• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
4% stotna otopina , znači 4 kg ureje na 100 l vode , trošim 250 l vode na hektar...

Svaka čast na kukuruzu, odličan je:icon_super:
Mislim da ipak ti je malo malo to uree po hektru; trebo bi povečet otopinu na 5% ( ja tak radim i nema nikakvih problema, može se ići do 6% ), i nekak mi je to mali utrošak vode po hektru budući da prihranjuješ a i kukuruz ti ima puno lisne povšine:icon_question:
Osobno ja idem s 400 l na hektar vode, znaći to ispada 20 kg uree
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma piše da može ići sa 6,4% UREE!! Ja ću ići sa 15-20kg uree na jutro, trošim vodi između 250-300 litara.. Pa bolje je da kukuruz ima što više lisne površine jer će više hranjiva preuzeti..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
jel ima tko kakva iskustva s novalonom?? to je folijarno gnojivo 18 18 18 + mikroelementi...navodno ga ide 3 -5kg/ha...cijena je oko 350 kn za 25 kg..
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Laudis i tarot kombinacija koja sve uništava.

Daj mi reci jel to dobro djeluje i kolko čega ide na hektar i kolko to dođe jer mi je kukuruz več na 7-8 listu! Čak sam si razmišljal podrapati kukuruz ali opet mi ostaje slak u redovima koji omotava kukuruz!
Ostalo mi još neke 3dcl mustanga dali bi njega mogao u špricu pa preletiti kukuruz za širokolisne ili špricu na leđa i đija po redovima?
Ove ostale kuruze muči sam perika i to drugi tjedan tamanim ali ovaj jedan komad od 1000čhv-a baš je katastrofa ima cijela botanika u njemu jer su tu bile tikve 3 godine za redom pa sam ove godine stavil kukuruz za promjenu!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Svaka čast na kukuruzu, odličan je:icon_super:
Mislim da ipak ti je malo malo to uree po hektru; trebo bi povečet otopinu na 5% ( ja tak radim i nema nikakvih problema, može se ići do 6% ), i nekak mi je to mali utrošak vode po hektru budući da prihranjuješ a i kukuruz ti ima puno lisne povšine:icon_question:
Osobno ja idem s 400 l na hektar vode, znaći to ispada 20 kg uree

slobodno stavi 25 kila nebude joj ništa.

Ma piše da može ići sa 6,4% UREE!! Ja ću ići sa 15-20kg uree na jutro, trošim vodi između 250-300 litara.. Pa bolje je da kukuruz ima što više lisne

a tebi sretno sa tim. mislim da neče valjati. previše je to
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaka čast na kukuruzu, odličan je:icon_super:
Mislim da ipak ti je malo malo to uree po hektru; trebo bi povečet otopinu na 5% ( ja tak radim i nema nikakvih problema, može se ići do 6% ), i nekak mi je to mali utrošak vode po hektru budući da prihranjuješ a i kukuruz ti ima puno lisne povšine:icon_question:
Osobno ja idem s 400 l na hektar vode, znaći to ispada 20 kg uree

Znači, trošim oko 300 l vode po rali i to ispada 15 kg uree u 5% otopini??
Ja mislim da bi to bila solidna prihrana poslije kultiviranja nekih 10 dana, odnosno nek kukuruz malo poraste i razvije više lisne mase da se bolje redovi zatvore da nejde urea po zemlji.


Nego, danas sam pošprical kukuruzu s Laudisom, šprica 375 litara, 3,5l Laudisa unutra, pošpricano 3 rali što znači utrošak po rali oko 120 litara u razdoblju od 13:30 do 14:30, a evo sad oko 16:30 je počela kiša, pravi pljusak.
Dali se bude primilo nakon 2 sata razlike do kiše????
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nego, danas sam pošprical kukuruzu s Laudisom, šprica 375 litara, 3,5l Laudisa unutra, pošpricano 3 rali što znači utrošak po rali oko 120 litara u razdoblju od 13:30 do 14:30, a evo sad oko 16:30 je počela kiša, pravi pljusak.
Dali se bude primilo nakon 2 sata razlike do kiše????[/QUOTE]

Gle.... mene su moji stari učili da, ako se "matrijal" ( a to ti je tekučina s kojom špricaš ) posuši na listu, znači da nije više u obliku kapljica, onda ju je list upil u sebe i neče ga kiša isprati !
Kad god sam pošprical vinograd i pala je kiša iza toga nakon sat-dva, bilo je dobro ! A sad.... jel bude to i na kukuruzu tak.... ne znam !? A da ima logike-ima ! Kad list apsorbira tekućinu u sebe- to je to ! Možda ti netko stručniji odgovori na tvoje pitanje, al mišljenja sam da netrebaš brinuti, ako je tako kak sam gore napisal !?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
4% stotna otopina , znači 4 kg ureje na 100 l vode , trošim 250 l vode na hektar...

znači, to je provjerena kombinacija????

ja isto trošim 250l po ha, pa ću tako probati.......pa to ispada 10kg po hektaru
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Nego, danas sam pošprical kukuruzu s Laudisom, šprica 375 litara, 3,5l Laudisa unutra, pošpricano 3 rali što znači utrošak po rali oko 120 litara u razdoblju od 13:30 do 14:30, a evo sad oko 16:30 je počela kiša, pravi pljusak.
Dali se bude primilo nakon 2 sata razlike do kiše????[/QUOTE]

kada se prska post em onda se prska predvecer zbog temperature zraka koja mora biti ispod 22 i kada je vlaga zraka veca da se smanji isparavanje jer u 13:30 pitanje koliko skropiva dode do korova a koliko se ispari .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ljudi moji, to sa folijarnom prihranom je čista optička varka. Služi jedino da list dobije tamniju boju. Svaka sjemenarska kuća u svojim letcima navodi potrebne količine N, P, K za 100 kg kukuruza. A čini mi seda za N stoji 3kg. I sad kad se računa i da na 100l vode ide i 6% uree to je 2,76 kg dušika, znači sa 400 l otopine dobiva se eventualno 400 kg više uroda.
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
slobodno stavi 25 kila nebude joj ništa.

Ma piše da može ići sa 6,4% UREE!! Ja ću ići sa 15-20kg uree na jutro, trošim vodi između 250-300 litara.. Pa bolje je da kukuruz ima što više lisne

a tebi sretno sa tim. mislim da neče valjati. previše je to

i ja sam isao sa 6% ureom pa nisam bas zadovoljan ,list kukuruza mi je malo pozutio
umjesto da je pozelenio,tako da traba dobro odvagniti sta je dobro a sta ne :mur:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nego, danas sam pošprical kukuruzu s Laudisom, šprica 375 litara, 3,5l Laudisa unutra, pošpricano 3 rali što znači utrošak po rali oko 120 litara u razdoblju od 13:30 do 14:30, a evo sad oko 16:30 je počela kiša, pravi pljusak.
Dali se bude primilo nakon 2 sata razlike do kiše????



Laudis kiša nemože nakon pola sata poslije špricanja isprati,provijerena informacija,osobno sam se uvijerio.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pozdrav ti si tu kombinaciju mijesao zajedno ili jedan pa drugi u korekciji?
Miješao sam to i ove i prošle godine.Ide ti na hektar 2 ili 2,25 litara laudisa i 60 grama tarota,piše ti u uputstvima i ta kombinacija može iči bez brige do osam listova kuruze,jedino što se uz tarot traba dodati okvašivača oko 1 deci na 100 litara vode.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Daj mi reci jel to dobro djeluje i kolko čega ide na hektar i kolko to dođe jer mi je kukuruz več na 7-8 listu! Čak sam si razmišljal podrapati kukuruz ali opet mi ostaje slak u redovima koji omotava kukuruz!
Ostalo mi još neke 3dcl mustanga dali bi njega mogao u špricu pa preletiti kukuruz za širokolisne ili špricu na leđa i đija po redovima?
Ove ostale kuruze muči sam perika i to drugi tjedan tamanim ali ovaj jedan komad od 1000čhv-a baš je katastrofa ima cijela botanika u njemu jer su tu bile tikve 3 godine za redom pa sam ove godine stavil kukuruz za promjenu!

Neznam za mustang,treba pročitati u uputstvima,pa vidjeti.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kultivacija sa zeolitom za probu, pa čemo da vidimo , parcela je 1,5 ha , sve je bilo prihranjeno sa kanom ,a sad sam još jednom išao samo sa zeolitom ali samo pola zemlje...







[YT]v=fJQNnKRyBYs[/YT]
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
mislim da zeolit ima vise smisla ici sa zeolitom u osnovnoj ili predsjetvenoj gnojidbi...jer koji je njegov efekt sada???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Laudis kiša nemože nakon pola sata poslije špricanja isprati,provijerena informacija,osobno sam se uvijerio.

Nadam se da ja tako, još pogotovo što je mali utrošak vode po rali, moralo bi biti još bolje da trava upije gotovo čisti otrov.

Kad se bude primjetilo njegovo djelovanje, a koliko mu treba do potpunog uništenja korova??
 
Å

Željko106

Guest
molim vas interesira me folijarna prihrana sa urejom dali se može prskati po rosi ili u podne te koliko brzo treba ići sa kžk kranj da bi poprskao po normativima unaprijed hvala
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh