• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ja mislim ako ubrzo ne dodje sunčano vrijeme, s temepereturama iznad 20 stupnjeva, da moj kukuruz ide k vragu..

Žut, mali, nikakav... Previše vlage, hladno mu je i fali mu sunca...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo kako .bujno izgleda kukuruz gnojen na ovaj način..Na hektar ide oko 1000 pilića...
 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 266
  • 6.jpg
    6.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 252
  • 2.jpg
    2.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 263
  • 4.jpg
    4.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 245

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ko je taj biser?zasto to ne prijavis????
od. min.poljoprivrede, veter.inspekcije..nitko nije nadležan..jedino se gostili jastrebovi i psi kao i na temi zlostavljanje životinja..ali nama ako prdneš doći će inspekcija.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
od. min.poljoprivrede, veter.inspekcije..nitko nije nadležan..jedino se gostili jastrebovi i psi kao i na temi zlostavljanje životinja..ali nama ako prdneš doći će inspekcija.

ak neide tak onda uz pomoc medija...ekskluzivnost i od muhe napravi slona:)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Ja mislim ako ubrzo ne dodje sunčano vrijeme, s temepereturama iznad 20 stupnjeva, da moj kukuruz ide k vragu..

Žut, mali, nikakav... Previše vlage, hladno mu je i fali mu sunca...

nije niti moj puno bolji a uza sve to još su mi i sovice pozemljuse sredile oko 2 ha a ostalo su malo prorjedile
:mur:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sorta pioneer pr35f38

kultiviran prije 2 tjedna, s prihranom......sada bi još htio 2 puta folijarno sa uree-om, ako vrijeme dozvoli.......


 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Evo i jedne moje parcele kukuruza, sijan 17.4 ljepo raste, uvjeti idealni.
01062013269.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
raste iz sata u sat, samo još malo više sunca......vlage za sada ima dovoljno

imam i jednu parcelu pored kuće, nju pogledam svaki dan, i nevjerujem koliko je još i dobar kukuruz, i kako raste s obzirom da nije zemlja rađena 20tak godina, zbog okolnosti, pa ja odlučio ove godine da to obradim, bude slika i od toga kukuruza........on je na jednom djelu malo svjetliji, jer je kasnije kultiviran, nije još usvojio prihranu.......njega bi najviše volio folijarno, dok još mogu u njega.......ovom sa slike mislim da više ništa netreba.......

koja je grupa fao, tvoj f58????


imam i na jednoj parceli N86, to je najraniji pioneer, fao 290.......sada je iste veličine kao i f38 (fao 510), iako je 10tak dana kasnije sijan, on tek jako dobro raste.......
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dečki, pa vi će te još malo u berbu! Sad da mu dođe sunca, al bi rastao..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel znate mozda kak se krecu cijene kukuruza fao 200-300 jer ako mi do utorka ne izadju tikve van sve bi presijao da mi umjetni ne propadne?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jel znate mozda kak se krecu cijene kukuruza fao 200-300 jer ako mi do utorka ne izadju tikve van sve bi presijao da mi umjetni ne propadne?
Ja sam uzeo KWS DECO 12 vrečica u agronomu i ispala me vrečica 314 kuna bez PDV-eja.
Kaže mi kolega da je dobar kukuruz,i ima zaštitu od zemljišnih nametnika.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Da li je neko imao problema ove godine ili proslih godina sa podgrizajucom (zemljisnom) sovicom u kukuruzu?
Evo kod mene danas sam vidio da se pojavila skoro na svim parcelama, pa me zanima sta je najbolje upotrijebiti i do kad ona pravi stete? Nisam nikada imao problema sa tim, pa nisam upoznat. Cuo sam samo da se treba tretirati u sumrak ili po noci? Primjetio sam samo da na parcelama gdje je kukuruz 3-4 lista najaktivnija i koji god ima nagrizene listove, kad malo razgrnem zemlju oko njega pronadjem gusjenicu, a kukuruz sa 6-7 listova nema ili je imao prije i to na starijim listovima. Nije sav napadnut, negdje neki ali bojim se da to nece stati.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što se tiče sredstva uzeti fastac, karate zeon, dursban ili nešto slično. A najbolje je tretirati pred večer jer ta gamad izlazi ponoči i pravi štetu. Ako je kukuruz manji nakon što ga odgrizu trebao bi se za pardana oporaviti.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Čujem da je ove godine dosta ima,a i žičnjaka čujem da ne fali.da ga ima dosta.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh