• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja sam posijao ove godine 2ha mikada,i prosle sam godine sijao kws ali nisam primjetio neku znacajnu razliku od pioneera...ove godine klijavost kao i pioneer...tj jos su mi i 3381 prosle godine vjetar dosta povaljao..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
mi smo sijali ove godine kws, rwa i pioneer i podjednaka im je klijavost, dosta dobra, a to što su nejednako niknuli je razlog što svaki nije imao jednako vlage, čekali su u zemlji da im padne kiša, zadnjih 10 ak ha što smo sijali 5.-10. svibnja su posijani u dosta vlage i svi su jednako niknuli
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
hmmm,prosla godina...sijano u prah i svi su jednako tj nije bilo takve razlike u vremenu klijanja..mislim da nije tu problem nedostatka vlage jer u istom redu bude pr. 5-5-3-5 listova..to mi izgleda vise kao problem sjemena..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
eee kolega, glavni igraći su se baš tu izmaknuli hehe, jedino onaj biciklin je pokvaril kadar :icon_fU:
neznam kod mene pionir nikad nije bil ni klijavost a i urod mu je slab. totalno razočaranje, i još kad vrećicu moram dat 500 kuna a ne izraste kak bi moral totalno sam odustal sad sam samo za probu 4 vrećice posijal, i stalno kilavi, bc ide dosta dobro, a kws-u izgleda poguduje ova zemlja, dobijem ga i količinski kolko rijetko kojeg dobijem, a mikado sijem strikto za silažu, tu ima obilno mase, da su malo veći klipovi bio bi i više nego idealan, ali dobar je ovak........
pioneer neću više sijat, nitko kod mene nije zadovoljan s njim, a ja najmanje....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
znači,nije toliko problem u sjemenu koliko u uvjetima ove godine

S ovim se i ja slažem i sam oda nadodam, ima i puno toga u pripremi zemljišta. Ako an nekim djelovima ostane malo bolje kvrgavo tu dosta kasni klijanje baš zbog toga jer u tom djelu fali vlage.
Imam takav slučaj doma na dvije parcele, ali izniklo je sve, malo kasnije kad su nakon nekog vremena pale kiše, ali je izniklo. Na jednoj parceli je Syngentin Maverick, a na drugoj KWS 3381 i definitivno nije do sjemena. Na predjelima gdje je bila fina priprema niknulo je sve jednako, a tamo gdje su ostale kvrge je malo kasnilo, čekalo je kišu pošto je zemlja bila jako zapečena, još kad nadodam mali problem oko sijačice kako je tako je.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
na svakoj zemlji ne reagira različiti kukuruz isto,ali sad općenito najveći problem kukuruzu stvara ova hebena hladnoća:eek::eek:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
evo i mog kukuruza(pioneer) po meni nicanje super...
dsc0115oq.jpg

desno je odradio trawell+motikan+fortune , lijevo jos nista,hehe. :D:
dsc0120dk.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gorjani kako kukuruz i ostalo, katastrofa sa tim snjegom! Kolko če naštetiti kukuruzu?:(:icon_e_surprised::=:)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dino, koliko si plačal trawell i motikan?

hmm,neznam sad tocno,350 ili 380 kn/ha.
dosta povoljnije od konkurencije a kao sto se vidi,odradi svoj posao vrhunski.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
hmm,neznam sad tocno,350 ili 380 kn/ha.
dosta povoljnije od konkurencije a kao sto se vidi,odradi svoj posao vrhunski.

Ma gdje vi to kupujete, mene Radazin extra za hektar toliko došao, jel to na neki popust na količinu ili što?
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Bok decki!
Do kad je zadnji rok za sjetvu kukuruza BC 182?
Dal ste vidjeli di ga ima za kupiti?
Lp
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma gdje vi to kupujete, mene Radazin extra za hektar toliko došao, jel to na neki popust na količinu ili što?

Da,popust na kolicinu,skupi se vise nas pa se onda uzme direktno iz stocktona,pa to bude povoljno.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kod nas pionir kukuruz ima odličnu klijavost.Ima ga kod mene posijano 90 hektara ali govorim o premijumu i odlični je niknuo i koristimo ga več godinama,i dalje če mo samo pionir sijati.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo ako budem sutra imal vremena,budem poslikal kak zgleda taj pioneer...i svi se žale kod onoga kaj su kupili,pa umo vidli rezltate..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas se krenulo u kultivaciju kukuruza, kišica nas je neka prekinula.. Ide kana oko 135kg po jutru..
dsc0024hm.jpg
[/URL][/IMG]
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Danas se krenulo u kultivaciju kukuruza, kišica nas je neka prekinula.. Ide kana oko 135kg po jutru..
Jeli to Panonija? nekako mi slabo i nisko izgleda prema IMT kultivatoru.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da Panonija..Točno kako ti izgleda takav i je.. Još kada je nov bio ga je otac pojačavao sa svih strana jer je se smatao.. A vidi se i na slici da nije baš sve ravno..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh