• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Ja ove godine nemam problema s fazanima ko godine prije al zato fali sunca i da ju mogu prihranu dat!!
Jel netko od vas razmucivo ureu i onda njom sprico kukuruz jel bolje tak ili i koji je najbolji omijer vode i gnoja?

Lani sam nakon leda i kad se oporavila tj dobila dovoljno lisne mase špricao 2 rali sa 440 litara vode i vreća 25 kila uree i ništa joj nije bilo loše i vidio se učinak toga. Kukuruz trpi do 6 posto a to ti je tu negdje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
bome i kod mene kukuruza stagnira,tamno je zelena,ali nikako da krene u visinu,još nije dobila prihranu,a po glavi mi se vrti da ju folijarno prihranim ureom ili fertinom,nisam ni sam pametan. špricanje je uspjelo,jos samo da ta kultivacija prođe dobro i sve 5,s obzirom da je preživjela opaki led,nadam se da bude ove godine barem duplo veći prinos nego lani :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ova godina je atipična što se tiče vremenskih ne/prilika!

Svi znamo koliko je padalina bilo od siječnja do ožujka, a bome je i u svibnju rekordno!

Gotovo je nevjerovatno dase u nekih 20 do 30 min 19.05. izlilo cca. 100 l po kvadratu!!
A u razdoblju od 27. do 30. je palo oko 90l po kvadratu kiše! Govorim za područje KLOŠTRA PODRAVSKOG I OKOLICE!
Ekstremno!

No kak je je, nemremo pomoći!

Gledam slike od prošle godine istih datuma, i gotovo da su kukuruzi bili za trećinu veći!
Trenutno stanje mojih kukuruza je solidno, dosta dobro se drže iako ove niiiiskee temperature u zadnjih dva tjedna mu baš i nisu pogodovale...
Kultivacija je izvršena na kukuruzu koji je sijan u prvim rokovima, čekamo ovog koji je sijan 02.05. po uljanoj repici da se malo podigne pa i njega šibnemo!
Folijarna prihrana bude po potrebi na lošijim dijelovima!

Moram reći da mi se strašno dobrom pokazala osječka DRAVA, koja se puno bolje nosi sa niskim temperaturama od ostalih!

Evo prognoze najavljuju temp. oko 28 ovih dana. - BUDE BUUUM RASTA NA POLJIMA!

Neke slike, slikane prije tjedan dana, sad je još veći sigurno :)

KWS 3381, najjači u ovom dijelu polja-istina, tu je agrotehnika boli glava!




KWS Mikado, sijan 02.05.




pogled na DRAVU :)




Jedan primjerak DRAVE, nadam se da je i ostala sa ovakvim korijenom, ako je-to je 5+!




DRAVA :)



BC 572



OS 430
vidi se divlji sirak, Sorghum halepense-DOBIO PO PIKSI I ĆAO ĆAO!

 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
nažalost, 19.05. led veličine graška u trajanju nekih 12 min je napravil svoje!
no dobro, moglo je biti i gore, fala Bogu nije!


 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki na odgovorima i linku po vama dali je bolja takva gnojidba ja sam mislio na na 900l vode 50kg urea to je samo za probu jedan dio bi samo sprico i jel bi joj trebalo jos dat kultivacijom
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Čime je najbolje iči u korekciju? Ove kiše i hladnoča su zaustavile kukuruz ali su korovi počeli nazat udarati i to bezobrazno brzo a taman su se ljepo zažutili prije ovih kiša samo je perika ostala pa sam mislil sa tarotom ju potamaniti a sad če trebati tamaniti sve! Špricano je bilo sa lumaksom nakon nicanja uz dodatak bijelog ulja!
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
kaj je to s lumaksom ove godine,baš mi kum pričao da on s njim šprica već dugo,i zadovoljan je (bio),jer sad vidim da mu se korovi naveliko oporavljaju,nisam još pričal s njim jel mu možda kiša oprala špricanje...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
takva godina,nije da odmah nevalja,ja šprical prije nicanja i za sad tek tu i tam neki drač
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ove godine su zemljišni bili pun pogodak,i moje je čisto ko suza

doduše jedan komad sam šprical s tarotom i sencorom poslije nicanja,i isto sam zadovoljan...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam ove godine imao dobitnu kombinaciju Radazin+Deharban, sve čisto ko suza, jedino korekcija na divlji sirak mjestimično.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
2.5 litre radazin extra + 3 dcl legionara ili 3 dcl herbovita ( nije bilo za sve legionara ). isto sve čisto jedino na sirak ne djeluje ali njega imam zanemarivo malo pa ga riješim ručno dok obilazim polja
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
prvi dio kukuruza 5 ha folijarno prihranjen i sad kako mu dalje Bog da takko bude...:)
nešto je prihrana bila sa Urejom , nešto sa folifertilom ...isprobavam svakakve kombinacije , pa da se vidi kaj je najbolje


 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Čime je najbolje iči u korekciju? Ove kiše i hladnoča su zaustavile kukuruz ali su korovi počeli nazat udarati i to bezobrazno brzo a taman su se ljepo zažutili prije ovih kiša samo je perika ostala pa sam mislil sa tarotom ju potamaniti a sad če trebati tamaniti sve! Špricano je bilo sa lumaksom nakon nicanja uz dodatak bijelog ulja!

Laudis i tarot kombinacija koja sve uništava.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
4% stotna otopina , znači 4 kg ureje na 100 l vode , trošim 250 l vode na hektar...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Matija!
Svaka čast, kukuruz ti izgleda odlično!!
Duplo veći nego moj a ja se tu nekaj falim!
Kapa dole...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh