• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
sijao sam 28.04. kukuruz bc462. do sada ako ga je izaslo van 10% i to ako. isao sam malo ceprkati i vidim da je velika vecina zrna pustila klicu u zemlju po par cm dubine, al nece van zemlje nikako. susjed je sijao tjedna dana nakon mene(neznam koji kukuruz) i njemu se vec pozmaju redovi. oce bit sta od toga ili da se pripremam za presijavanje il sta?

Ja sam ove godine prvi puta sijao BC 462, 01.05 i danas sam išao vidjeti - lijepo je niknuo. Doduše, malo nejednako, ali je skoro sve do dva lista.... Ne znam u čemu je problem kod tebe, ali je svakako već odavno trebao niknuti... Probaj se informirati u BC institutu, mada će sigurno reči da je greška u sijanju...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj BC ni blizu nije ovak ! ( kak se stavljaju slike ovdje ?? )
 
B

brmba

Guest
Ja sam ove godine prvi puta sijao BC 462, 01.05 i danas sam išao vidjeti - lijepo je niknuo. Doduše, malo nejednako, ali je skoro sve do dva lista.... Ne znam u čemu je problem kod tebe, ali je svakako već odavno trebao niknuti... Probaj se informirati u BC institutu, mada će sigurno reči da je greška u sijanju...
neznam sta da radim. dali da ga cekam jos, il da idem presijati?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Na koju dubinu je sijan i da li je nakon sjetve bilo kiše. Ukoliko ne izađe u idućih par dana jovo nanovo.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
evo jedan mali zanimljiv primjerak niklog kukuruza .... vidi se kak je zemlja dobila kiše, sve je zaglađeno ko glazura, al kuruza je sva nikla...
 

Prilozi

  • Fotografija-040303.jpg
    Fotografija-040303.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 98

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
decki ove godine sam posio razlicite kukuruze i ovak po klijavosti kws 1.mjesto,osjecki i rwa 2.mjesto,a bc katastrofa 99.mjesto,sve sijano isti dan,23.04.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sorgum turbo pack za ral kod nas 300 kn.

Ja budem u korekciju išao jedino na onim mjestim gdje se ukaže sirak i to sa nečim za uskolisne.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kukuruz sijan 26.4. nikao uredno kao i trava u nicanju, šprican 9.5. sa 3l/ha lumax nakon šest dana čist od trave a suše se i trave uz među koje su zahvačene špricanjem. Izrazito sam zadovoljan za sada.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kukuruz sijan 26.4. nikao uredno kao i trava u nicanju, šprican 9.5. sa 3l/ha lumax nakon šest dana čist od trave a suše se i trave uz među koje su zahvačene špricanjem. Izrazito sam zadovoljan za sada.



Sve isto i kod mene, čak i datumi. Jedino kukuruz nikao svaki nekoliko.
 
I

image

Guest
Imam jedan problem. Već sam pitao nešto slično ali sada se radi o drugoj parceli. Sijačica je napravila nedovoljan razmak između kukuruza (18cm umjesto 22). Tako da je sklop umjesto planiranih 62.000 otišao na 75.000 po ha. Pitanje je, da li bi bilo efekta da se svaki recimo 5 kukuruz izječe. U tom slučaju bi razmak bio npr 18-18-18-18-3618-18-18-18-36.....
Glavno pitanje je kako će korjenov sistem reagovati, da li će koristi imati samo ove biljke koje su do tog prostora od 36cm ili će i ostale.
Ovo sve pitam jer mi je inžinjer rekao da neće biti efekta od prorjeđivanja, ali meni logika nalaže da bi trebalo biti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bit če efekta...nama je prije dvije godine,jako smo usitnili zemlju tj.u prah i onda drugi dan nakon sjetve je palo pljusak...i sve je zbio..
pošto se gore napravila korica,kukuruz nije sav mogao van...e ona smo još jednom presijavali i onda ga je opet previše bilo jer je nikao i nešto ovog kaj je prije posijan i što smo presijavali..bilo je jako gusto ali nismo nikaj rijedili..i onda su bili sama ona mala kuruzica(fafuljki,-neznam kak vi kažete) a prošle godine je isto se tak dogodilo ali smo ju prorjedili i lijepi klipovi su bili..zato moj stari kaže bolje nek je malo rijeđa nego da bude jedna na drugoj i nebude ništ koristi..normalno sve zavisi i od kukuruza na koji razmak se sije dali na 20,22,18 ili koji več...
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Pozdrav kolege pitanje za one koji su koristili Equip ili Laudis od Bayera kako ste bili zadovoljni snjima?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
laudis,koristim 2godine,,odlican je,,samo uz njega banvel,,za slak,,

U potpunosti se slažem,sa Laudisom nema fulanja.Ja idem sa pola doze gdje nema puno korova i njive su mi čiste a i uštedim na novcu,jel bezveze iči sa ful dozom gdje nema korova.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh