• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja sam prošle godine isto sijal na livade koje nisu bile orane više oa 10 godina i šprical sam sa Motivel turbo. Kuruza je bila čista ko suza. Samo što kasnije špricaj. Dok bude tolko visoka da traktor može proči.

E puno hvala na odg radio sve po PS-u do sad i nisam štedio na ničem, pa nebi htio sad zaje... pa da mi opet ništa ne izraste,do sad su starci sijali uvjek na istoj njivi več 20 god i prinos bio nikakav pa sad ja preuzeo stvar u svoje ruke i tamo ljepo posijao ječam a livadu preorao i na nju posijao kukuruz pa se nadam da če prinos bit dobar
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Neznam dal pitam u dobroj temi al pitat ču:icon_biggrin:

Posijao u subotu kukuruz na zemlji koja je več 25 god livada-pašnjak,pa bi molio sad vas znalce da mi preporučate s a čim i kad pošpricat taj kukuruz,novi sam u tome pa neznam dal če izbit jako trava il?
nemora biti da bude puno trave..baš naprotiv možda je bude i manje jer je odmorena zemlja.pričekaj bar do četri lista kokuruza pa ćeš vidjeti šta bude niklo,ak bude pirike ljuljeva i sirka idi sa motivelom ili equipom ak nebude takvih tvrdokornih može i lumax ili laudis..samo se nadam da si posijao tretirano sjeme jer u livdama zna biti doooosta štete od žičnjaka..:icon_hang:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
nemora biti da bude puno trave..baš naprotiv možda je bude i manje jer je odmorena zemlja.pričekaj bar do četri lista kokuruza pa ćeš vidjeti šta bude niklo,ak bude pirike ljuljeva i sirka idi sa motivelom ili equipom ak nebude takvih tvrdokornih može i lumax ili laudis..samo se nadam da si posijao tretirano sjeme jer u livdama zna biti doooosta štete od žičnjaka..:icon_hang:

hmm tretirano s a čim,možda več napravio zajeb:(punch):
Uzeo sam od Bc-ja Klipana,normalnop klasično sijeme
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
gle mi smo sadili pionire još od davne 91 kad smo nabavljali njihovo sjeme iz uvoza,jedina sorta je bila i zvala se EVA grupa 300 i to je bio vrhunski kukuruz i kad je pioner otvorio predstavništvo od početka smo imali njihove pokuse i bili su to vrhunski hibridi no nažalost zadnjih par godina se kvaliteta pokvarila.jednostavno to nije to..mi godišnje uzimamo oko 70,80 vrećica i od pionira za to dobiješ kombinezon ili jaknu..ali odkad prije par godina sijem kws moram reći da su hibridi predobri i što se tiče prinosa i vlage u berbi a i od njih za poklon dobiješ bar 3ili 4 vrećice gratis plus to što sam uzeo još većinu sjemena sa gauchom gratis.mikado je već niknuo i mislim da je čak svako zrno niknulo..po meni je pionir previše navikan a kvaliteta mu opada iz godine u godinu..možda griješim ali mi se nesviđa ni njihov odnos prema kupcima..recimo ja imam godinama pokus sa njima i prije 3 godine još napravimo pokus sa dekalbom i kad su skužili da imao i dekalb odma je bila frka da više neće dati pokus i tako,a ja još uzmem i pokus kwsa i ajd još je igralo to do ove godine jer je uvjek znao doći promotor negdje u 3 mjesecu da se dogovorimo za pionirov pokus i da donese sjeme za prošli pokus..i bio je kod strica donio mu je valjda jaknu ali kod nas nije..ni traga ni glasa..valjda je problem što nekupujem pionir..a zvonku iz kwsa pošalji samo sms ak treba u pola noći da ti treba sjemena i on ti već ujutro donosi..tak je bar meni..nema šta stvarno su fer i prepošteni...:icon_pidu:

Dooobrim dijelom si u pravu!! I ja sam sijao samo Pioneere al ove godine ima KWSa i OSa pa cemo vidjet. Pioneer nije vise sto je bio bar mi se tak cini, bolji je od BCa i OSa a KWS se sve vise favorizira.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i mi smo ove godine posijali KWS..to je prvi put..pa budemo vidli kak budu prinosi..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja sam prosle godine sijao 80% pioneera i 20% kwsa...od kws 3381 i mikado..mikado na jednoj losijoj parceli je bio ravan s b23(ista parcela) a na jednoj livadi koja nije orana min 60god..tamo je bio visine samohodnog silokombajna...a 3381 mi je vjetar povaljao nekih 70% dok je pioneera nekih 30% parcela do parcele...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zavrsena sjetva. jos pospricati jedan dio i ceka se kultivacija :icon_smile:

priprema oranja sa ovih slika: http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21970&page=263

sve sam isao samo jednim prohodom sa rotodrljacom.











sve sto se vidi na slikama nije obradjivano desecima godina. priprema je relativno dobra, samo sijacica vadi van busenje trave. ali bit ce to sve dobro..

glavni akteri u sjetvi

 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
svaka čast bio si vrijedan, koja je površina u pitanju?? nema ništa bez MF mene je moj oduševio
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sve skupa je nekih 28kj kukuruza.
sto se MF-a tice, sluzi dobro za sada. da je mladji, jaci i da ne nabrajam dalje bio bi jos bolji ali nemozes imat sve :icon_smile:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
fino fino,ide to vama
MF je uvijek lijepo za vidjeti ;)

Napokon gotova sjetva i kod mene,bilo je tu svega,hehe :D

dsc0050tmu.jpg

dsc0052qps.jpg

dsc0060aig.jpg

dsc0062td.jpg

dsc0065khg.jpg

dsc0068ef.jpg

dsc0074th.jpg

dsc0076lf.jpg

šećer na kraju :icon_syda:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bome tu ima i previše vlage u zemlji... kak zgleda nije bilo pomoči bez samea,ili opče niste ni probali zetorom?

mi još jednu zemlja danas posijamo i mašina može na pranje i ljetno-zimski san do iduče sjetve...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Na tom djelu ima i previše vlage,taj dio smo i izostavili...
Nisam bio tamo sa velikim zetorom,tata je razbacio gnojivo sa malim,a ja sam spremao sa steyrom.
Prvi puta sam ga izvukao,ali drugi sam onda i ja skoro ostao,hehe Pa sam zvao kolegu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@tibor, al bi lego jedan 565 za onu gaspardo sijačicu, čisto da se ne mučiš s MF-om :)

@dino, fine slike kolega, vidim priprema kod tebe slična ko i kod mene, vlage ne pretek, ali ostaje kvrgavo. Čak ni ovi s rotodrljačama u dva prohoda nisu ništa bolje napravili nego mi sjetvospremačem u dva prohoda.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo slika sa pripreme , ovo sa zetorom sam kod bratića njegovo rotiral , a ovo sad svoje to je zadnje zemlja na kojoj je voda stajala pa je još malo mokro , sad da sam to malo zrotiral da se presuši , pa bude sijetva u kombinaciji u ponedjeljak...i onda je gotova sijetva kod mene
inace zemlja je sabijena katastrofa , a sve ide u jednom prohodu nigdje niti ne pomišljam ići dva puta , greda na rotodrljači zadnja puštena dolje i šibaj , zemlja obrađena vrhunski







tu nisam mogel zob posijat pa reko da nebude pusto stavim kukuruz gore...

i evo zetor šiba



[YT]v=6GFB62ll-Y4[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pošto je 565 u remontu, morali smo s Fiatom završiti sjetvu, bilo je malo škakljivo, ali izvukli su se redovi nekako :)





 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i mi danas završili sjetvu,mašina oprana i sutra valjda spremanje..imam i neki video ali nemrem ga podiči na jubi tube pa da sam Bog i opet nejde...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Pošto je 565 u remontu, morali smo s Fiatom završiti sjetvu, bilo je malo škakljivo, ali izvukli su se redovi nekako :)

Šta je 565-ici? Kako ide Fiat s tom sijačicom? Vidim stavili ste i tegove...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Mi smo uzeli još zemlje neke pa to sad treba poorat i posijat,i još soje nešt imamo za posijat
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh