• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Neki dan spricao kukuruz kod kolege s Laudisom,vrijeme idealno,pridvecer,bez vjetra,sve 5... Nakon sto smo zavrsili za pol sata kisica a poslje i pravi pljusak...Bas me zanima hoce tu uopce bit djelovanja s obzirom da je kontaktni herbicid???Cisto sumnjam!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ja sam ove godine šprical sve sa elumispeakom i jako sam zadovoljan , bilo je i jako zakorovljenih njiva koje nisu bile obrađivane godinama. na jednoj parceli je pala kiša pola sata nakon špricanja ali korov je sav otišao.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
ja sam ove godine šprical sve sa elumispeakom i jako sam zadovoljan , bilo je i jako zakorovljenih njiva koje nisu bile obrađivane godinama. na jednoj parceli je pala kiša pola sata nakon špricanja ali korov je sav otišao.

:icon_pray:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Neki dan spricao kukuruz kod kolege s Laudisom,vrijeme idealno,pridvecer,bez vjetra,sve 5... Nakon sto smo zavrsili za pol sata kisica a poslje i pravi pljusak...Bas me zanima hoce tu uopce bit djelovanja s obzirom da je kontaktni herbicid???Cisto sumnjam!

ak je proslo pola sata onda hoce...ja sam imao isti slucaj prosle godine,jedino sto je bila temperatura nesto visa...pa je mozda bolje djelovalo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal mi može netko iz Virovitičkog kraja saznati koja je cjena Laudisa 1l u Brazdi kod Švrake??
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kod mene je Laudis 202 kn/l...danas sam i ja večinu skultiviral,još 1 ha ostalo za drugi tjedan ...



pa onda me guma iznevjerila i tak...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ide to tebi lijepo...kaj pa je to v podravini pri tebi bura puhala hehe kaj je tak nagnuta kuruza?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imenjak, jel se S opruge i motičice na njima dobro drže??? Nema nikakvih problema?? I daj mi reci jel nagrču malo zemlju na red kukuruza??
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
S opruge su pun pogodak na kultivatoru , malo nagrču zemlju na red, al onak kak mora , ne previše, jako jako sam zadovoljan radom kultivatora..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To mi je drago čuti.

Al evo da ne spamamo temu, daj se prebaci u temu kultivatori, imam pitanje tamo!
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Pozdrav svima, dali je netko probao sa laudisom u ubacit foljarnu prihranu ureu ili folifertil?
Lp i hvala na odgovorima...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Dal mi može netko iz Virovitičkog kraja saznati koja je cjena Laudisa 1l u Brazdi kod Švrake??

Cijena je ista kao i za EQUIP, 197 kn za litru, samo ga nisu imali kada sam ja bio kupovati EQUIP, a to je bilo sada u subotu...

Inače mene ubi ova kiša, tek sam danas jedva nekako uspio poprskati kukuruz sa EQUIP-om, stalno kiša a kukuruz samo što nije prerastao... nismo išli sa nikakvim zemljišnim a sada je i sa kontaktnima problem kad nikad neznaš kad će kiša početi i sve isprati :(think):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
E ljudi ovako! Imam jedno pitanje, uletjela mi neka zemlja 650čhva koja je bila na prolječe orana i oduzeta jer je bila preorana međa bez znanja vlasnika pa ju je isti uzeo natrag! E pitanje je sljedeče, ostala mi skoro cijela vrečica zlatka pa bi ja sad to bacio gore a pošto čisto sumnjam da če se dozoriti( a nebi da zemlja stoji prazna) možda bi išao na šemu da prodam nekome za silažu pa bi me zanimala okvirna cijena kile, tone ili čega več za silažu?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako danas posiješ zašto misliš da nebi sazrio. To je ranija grupa a Svi sveti su daleko.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa moral bi ziti bez problema,malo bi kasnil za ovima koji tjedan u bratvi ali nebi smjelo biti problema...a i 600 klaftri i nije baš mala zemlja ako je kvalitetna i imaš sjeme...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Još malo i kultivacija završena.. Kasnije mislim još ići folijarno, nikada nisam, pa možda probam ove godine...
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Pozdrav svima ekipa. Imam jedno malo pitanjce za vas.

Prskao sam korove sa Laudis+Cambio kombinacijom, korovi padaju dolje kao ludi, biti će učinak 100%.
E sad, dolazimo do pravog problema, moj "pametni" susjed je na parceli pored mene sijao ječam rasipačem za gnojivo, i naravno uspio je baciti i na moju parcelu. Sada mi taj ječam stvara probleme, prskanje protiv korova nije imalo apsolutno nikakav učinak na njega, a strah me to kultivirati da ne bih počupao i kukuruz skupa sa ječmom (pošto ga je jako gusto bacio).

Čime bih to mogao poprskati a da ne škodi kukuruzu?

dsc04790d.jpg


Ovo je fotografija na dan prskanja, i 10 dana poslije ništa se nije ječmu dogodilo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cijena je ista kao i za EQUIP, 197 kn za litru, samo ga nisu imali kada sam ja bio kupovati EQUIP, a to je bilo sada u subotu...

Inače mene ubi ova kiša, tek sam danas jedva nekako uspio poprskati kukuruz sa EQUIP-om, stalno kiša a kukuruz samo što nije prerastao... nismo išli sa nikakvim zemljišnim a sada je i sa kontaktnima problem kad nikad neznaš kad će kiša početi i sve isprati :(think):

Kod mene je 213 kn litra, mislim da mi se onda ne isplati tjerati za VT pošto me put košta minimalno 50 kn, a treba mi samo 4 litre.

Nego da pitam, on djeluje na sve širokolisne korove i na sve uskolisne osim na sirak za koji čujem da ima malo slabije djelovanje??? Jel bi valjalo nekaj umješati u njega da se pospješi učinak na uskolisne korove??, nešto kaj nije skupo, jer netreba mi tog puno, možda za ral max.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh