• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, moj je sad za kultivaciju, ima na nekim parcelama i malo veči ali sve to čeka samo kultivaciju, ove kiše stalno padaju, evo i dans veči dio dana i noći je padalo, nadam se krajem tjedna da budem krenuo u kultivaciju, jer stvarno vapi za prihranom.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene kultiviranje nedolazi u obzir već je narasla da se sa traktorom nemre unutra imam jedno pola rali 182 pa ču to sutra prihranit napokon a ostalo ima dosta ureje pa ču probati neku prihranu preko lista....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I ja imam još 3 jutra za kultivirati, sutra možda budem išao, tamo mi zna voda stajati pa vidjet ću, danas sam vidio ljudi kultiviraju kod mene!

Nego kada je kukuruz onako visok ja sam gledao na svoje oči imt 539 bez kabine, ne vidi se ni šofer kada uniđe u kukuruz i tera ga drugom i pun gas, izađe iz reda i kukuruz normalan..Čovjek inače radi dosta zemlje pa mu je prerastao..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bok
Evo, ja sam ove godine kukuruz sijao dva puta. Posijao sam 6000m2, što je za moje potrebe dovoljno. Međutim divlje svinje su mi pokupile svo sjeme do zadnjeg zrna, tako da sam morao ponovo u sjetvu. Kukuruz je sada kasniji za mjesec dana i bačen je novac za sjeme. Jesu li se još kome događale slične stvari? Stvarno je poražavajuće kad vidiš što i koliko je ta gamad sposobna uništiti.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Ćime siješ kukuruz kolega, to se većinom dešava kad se u sijačicu stavlja gnojivo ili ako siješ u jarke rućno kako većina njih sije u Istri na malim parcelama prilikom sijanja odmah stavlja umijetno gnojivo.
Njih privuće umijetnjak, ja kad sijem kukuruz ispod čeka koji je namijenjen samo za divlje svinje onda umijetnjak ili bacim prije frezanja ili tanjuranja ili uopće ga ne bacin dok mi kukuruz ne dođe u 5-6-7 listu i onda ga kultiviran.
Ista stvar desila se mom prijatelju ove godine baš jućer me zvao i to na terenu gdije su svinje svakog velikog petka, ali one to na mirišu i dignu red po red.
U takvim situacijama treba parcelu okružit repelentima sve dok kukuruz ne poraste do 30-40 cm tad mu nemogu ništa ali pojavi se drugi neprijatelj a to je jelen koji kao krava popase sve tako da opet si u k.....
Kolega u kojem dijelu Istre živiš?
Lp!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Baš krasno, najgore je što još te svinje brani zakon tako da ustvari ni ne možeš ništa jako poduzimati.

Kako nebi mogo nista. Pravac u lovacki savez polozit ispit, pusku u ruke i sam si pravis zakon na svojoj njivi.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što ne napadnu svinje sad, napast će poslije i svinje i srne ako je blizu šume. Tako mora biti jer ima više neobrađenih parcela u kojima se kote nego onih na kojima se nešto sije. A jadna ti je država koja svoje najveće bogatstvo, poljoprivredno zemljište tretira kao zadnju fukaru.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Nikakve veze nema kakvo i gdje prosipas umjetno djubrivo, bar ne kod mene. ako mogu da biraju oda ih privlace hibridi nize grupe. Meni kostantno prave stetu na kukuruzu svake godine, uglavnom nisu bile velike stete jer ogradjujem kriticne parcele sa elektricnim cuvarem ali prosle godine su mi provalili ogradu, i unistili oko 4ha! Izasla komisija, procijenila stetu i nikom ista. Sada planiram na osovu zapisnika komisije tuziti lovacko drustvo i ministarsvo, tako da cu mozda biti prvi u Bosni koji je to uradio, makar izgubio na sudu, bar neko da pocne sa tuzbama. Jer seljaci samo pricaju a kad treba tuziti niko nece, kazu nema od tog nista.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Sada ti je svako špricanje bacanje novaca bez veze. Ide toplo vrijeme i kukuruz zatvara redove tako da će korovi slabije napredovati. Pogotovo treba vidjeti da li su korovi prešli fazu u kojoj sredstva djeluju. Za te novce bolje kupi gnojiva pa zagrni kultivacijom u zemlju. Veća Korist.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dal bude dobro ako se šprica sirak u kukuruzu nakon kultivacije??

Ja sam tako jedne godine radio,kukuruz je bio osam listova,skoro je redove zatvorio,išao sam polako sa špricom i niže,sirak se posušio i bila dobra kuruza na kraju.Špricao sam sa sorgumom,a da nisam špricao tu kuruze nebi ništa bilo.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Sada ti je svako špricanje bacanje novaca bez veze. Ide toplo vrijeme i kukuruz zatvara redove tako da će korovi slabije napredovati. Pogotovo treba vidjeti da li su korovi prešli fazu u kojoj sredstva djeluju. Za te novce bolje kupi gnojiva pa zagrni kultivacijom u zemlju. Veća Korist.

Mislim da sirak kada je u pitanju je jako veliko zlo u kukuruzu,i pod svaku cijenu ga treba uništiti,jel on raste bez obzira na to kolika je kuruza,kuruza njega ne može utušiti koliko sam ja vidio.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Trebao bi vrsiti korekciju ovih dana a javljaju malo vece temperature, pa me zanima sta mislite o prskanju rano ujutro, jer tako mi najvise odgovara? Da li bi smetala rosa?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam tako jedne godine radio,kukuruz je bio osam listova,skoro je redove zatvorio,išao sam polako sa špricom i niže,sirak se posušio i bila dobra kuruza na kraju.Špricao sam sa sorgumom,a da nisam špricao tu kuruze nebi ništa bilo.

Tako je kolega, nakon što iskultiviram budem pošpricao protiv sirka jer ima ga samo mjestimično, nešto ču ručno popukati, a nešto s špricom, kukuruz je tu oko 6-8 listova i sve to bude dobro najkraju.
Sirak se mora rješavati, to je največe moguče zlo, njega kukuruz nemože ugušiti.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Trebao bi vrsiti korekciju ovih dana a javljaju malo vece temperature, pa me zanima sta mislite o prskanju rano ujutro, jer tako mi najvise odgovara? Da li bi smetala rosa?
Ja mislim da po rosi nije dobro špricati sa kontaktnim sretstvom,ja to nebi radio,neznam jel netko drugi ima više iskustva po tom pitanju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam s kontaktnim obično špricao po suncu, znači od nekih 10 ujutro pa na dalje, ali opet ne ako su velike sparevine i uvjek je bilo dobro.
S zemljičnim špricam po rosi rano ujutro, ili podvečer ili čak u noći.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh