• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Koliko vi Uree rastapate kad folijarno prihranjivate. Ja sam stavio 10 kg na 1oo l vode i sve otišlo kvragu več drugu godinu. Pobjelili listovi i počeli pucat. Čitao sam na nekoj stranici da može do 20 kg na 100 l vode. Stavio sam u pola i katasrofa. Napravio sam ujutro i navečer išao špricat. Hoče li se oporavit kukuruz ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
UUuuuuuuuu, velika greška kolega.
Preporuča se za kukuruz 6% max otopina.

Ja bi recimo stavio 5 kg na 100 l vode, odnosno 300 l vode na ral što bi bilo 15 kg uree.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
nemogu sve kulture podnjeti istu koncentraciju uree

koliko se sječam u toj tablici kukuruz je među kulturama koje podnose najmanju koncentraciju,a mislim da strne žitarice mogu i do 25% ak se ne varam
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
sve ti to ovisi o osnovnoj i predsjetvenoj gnojidbi...znam ja lika koji samo kyltivira s 350kg kana,bez ikakve gnojidbe i tak vise od 5.god....to je po meni ubojstvo zemlje..ja npr uopce nevrsim kultivaciju jer u osnovnoj i predsjetvenoj idem s 240-270kg N i toliko K...i ove godine sam isao s folijarnom a ako budem mogao zaci u kukuruz budem jos jednom folijarnom...ocekujem prinos preko 10T...

Svaka čast,svako ima svoje,a tako i ja znam šta moram dati svojoj kuruzi da bude odličan prinos.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
matija svaka čast za kukuruz,al stvarno je visok čim je več sada oko metar i pol,naš je upola manji,ali buds i on sad frknul jer dohranjen je ureom,kolko god je kultivator mogal ispuštati(full otvoreni) i sad ima da raste..
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
koliko rastepeš na ral ak je ful otvoren?

moj bi potrošil 500 kila da ga skroz otprem...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pošto neznam kolko je 1 ral onds ču ovak..

otišlo je oko 230 kg na pol hektara
tolko smo stavili,jer nije išlo u sijačicu umjetni na sve zemlje pa je sad u prihrani dato joj dosta..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ral je jedno katastarsko jutro, odnosno 1600čhv ili 0,56ha. Pošto se sve doze izražavaju u nečemu /kg, litra/ na hektar možda bi bilo zgodno da kada se piše o nečemu da se tako izražavaju mjerne jedinice.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ili druga varijanta, da je život škola gdje se prvo polaže ispit pa se onda uči.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Izuzetno zadovoljan :)
Ovo je prava promjena u odnosu na klasične strugače.
 

Rajicevojezero

Novi član
Tu od
6 Lip 2013
Poruka
10
Oboljenja zvana plesnivost klipova kukuruza su najveći i trajan problem u proizvodnji i skladi- štenju kukuruza u našoj zemlji. Problem počinje u polju, a završava se u skladišnom prostoru. Rezultat je mali prinos i nikakav kvalitet zrna i prera|evina od kukuruza. Najčešći uzročnici plesnivosti klipova kukuruza su gljive iz rodova Fusariuma, Giberella, Diplodia i Aspergillusa. http://www.poljomarket.rs/blog/234-plesnivost-klipova-i-zrna-kukuruza
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh