• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
molim vas interesira me folijarna prihrana sa urejom dali se može prskati po rosi ili u podne te koliko brzo treba ići sa kžk kranj da bi poprskao po normativima unaprijed hvala

Preporuka za prskanje ureom je da se ne prska po jakom suncu, znači bolje raije ujutro ili još bolje predvečer kad se sunce malo spusti
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
molim vas interesira me folijarna prihrana sa urejom dali se može prskati po rosi ili u podne te koliko brzo treba ići sa kžk kranj da bi poprskao po normativima unaprijed hvala

Najbolje ti je spricati kad biljka najvise upija i apsorbira tekucinu, a to ti je rano ujutro, ili kasnije predvecer. A za tvoje drugo pitanje ne znam !!?
Ja na 2500 kvadrata trosim cca 150 litara vode i sa 335 vozim u trecoj sporoj.
Ako ti kaj pomogne ta informacija.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
i ja sam isao sa 6% ureom pa nisam bas zadovoljan ,list kukuruza mi je malo pozutio
umjesto da je pozelenio,tako da traba dobro odvagniti sta je dobro a sta ne :mur:

Pozelenit če nakon par nana a nakon toga kreče. Meni je bitno da poraste i da zatvori redove. nemogu još staviti slike da pokažem lani kukuruz šprican sa 6% uree nakon leda. Bio je bolji nego onaj bez leda. Evo maloprije je padao ali nije dugo a sad udara kiša pa ništa od kultiviranja a imao sam volju. Gnojivo čeka na paletama
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nadam se da ja tako, još pogotovo što je mali utrošak vode po rali, moralo bi biti još bolje da trava upije gotovo čisti otrov.

Kad se bude primjetilo njegovo djelovanje, a koliko mu treba do potpunog uništenja korova??
Nakon tri dana neke korove a na nekima nakon osam dana i poslije toga može iči kultivacija,inače nakon 15 dana se sve posuši ako nema kiše,ako je ima malo to produži.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Ostalo mi je nekaj Staraneja pa skim bi ga bilo dobro skombinirati pošto je on za širokolisne korove?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
dsc0027er.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0026rj.jpg
[/URL][/IMG]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega odličan ti je kukuruz :) malo si zakasnil ,pa da sad ides sa fergom u nju,vec je prevelka...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
NIje to prevelik kukuruz, moglo je se to prskati ureom! Pa jedan kod mene je kultivirao kukuruz ferac se nije vidio!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ivanz

Kolega kad je to sijano??? Fin kukuruz, u mom kraju su svega 2-3 takva, sve ostalo je na pola manje.

MA mogao si to prihranit bez frke, ja sam znao kultivirat visoku kak su zadnji kotači na 539 i išlo je, samo mora se radit po suncu kad je jako suha stabiljak da se savija, jer inače u protivnom puca, a za dva dana se ona ispravi i raste dalje.
No toj tvojoj ni netreba prihrana :)

Dvije slikica moga OSSK 499 na površini 1,5 rali, sijano negdi oko 25-27. 04.
Inače ove godine prvi puta imam taj hibrid pa budemo vidjeli kakav bude, ponik mu je dobar i dobro se drži u ovim stresnim uvjetima, samo čeka kultivaciju da dobije BUM :)


 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prvo sam prihranio krumpir, i onda otišao do kukuruza, da vidim hoće li ići, al žao mi da ga kidam........bilo je oko 4 popodne, pa vjerujem da nebi pucao, al bolje ne.........

sijan je 20.04........a kultiviran prije ovih kiša 20.05


ove godine sam malo drugačije gnojio, i čini mi se da je sve nekako malo bolje nego proteklih godina..........pogotovo suncokret


još moram slikati kukuruz grupe 290, kasnije je posijan od ovoga, a veći od njega barem 20cm, nisam ga gnojio prije sjetve, nego u kultivaciji mu dao gnojiva koliko je max kultivator mogao propustiti...........


ŠANANA, tvoj kukuruz plače za kultivatorom
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo me zanima kakve će klipove dati taj 290, jer uvijek sam sijao grupe 500 i 600, drugo ništa..........
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
takak kak je od ivana,takvog je najljepše kultivirat(bar nama) jer lijepo vidiš kak ide,i voziš se ko gospon po njemu...a naš isto čeka kultivaciju,oko hektara je iskultivirano sa ureom,a ostalo čeka umjetni i onda krečemo u kultivaciju..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod nas su prije išle grupe 600, ili najčešće osječki 596, koji kod nas najbolje uspjeva, al kako su zaredale sušne godine, ljudi probaju sa ranijim sortama, najčešće grupa 400 kako kažeš.........jer za grupu 600 da dobro uspije, mora biti i dobre kiše, al onda bude i kukuruza, u 10mj


meni je od Šanane najbolji za kultivaciju, onda tjeram 2 brzom skoro pun gas, i dosta sa dvorednim kultivatorom napravim posla........a kada je veći, moram ići sporije.......
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ti moraš iči sporije zbog visine traktora ,pa da se ne pretrgava,a nas to ne muči jer je dosta visok traktor pa sad ide( tvoje stražnje gume su svega 10 cm više od naših prednjih) a ide torpedo 3 brzom pol gasa...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh