• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Tanjurača i sjetvospremač za na zimsku brazdu,pa cak i u ovoj godini je OK!
Ja sam mislio kako kod mene nije najbolje pripremljeno,ali kad pogledam na sto sam sve usluzno sijao,pa si mislim,ako su oni zadovoljni,moram biti i ja sa svojim,hehe.
Evo jedne slike :icon_eyes: (tu je inace prosao traktor sa sadilicom)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pošto je 565 u remontu, morali smo s Fiatom završiti sjetvu, bilo je malo škakljivo, ali izvukli su se redovi nekako :)

Šta je 565-ici? Kako ide Fiat s tom sijačicom? Vidim stavili ste i tegove...

Danas bio majstor, dize su u redu, mora glava dolje, tak da za sad još neznam gdje je prolupao.

Ide Fiat dosta solidno s njom, ali nij to to, nema hidro volana i dosta je teško održati pravac i na okretanju je malo težak :), ali završio je on to nekako. Uteg je nekih 60-65 kg i puno mu znači, bez njega nebi išlo
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas kupio za špricanje SORGUM TURBO pak 405kn za 1 ha
Daliste imali iskustva snjime kakav se pokazo?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bacanje umjetnog:
20734788.jpg


Priprema za sjetvu:
20734787.jpg


Sjetva:
20734789.jpg


Prvi dio sjetve završen,sad slijedi košnja ljuljeva,preoravanje i opet sjetva drugog dijela..
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
U neuspješnoj sam potrazi za Sorgumom i Sambom. Koju god poljoapoteku zovem , nitko nema. U jednoj poljoapoteci U V. Gorici su mi rekli da je pitanje jel budu uopće imali jer je Herbos u totalnoj banani. Vele da ga ni lani nisu imali...

E sad najveći problem mi je sirak. Kako nema Sorguma Kaj mi od ovoga preporučujete bolje Laudis ili Tarot? Miješal bi to jš sa Cambiom.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
U neuspješnoj sam potrazi za Sorgumom i Sambom. Koju god poljoapoteku zovem , nitko nema. U jednoj poljoapoteci U V. Gorici su mi rekli da je pitanje jel budu uopće imali jer je Herbos u totalnoj banani. Vele da ga ni lani nisu imali...

E sad najveći problem mi je sirak. Kako nema Sorguma Kaj mi od ovoga preporučujete bolje Laudis ili Tarot? Miješal bi to jš sa Cambiom.

ak imas sirak onda tarot i cambio... laudis ti nepokriva sirak a prosle godine sam imao i slaka mjestima....isao sam samim laudisom..
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Kukuruz je sav u 2-3 peru. Možda sam na par mjesta primjetil da ga je nakaj iščupalo, ali to je stvarno zanemarivo. Puno vam hvala na savjetu!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
TASK ja mislim da uništava sve, samo ima jako sporo djelovanje, ali trava ostaje pri zemlji.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas se još izorao jedan hektar,potanjurano,sad kad bi pala kiša bilo bi ok,na taj komad ide još N-43,a prskanje bude naj vjerojatnije sa Eqvipom,kako budu financije,jer moram izostaviti Lumax ,najviše radi sirka
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Evo, kukuruz posađen... sad čekamo kišicu da to poškropi pa da špric malo bolje djeluje...
Prošle godine su ljudi imali, a ove godine bu još gore kaj se tiće najezde fazana... čupaju klice iz zemlje, ne boje se ničeg (ima i za to lijeka)... ja traktorom na njega i trubu a on laganini ... hm...
 
B

Bobo

Guest
Evo da se i ja javim, nema me 10 dana na forumu, stalno na selu ;)

Kukuruzi posijani na 5 jutara povrsine od cega je 3 jutra kasno jesensko/rano proljetno oranje, od kojih je jedno jutro bio sljivik koji smo iskrcili, poorali, tanjurali 4 puta tragom, isli sjetvospremacem i NIKAKO se nije dalo uraditi.

Na kraju sam bio prisiljen otici kod kolege po rototiler i upragnuti brenu u njega i teraj dva puta tragom da se makar nesto uradi da se malo usitni, posijali i to zadnje jutro, i povaljali posto je zemlja bila doslovce pecena...

Kisa jucer popodne kao da ce padati danima ali nas je uredno obisla i sad opet gledaj u nebo dokle ce prziti "zvijezda" ;)...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ni kod nas nista .kiša nas opet obišla a kukuruz ponikao mjestimicno ovaj što je niknuo ima 3 lista a neki nije ni klicu pustio..
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
I kod mene sva kukuruza vani osim ove sijane po ljulju, Eto sinoč smo dočekali obilne pljuskove popračene ledom :(
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja polako id van redovi se poalo vide samo da hoce kise sinoc nesto jako malo nije ni prasinu pokupilo da je hoce malo vise da se spricanje obavi kako treba!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh