• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Da. Za otic u lov, zapalit gumu ili kojekakva druga strasila. Dva neposijana reda su nista naspram kolike stete znaju biti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Da. Za otic u lov, zapalit gumu ili kojekakva druga strasila. Dva neposijana reda su nista naspram kolike stete znaju biti.

To sam i ja osavljao par godina i napravio ceku za lovce a oni nece cekati ako dvje noci za redom nista ne dojde. Ove godine ako bude isto srusit cu im ceku koju sam im sam napravio. Neznam jesi li lovac pa bez ljutnje ali tak je kod mene
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Nisam jos ali nadam se da cu uskoro. A sta ces. Kad se neces sam nece se ni drugi. Ne treba svoj trud i muku drugima prepustit na cuvanje. Ionako nitko ne moze dezurat cijelu noc. Treba biti mastovit i improvizirat :(hi):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Znam da opet skrečem sa teme. Je... ga. Znam da nemože ali ako me neko od lovaca vidi da radim njihov posao naj... sam a cinkaju se i između sebe poneki ne svi a sve druge metode isprobane pa nevrijede nakon par noći jedino još da dignem zid oko polja. Evo neču više skretat sa teme. Sory
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
A elek. pastiri niti van ne pomažu, zašto niste bliže da vam pomognemo u obrani mi jedva čekamo da nam napadnu usijeve da se malo raspištoljamo, to nam je jedina šansa da malo pbijegnemo od žena na čeke u lov tamo nam nitko ne kljuca po glavi.
Dobro da mi nije žena forumašica da vidi šta pišem :p
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
To sam i ja osavljao par godina i napravio ceku za lovce a oni nece cekati ako dvje noci za redom nista ne dojde. Ove godine ako bude isto srusit cu im ceku koju sam im sam napravio. Neznam jesi li lovac pa bez ljutnje ali tak je kod mene



Tamo u tvojoj okolici znali smo dolazit u lov, mijesto se zvalo Trebarijevo Desno, sijećam se da njiva kukuruza izvana izgldala je ne taknuta a kad si malo ušao u redove ono čistina ugaženog kukuruza da su mogla tri šlepera komotno okrenut unutar da si ne smetaju jedan drugome.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
kada se oni kroz pastira probiju unutra onda ostaju. Jer kad hoće van struja ih strese i vračaju se natrag jer su site. Samo gladnima ne smeta pastir.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni se je ipak el. pastir pokazao kao najučinkovitija obrana od divljih svinja. Mislim da se nikad nećemo obraniti u potpunosti, a kamo li riješiti se divljih svinja.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas krenu lagano u kultiviranje,vrijeme oko 2 sata,kukuruz do lampi malog ferca,a na mjestima tek pola metra,čudo jedno kako su tako nejednaki,ide se jednim prohodom 150 kg na ral i ostaje samo pogled u nebo,pa što bude:tractor:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par inserata iz današnjeg kultiviranja :)
Išlo je odlično, parcela je čista i velika, 2. i po gasu ide samo tako i moram reći da je ovo revolucija na IMT kultivatoru kaj sam si napravil ove S opruge iza, nebi to mjenjal ni za ništ!!











Hibrid je OSSK 430, sijan 27.04, ja zadovoljan :)
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
ja nemam sliku današnjeg kultiviranja, al evo da se pohvalim da smo pokultivirali 17,43 ha :) (po arkodu) kukruz je u prosijeku te veličine, a kombinacija je bila mtz 920 i kultivator jadranka jelisavac 6 reda, hibridi N 01 i Y12
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Kako si zadovoljan s kultivatorom? Jel imas S opruge i kutije za gnojivo? Imamo isto njihov samo 4 reda.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ohhhho Šanana!
Fino radi IMT sa ovim S-oprugama! Mali Gaspardo!
Čista 5-ica!

Hehe, na 4-oj slici se vidi kak motičice puču van busenje...hehe!

Sad znam ko bude na mojem kultivatoru preko zime delal preinake! :)

Inače, fino izgleda OS 430...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo ti prvo kupi 4 reda pa onda budemo složili sve kak treba :)

Inače, velim još jednom, prezadovoljan sam!! :)

A i kukuruza je prva liga :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Naravno, bez 4 reda nikam! :)
Polako, stignem, imam 10 meseci fore!

Ma super dela, odlično razbija ovaj tvrdi sloj, jako lepo a i korisno!
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Lijepo to vama ide. Tu kod nas mislim da nitko ne radi s tim, mi samo stavimo one 4 cijevi na rastepač i prihrana i to je to .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I nagrnja malo na red, još samo da su šire motičice (budu do idučeg prolječa) to bi bilo to, još samo to fali.

Nadam se da bude kukuruz zahvalan.
Ono kaj je skultivirano prošli tjedan na očigled je poraslo i promjenilo boju, sad samo kišica da zalije i zašas bude kukuruz 2 m visine.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
I nagrnja malo na red, još samo da su šire motičice (budu do idučeg prolječa) to bi bilo to, još samo to fali.

Nadam se da bude kukuruz zahvalan.
Ono kaj je skultivirano prošli tjedan na očigled je poraslo i promjenilo boju, sad samo kišica da zalije i zašas bude kukuruz 2 m visine.

ŠANANA i ovo što nije kultivirano je odkad je izašlo sunce poraslo i promijenilo boju i to praf.
Još samo da kiša padne da se ovaj umjetni rastopi i to bu:icon_weed:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa nekaj su rekli kišu za ponedjeljak,al sumljam da bu kaj stoga..ali borme dobro bi došla...vidim dosta ljudi je dohranjivalo prek kultivatora i ve još treba kiša da rastopi umjetnjak i more rasti...bome naše su se dosta povukle od kak smo dogranili,i potamnile a i zdigle u visinu dosta..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh