• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Laudis je odlican ,radim sa njime 2 godine i super je jer se moze i zakasniti ali on efikasno sve uništi !!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Priča mi kolega, lani je špricao s laudisom i veli da uopče nije bio zadovoljan. Kao da mu je to presporo djelovalo i da je morao ponovno s nečim špricati. Mora da je on napravio neku grešku.
A pričaju mi ostali da je laudis za sad otrov bez greške :)

Vidjet ću, ove godine i ja budem prskao s njime jedno 4 rali.

Jel doza od 1l odgovara za površinu od 0,75 rali (trifrtalja rali), tako mi preporučuju???
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Priča mi kolega, lani je špricao s laudisom i veli da uopče nije bio zadovoljan. Kao da mu je to presporo djelovalo i da je morao ponovno s nečim špricati. Mora da je on napravio neku grešku.
A pričaju mi ostali da je laudis za sad otrov bez greške :)

Vidjet ću, ove godine i ja budem prskao s njime jedno 4 rali.

Jel doza od 1l odgovara za površinu od 0,75 rali (trifrtalja rali), tako mi preporučuju???
Tako je, idu 2 litre na hektar, najbolja kombinacija ti je litra laudisa i litra equipa..po cijeni su približno isti ali tada unište svaki korov.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
kod mene u popovači tuča padala veličine oraha,10-ak minuta,stanje nije tako loše kako se činilo,ali sutra-prekosutra cu vidjeti kakva je zapravo šteta..kukuruz je u fazi 6 listova.

@matija kak mi se cini,ti vec mozes kombajnirat za mjesec dana :D bas dobar kukuruz...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
18.04 je sijani prvi i u narednih tjedan dana je i ostalo posijano.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ja sam danas uzeo Turbo motivel po odličnoj cijeni, 400 kn set (motivel, 2xcambio, i dash) kuruza je u fazi 4-5 pera, pa se bude špricalo krajem tjedna
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja sam danas uzeo Turbo motivel po odličnoj cijeni, 400 kn set (motivel, 2xcambio, i dash) kuruza je u fazi 4-5 pera, pa se bude špricalo krajem tjedna

Pa gdje to, ja sam bio u Prvči i nema ništa ispod 490 kuna za Sorgum turbo pack pa sam uzeo na kraju Radazin extra.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Sijano 25.4. BC572, špricano LUMAXOM nakon nicanja, danas kultivirano, s malom prihranom..bit će još jedna... na slici je nakrivljena, jer je puhao jak vjetar prilikom kultiviranja
 

Prilozi

  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 132
  • fotografija1.jpg
    fotografija1.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 120
  • fotografija2.jpg
    fotografija2.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 161

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Pa gdje to, ja sam bio u Prvči i nema ništa ispod 490 kuna za Sorgum turbo pack pa sam uzeo na kraju Radazin extra.

kod jednog privatnika blizu mene, i ja se iznenadio danas, kad sam išao po gnoj prije 2 tj, bio je 550 kn, tolko je inače u svim dućanima, sad koja kn gore dole... valjda je na nekakvoj akciji
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i ja sam danas kultiviral, nekih 5 ha rješeno , ostatak drugi tjedan, i prhrana odma 120 kg/ha Kana
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i ja sam danas kultiviral, nekih 5 ha rješeno , ostatak drugi tjedan, i prhrana odma 120 kg/ha Kana





 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
financije ne dopuštaju više, još budem sa ureom prihranil folijarno..
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Jel ima tko iskustva sa folijanim gnoojivom Folifertil?

Inače, jučer popodne sam završil prskanje kukuruza. Sve je pošpricano kombinacijom Motivella i Cambia iako su mi sve njive vrlo čiste osim jedne. te koje su čiste su lani poslije žita bile prskane totalnim hebicidom, a ova gdje mi je jaka zakorovljenost sirkom tu je kukuruz sijan opet na kukuruz.

Kak se meni čini kukuruz je u kod mene, bez obzira kod koga gledal, nekakv slab. Nejednako je niknul, nekakv mi izgleda aneničan. Bez obzira jel BC, Pioneer ili RWA..

Čini mi se da bude dobil jednu folijarnu prihranu samo da mu se još malo pojača lisna masa..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh