• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
I ja sam isto iskultivirao 4ha. Samo što ja imam manji prutač tj. onaj imt-ov od 2 reda. Ako se bude imalo vremena budem sav kukuruz prošao dva puta da mi bude veći urod.

Za špricanje sam kupio turbo mortivel i s tim ću sve prešpricati ovaj tjedan.

Kukuruzi su mi svi nikli i ove što sam presijao i odlični su. Samo sam ove godine sijao većinu s pneumatskim sijačem i tu baš ima dosta uštede. Jer ovaj moj mehanički oće baciti i 3 kukuruza odjednom tako da je pneumatski jako dobar pogotovo ako i baca umjetni. Kukuruze sam sijao na 18 cm i to je dosta gusto.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
to bi bilo tako 6kg na 100l

samo, mene zanima koliko ide na jutro ili hektar, te svakih koliko dana se ide sa uree-om folijarno.......


akcija:

http://www.petrokemija.hr/portals/0/Cjenici/Akcijska prodaja svibanj 2013.pdf

ja sam ubacio ureu u špricu kad smo protiv korova špricali, i planiram još jednom nakon kultivacije dok se bude moglo ući traktorom u kukuruz. Ali mislim da se može svakih 7-10 dana poprskat bez ikakvih posljedica po kukuruz. Bitno je da se ne prska po jakom suncu (najbolje predvečer). A o količini po jutru, to ne znam, ali ideš ko i kad protiv korova špricaš, bitna je samo koncentracija (6%) da ne bude prevelika. E da, i dobro je rastapat ureu u toploj vodi, prije se rastopi i ne bude otopina tako previše hladna
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A sto mislite...koliko efektivno bi bilo sa KAN-om napraviti folijarno, ili dodati KAN u rastopinu Uref ??!??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam ubacio ureu u špricu kad smo protiv korova špricali, i planiram još jednom nakon kultivacije dok se bude moglo ući traktorom u kukuruz. Ali mislim da se može svakih 7-10 dana poprskat bez ikakvih posljedica po kukuruz. Bitno je da se ne prska po jakom suncu (najbolje predvečer). A o količini po jutru, to ne znam, ali ideš ko i kad protiv korova špricaš, bitna je samo koncentracija (6%) da ne bude prevelika. E da, i dobro je rastapat ureu u toploj vodi, prije se rastopi i ne bude otopina tako previše hladna


170 litara vode na jutro......to bi onda ispalo 10kg uree na jutro, sa 6% otopinom.......

prošle godine sam to primjenio u krumpiru, samo sa drugim gnojivom, i bio je prinos na tom djelu dosta veći, nego tamo gdje nisam išao, a s kukuruzom bi tako probao ove godine........jer to i nije neki veliki trošak
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Moze li folijarna prihrana spasiti ljubicaste listove od stresa na hladnocu i pokrenut rast
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Moze li folijarna prihrana spasiti ljubicaste listove od stresa na hladnocu i pokrenut rast

ljubicasti listovi je znak nedostatka fosfora,nemora bit da je nedostatak vec moze biti i imobilizacija fosfora uslijed niskih temperatura..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
prošle godine sam to primjenio u krumpiru, samo sa drugim gnojivom, i bio je prinos na tom djelu dosta veći, nego tamo gdje nisam išao,

S kojim gnojivom i u kojoj koncentraciji si išao u krumpiru?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo mi smo danas poprskali sve kukuruze sa laudisom i sad čekamo oko tjedan dana i idemo sa kultivatorom..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
S kojim gnojivom i u kojoj koncentraciji si išao u krumpiru?


13-0-46

5kg na jutro, tada sam imao podešenu prskalicu da baci 150l vode, po jutru......sada baca oko 170l

tamo gdje sam duplirao, jer je nekada ostalo u prskalici, bio je puno bolji prinos, tako da vjerujem da sam mogao i sa jačom koncentracijom........3-4 puta sam prskao.....
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
4skxhf.jpg
Moj ns6030 oprskan i ošpartan još mu sledi folijarna prihrana sa ureom i mortonikom
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
samo da razbiju pokoricu i malo rastresu zemlju mada im je zahvat 55cm a sejano na70cm
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Listovi su mi na kukuruzu dobili malo ljubičastu boju, jel to od šprica ili od čega drugog i sad koda je malo stal kukuruz? špricali smo s laudisom, 330 l vode i 1,6 l laudisa na ral.
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Listovi su mi na kukuruzu dobili malo ljubičastu boju, jel to od šprica ili od čega drugog i sad koda je malo stal kukuruz? špricali smo s laudisom, 330 l vode i 1,6 l laudisa na ral, a oni koji su bili manji od 4 lista su se skroz osušili!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što se imaš čuditi promjeni boje lista i zaostatku u rastu. Probaj u deset sati navečer izaći u majici bez rukava i biti do ujutro vani. Ako ti bude ugodno, ugodno je i kukuruzu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh