• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jedino kaj mi pada na pamet, je to da ti je ta jedna strana bila zastopana !? To se meni dogodilo, ali na onoj cijevi za umjetni gnoj. Zato je dobro, kad zavrsis red, dignuti sijacicu i provjeriti jeru li cijevi ciste !?? A postoji i vjerojatnost ( i to mi se dogodilo ) da se sito zastopa pa ne vrti sjetvenu plocu. Probaj na prazno vrtit kotac na sijacici i vidi dal se ploce okrecu !? Malo je nelogicno da je sjeme upitno pa da jedan red nikne, a drugi ne . . .

Koliko vidim on govori da je sjeme u zemlji, da ima naklijanih i onih koji uopće nisu pustili klicu, znači ne bi trebalo biti problema u sijači, možda dubina nije bila ista na obje strane, al ako je u zemlji trebalo bi niknuti, sad ja došla kiša i ako ne nikne, biće red presijati...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da. . . malo mi je bilo nejasno to sa tim redom, al i to je vjerojatnost da nije ista dubina sadnje . . . al dobro . . . nije nerkesiv problem. Nek priceka pa bu videl kaj i kak bude.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Obje strane su izbacivale kukuruz, znači sjeme je posijano, jedino kao što sam naveo, nije proklijalo. Već sam posumnjao i u klijavost sjemena, ali tada bi falilo u svim redovima a ne samo u određenom. Ma, definitivno nije ista dubina sadnje na obje strane , jedna strana zna malo zakopati zemlju (ta je i nikla).
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Obje strane su izbacivale kukuruz, znači sjeme je posijano, jedino kao što sam naveo, nije proklijalo. Već sam posumnjao i u klijavost sjemena, ali tada bi falilo u svim redovima a ne samo u određenom. Ma, definitivno nije ista dubina sadnje na obje strane , jedna strana zna malo zakopati zemlju (ta je i nikla).

Eto . . . pricekaj jos koji dan pa ces vidjeti hoce li van . . .
 
D

dadokt

Guest
Daliće smetat ako kukuruz preraste 6 pera vidim javljaju kišu ovih dana pabi mogo prerasti a planiram špricat sa sorgum turbo?

Mi smo prošle godine špricali kad je kuruza imala 8 listova i ništa joj nije bilo. A špricanje je super uspjelo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam prošao sa kombinacijom sorgum+cambio, u nedjelju ujutro, i danas trava uvenula.......al je imao 4-5 listova, a piše do 6........do 10 listova imaš sredstvo callisto, i koristio sam ga prošle godine, odradio je dobar posao......pogotovo što je uništio suncokret u kukuruzu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
[YT]v=6GFB62ll-Y4[/YT][/QUOTE]

Daj poteraj tog Case-a brže. Koliko je on ks?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
110 ks, ne vidim razlog da ga brže tjeram , nije mi cilj letjeti po zemlji , valjda je cilj da je u jednom prohodu gotovo , mogu ja trjerat njega i 12 km/h, a kaj budem onda napravil posla?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hehe ja gledam video i nešt mi nije jasno..reko nekak mi poznat video a i traktor mi ne liči na zetora hehehe
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
A jasam već kupio sorgum torbo prije ovi kiša

Koliko si platio turbo pack i za koju površinu? Kod mene ima pakovanje za 1 ral i košta 325 kn. Kažu trgovci da će cijena sigurno ici dolje. Inače sa sorgumom turbo pack prskam već par godina unazad i ove ću godine, jer nema da omane. Mali nedostatak mu je ta cijena.
 
D

dadokt

Guest
Koliko si platio turbo pack i za koju površinu? Kod mene ima pakovanje za 1 ral i košta 325 kn. Kažu trgovci da će cijena sigurno ici dolje. Inače sa sorgumom turbo pack prskam već par godina unazad i ove ću godine, jer nema da omane. Mali nedostatak mu je ta cijena.

U prvči turbo pack za ral je 250, a za hektar 405 kuna, i mislim da nema nigdje jeftinije.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Da li je to cijena bez PDV-a?
Ovdje u Garešnici u Prvči cijena za jednu ral je 300 kn (snizili su cijenu za nekih 20-ak kn).
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
110 ks, ne vidim razlog da ga brže tjeram , nije mi cilj letjeti po zemlji , valjda je cilj da je u jednom prohodu gotovo , mogu ja trjerat njega i 12 km/h, a kaj budem onda napravil posla?

ma ja sam mislio da ga mozes poterati malo brzije jer je traktor snazan.
 
D

dadokt

Guest
Da li je to cijena bez PDV-a?
Ovdje u Garešnici u Prvči cijena za jednu ral je 300 kn (snizili su cijenu za nekih 20-ak kn).

Tako je i u Sisku izloženo, ali kad se dođe na blagajnu iznenadiš se.
Ja sam kupovao za 3 ha, cijena ukupno 1914 kn, popust 698,61 kn i na kraju me ispalo 1215,39. Raspitaj se
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kako ste zadovoljni sa posijanim kukuruzom ,ove godine ima dosta trave kako se borite sa travom?Pospricali smo sa Lumaksom prosli cetvrtak ali trava jos ne zuti zuti ali ne sva.Zanima me ako Lumax ne uspije ugusit travu sa cime bi bilo dobro pospicati ponovo travu i da li spricati ponovo?Kukuruz tek ima 2 lista negdje jos nije izasao ocekuje se kroz 2 dana da bude pozzz.....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ja sam zadovoljan svojom lijepo je izasla jednako redovi se ljepo vide trave nemam previse za sada al drugi tjedan cu spricat radazinom extra ko i svake godine i ja sam zadovoljan njegovim ucinkom!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo ovakve su sve naše kukuruze..lijepo su niklnule i nisu špricane nijednom
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
kako ste zadovoljni sa posijanim kukuruzom ,ove godine ima dosta trave kako se borite sa travom?Pospricali smo sa Lumaksom prosli cetvrtak ali trava jos ne zuti zuti ali ne sva.Zanima me ako Lumax ne uspije ugusit travu sa cime bi bilo dobro pospicati ponovo travu i da li spricati ponovo?Kukuruz tek ima 2 lista negdje jos nije izasao ocekuje se kroz 2 dana da bude pozzz.....

ovisno kakve trave imaš onda radiš korektivno prskanje,najčešći problem je divlji sirak
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
špricanje je kod mene uspjelo, al problem je sirak, kao da malo slabije sredstvo djeluje na njega.......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh