• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega gdje se ti nalaziš?? jer i kod nas je kritična Mura ,čak su zatvorili i gtanični prijelaz...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Daleki istok :icon_thumright: iza sume je 150 metara nizbrdice i dunav. Palo 54 litre u sat vremena. Strah me i obic druge njive. Ovako sta nitko ne pamti u mom kraju.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo i ja posijal zadnji komad gdje je voda stajala do nedugo...



[YT]v=e894P6j0GUs[/YT]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ovo nije ljepo za gledati, ako se voda ne povuče ode kukuruz i sav trud je bio za ništa!!! Kod mene ovih dana lagana kišica svaki dan i da je htjela još padati ne bi naškodila usjevima ništa..gledao kukuruz i ima još uvjek negdje zrno koje tek sada pušta klicu, trebao sam malo dublje sijati, al sad će se on ispraviti i nadam se da će biti dobro, sve će mo vidjeti na jesen..:icon_wink:

MATIJA kad je to sijano, kod vas nije bilo kiše ovih dana? :(hi):
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sijano je u petak , bilo je kiše ,al se jako brzo posušilo...taman sam u petak poprskal sa Koban T (zemljišno) i ljepo je kiša pala jučer na to ko naručena
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
sijano je u petak , bilo je kiše ,al se jako brzo posušilo...taman sam u petak poprskal sa Koban T (zemljišno) i ljepo je kiša pala jučer na to ko naručena

To prije nicanja po meni je najbolje prskanje...Samo već drugu godinu za redom ja ne mogu s tim..Nema kiše kada je treba, a općenito moj kraj dobija najmanje kiše, svagdje oko mene pada ko ludo, kod mene ne, al i led nas izbjegava...:(wasntme):
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Da se i ja pofalim da smo sve posijali u petak zadnjih 9 kj, sve ukupno posijali 64 ha, posijano 50 vreća n01, 50 vreća y12, 30 vreća v74, 20 vreća KWS kitty, 17 vreća Rwa scipio, 3 vreće rwa matado
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Imam pitanje,posijao pioneer izasao skoro podjednako, no nakon spricanja lumax-om na stabiljkama koje su bile manje list se posusio. Zanima me uz sto bi to bilo vezano,dali zato sto se mozda jos klijao pa u toj fazi je osjetljiv ili nes drugo. Stavljao sam 2l lumaxa na 330 l prskakicu.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
ja mislim dase sa lumax sprica kada je tek posijano sjeme a ne kada izadze netko kaze do tri pera ali ja to ne praktikujem cim posijem odma spricam alicese vjerojatno ovratiti i biti kako treba
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja mislim dase sa lumax sprica kada je tek posijano sjeme a ne kada izadze netko kaze do tri pera ali ja to ne praktikujem cim posijem odma spricam alicese vjerojatno ovratiti i biti kako treba

lumax je kombinirani herbicid,znaci deluje i preko lista i korjena...ja sam spricao i kad je imao kukuruz 5 listova,ali to nije toliko bitno vec u kojoj su fazi korovi...nebi trebali biti veci od 2-3 lista onda obavezno koristiti okvasivac,jer koliko vidim puno ljudi trosi jako puno vode...ja trosim 250L/ha i cisto ko suza
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Imam pitanje,posijao pioneer izasao skoro podjednako, no nakon spricanja lumax-om na stabiljkama koje su bile manje list se posusio. Zanima me uz sto bi to bilo vezano,dali zato sto se mozda jos klijao pa u toj fazi je osjetljiv ili nes drugo. Stavljao sam 2l lumaxa na 330 l prskakicu.
Stvarno si detaljno opisao.(na koju si površinu to potrošio).ja sam na 330 litara stavio 5 litara lumaxa i oprskao 2,5 jutra ili rali i čisto ko suza, pri preklapanju listovi se malo osuše ali se ubrzo oporave, tako će biti i kod tebe. Neznam zašto trošiti toliko vode nakon nicanja i puniti špricu po nekoliko puta. naravno i trošiti gorivo
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Meni ostalo još tri hektara za posijati,nisam prije mogao,probati ču sutra,pa ide špricanje kada trava nikne sa laudisom tu nema fulanja uvijek uspije špricanje,i inače ja bacam 120 litara vode na hektar.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja si budem ostavo 3 rali ove silažne kukuruze za špricanje s Laudisom, tu nesmijem fulati, jer silaža mora biti bez korova.
Nego, koliko je preporučemna potrošnja vode za Laudis po rali??
I dal da stavljam dize 002 na špricu kad budem špricao s njime da bude manja potrošnja vode??

Inače s zemljišnim špricam s 004 diznama.
 
B

brmba

Guest
sijao sam 28.04. kukuruz bc462. do sada ako ga je izaslo van 10% i to ako. isao sam malo ceprkati i vidim da je velika vecina zrna pustila klicu u zemlju po par cm dubine, al nece van zemlje nikako. susjed je sijao tjedna dana nakon mene(neznam koji kukuruz) i njemu se vec pozmaju redovi. oce bit sta od toga ili da se pripremam za presijavanje il sta?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh