• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
budem slikao.......a sve drugo je uvenulo......kada se bude prosušilo, mislim da ću kultivirati.....sada ima 6 listova, toplo je,a vlage ima puno........
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Sirak je uskolisni višegodišnji sa rizomama, znači iz svakog članka na vlati u stanju je pustiti korijenje. Najefikasniji način uklanjanja je kemija. Mehaničkim uništavanjem se samo još više raznosi po parceli kao i slak i pirika.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas ošprico sorgum turbo i nakon 1 sat palo malo kiše daliće šta smetati (daliće isprati otrov)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Za vrijeme bez kiše otvori stranicu Herbosa pa vidi koliko ne smije padati kiša. Ali ako je korišten ovlaživač mislim da je i taj sat dovoljan.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
tko zna sta moze biti da kuruz ne nice jednako neki ima tri pera a neki tek pustio klicu a u istim je radu ili drugi red nebitno a sijato je i sa pneumatskom i sa mehanickom sijacicom
 
I

image

Guest
Pozdrav, mene interesuje nešto u vezi sklopa kukuruza. Odnosno da li je svejedno da li je kukuruz nikao na nejednak razmak, tj razmak u redu između stabljika se kreće u rasponu od 14cm do 30cm, ili je poželjno da bude ujednačen. Nešto sa sijačicom nije bilo u redu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tko zna sta moze biti da kuruz ne nice jednako neki ima tri pera a neki tek pustio klicu a u istim je radu ili drugi red nebitno a sijato je i sa pneumatskom i sa mehanickom sijacicom


loša obrada......ja tako imam na jednom komadu, koji nije rađen 20 godina, i nejednoliko niče kukuruz........jer nije teren 100% ravan.......tako je kako je, slijedeće godine će nadam se biti bolje, dok se zemlja izradi........
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Zanima me nakon spricanja lumaxom ,nakon koliko vremena se vide rezultati,posto 1 put to koristim?
Iskustva sa legionarom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Na etiketi koja je na boci piše da se prvi rezultati vide nakon dva do tri dana ako je trava ponikla. Ako nije nikla rezultate češ vidjeti za 10-15 dana.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
loša obrada......ja tako imam na jednom komadu, koji nije rađen 20 godina, i nejednoliko niče kukuruz........jer nije teren 100% ravan.......tako je kako je, slijedeće godine će nadam se biti bolje, dok se zemlja izradi........
nemogu vjerovat daje losa obrada jer iso sam roto frezom i teren je ravan ko tepsija ja ipak mislim daje do sjemena vjerojatno neka stara zaliha
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Eto , kod mene se ispostavilo da sjeme (pioneer) nije bilo u redu. Jučer sa presijavao neiznikle redove sa BC 182 i potrošio dvije vrećice. Sjeme uopće nije pustilo klicu te istrunulo, a uvjeti sa sjetvu i nakon nje su bili skoro pa idealni za nicanje. Ići će reklamacija prema njihovom zastupniku, pa ćemo vidjeti rezultat. Doznajem da je ovakvih slučajeva još bilo u mome kraju.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam isto išao rotobranama i sijao Bc 282 i niklo katastrofa. Na druge dvije sam išao sa tanjuračama i poravnao sa običnim branama i tamo niklo super BC 418 B i 282. Nisam pametan di je razlog.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja sam isto išao rotobranama i sijao Bc 282 i niklo katastrofa. Na druge dvije sam išao sa tanjuračama i poravnao sa običnim branama i tamo niklo super BC 418 B i 282. Nisam pametan di je razlog.

moze biti da je problem s zlicnjacima...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moje je dobro sjeme, svugdje dalje je odlično, a i fazani su ga vadili, a kukuruz 3 lista bio......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja sličmnu situaciju na jednoj lošije obrađenoj parceli, na jednom mjestu je bilo jako tvrdo i ostale su velike kvrge nakon 3 prolaska sjetvospremačem. Pošto RD nemam ispalo je tako kako je, nešto je niknulo i več na 3 lista, a 50% tek sad pušta klicu nakon jedne jače kiše, očekujem da bude sve izniklo za 10 dana i bude baš šaroliko na zemlji izgledalo, neka bude več u fazi 4-5 lista, a neka bude tek iznikla. Inače radi se o Syngentinom MAVERICK-u za silažu. Tretiranje herbicidom bude isto kasnije dok sva kukuruza pređe 3 lista i trava dok se zazeleni, budem najvjerojatnie LAUDIS-om pošpricao tada.
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
jasam sprico sa lumax ali cu ubrzo morati sa motivelom ponoviti ili necim drugim ali neznam dali smijem spricat dok pusta klici
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh