(150kg)
Zafrezano:urea 200kg+3*15(150kg)



Posijano 10 hektara
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Sve danas?

evo i ja sam danas tanjural i oral.... sram me reći kolko kad čitam ovde kolege da se hvale hektrima... od 4 do 8 potanjuro i preoro ral zemlje laganini he he... :)
... sutra podvečer hitim uree i pripremim za sijanje...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Pa ako je hibrid Bc ili Osječki, niš čudno, posto im je ministarstvo odobrilo da prodaju sjeme s klijavošću od 70%

Pa ako je ovaj podatak točan u što djelomično vjerujem treba tužiti idržavu i Titu i partiju. Uvale ti nešto što u startu nevalja 30% i onda kažu budi konkurentan Švabi. Moš mislit. Ili mjenjajmo državu ili jedenu vlast. Ono što je lakše.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pioneer min klijavost mislim da je 92%, dok ministarstvo propisuje 86% ako sam dobro upamtio.........moj kukuruz ima 3 lista......bude slika
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Uzeo sam BC 462, čuo sam da je to kukuruz za dvoredne olt sijačice, a i u poljoprivrednoj emisiji su govorili da sijemo polutvrdunce zbog vremenskih uvjeta kod nas koji su više slični onima u Izraelu i na Floridi.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Nisam rekao da je najbolji,ali sigurno među boljima,i sigurno bolji od BC-a i ekipe...
Koliko vas ide na vagu kada vrši kukuruz? A po meni najbitnije,koliko vas mjeri vlagu kada vrši kukuruz??? eee vidite,tu se pioneer istice.
A i vecina koja blate pioneer,ne kupuju ga jer je 100 ili vise kuna skuplji od ostalih(po vrecici) jer.znaci na startu je nesto sitno ustedio da na kraju nebi gledao ono najbitnije,što sam naveo gore,kg/ha i vlagu.
Da ne ispadne rekla-kazala,sijao sam ja nekad i druge osim pioneera,tako da govorim iz iskustva...

gle mi smo sadili pionire još od davne 91 kad smo nabavljali njihovo sjeme iz uvoza,jedina sorta je bila i zvala se EVA grupa 300 i to je bio vrhunski kukuruz i kad je pioner otvorio predstavništvo od početka smo imali njihove pokuse i bili su to vrhunski hibridi no nažalost zadnjih par godina se kvaliteta pokvarila.jednostavno to nije to..mi godišnje uzimamo oko 70,80 vrećica i od pionira za to dobiješ kombinezon ili jaknu..ali odkad prije par godina sijem kws moram reći da su hibridi predobri i što se tiče prinosa i vlage u berbi a i od njih za poklon dobiješ bar 3ili 4 vrećice gratis plus to što sam uzeo još većinu sjemena sa gauchom gratis.mikado je već niknuo i mislim da je čak svako zrno niknulo..po meni je pionir previše navikan a kvaliteta mu opada iz godine u godinu..možda griješim ali mi se nesviđa ni njihov odnos prema kupcima..recimo ja imam godinama pokus sa njima i prije 3 godine još napravimo pokus sa dekalbom i kad su skužili da imao i dekalb odma je bila frka da više neće dati pokus i tako,a ja još uzmem i pokus kwsa i ajd još je igralo to do ove godine jer je uvjek znao doći promotor negdje u 3 mjesecu da se dogovorimo za pionirov pokus i da donese sjeme za prošli pokus..i bio je kod strica donio mu je valjda jaknu ali kod nas nije..ni traga ni glasa..valjda je problem što nekupujem pionir..a zvonku iz kwsa pošalji samo sms ak treba u pola noći da ti treba sjemena i on ti već ujutro donosi..tak je bar meni..nema šta stvarno su fer i prepošteni...:icon_pidu:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Neznam dal pitam u dobroj temi al pitat ču:icon_biggrin:

Posijao u subotu kukuruz na zemlji koja je več 25 god livada-pašnjak,pa bi molio sad vas znalce da mi preporučate s a čim i kad pošpricat taj kukuruz,novi sam u tome pa neznam dal če izbit jako trava il?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Neznam dal pitam u dobroj temi al pitat ču:icon_biggrin:

Posijao u subotu kukuruz na zemlji koja je več 25 god livada-pašnjak,pa bi molio sad vas znalce da mi preporučate s a čim i kad pošpricat taj kukuruz,novi sam u tome pa neznam dal če izbit jako trava il?

Ja sam prošle godine isto sijal na livade koje nisu bile orane više oa 10 godina i šprical sam sa Motivel turbo. Kuruza je bila čista ko suza. Samo što kasnije špricaj. Dok bude tolko visoka da traktor može proči.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh