• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Moram pratiti situaciju jos dan-dva, jer nisam bas svud primjetio da ga ima, a i sklop je odlican, bar zasad. Uglavnom nece izgleda najezda proci sama od sebe, onda mi je bolje sprijeciti prije vece stete. Sa zicnjakom nisam imao problema, jer sav kukuruz mi je tretiran insekticidom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Žičnjaci, sovice i ostala gamad pojave se kad misliš da si napravio dobar posao i onda sve nanovo. Ove godine sam prvi put na parceli koja je unajmljena i imala je žičnjaka koristio dursban špricanjem i za sada sam zadovoljan. Špricao sam 25. travnja samo komad gdje je napad bio jako izražen sa dozom 8l/ha. Cijena 600 kn. Ako se za desetak dana ne vide štete znači posao se isplatio.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Uzas, evo kisa opet pada a cu sam da tad sovica nije aktivna, ali nije ni moj jadni kukuruz, sve stoji a evo vec 6-ti mjesec, hocemo li vidjeti tog ljeta vise!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja jučer podvečer se malo provozao po poljima, ništ se nije mrdnulo več 2-3 tjedna, SUNCAAAAA nam treba!!!

Posijao sam ral kukuruza negdje oko 15.05, na dvije parcele po pol rali, jedna je cjela posijana s KWS Mikadom, tretiranim s gauchom i tu je ponik 100%, a na drugoj parceli sam izmješao sve što mi je preostalo od ukupne sjetve, odnosno u svaki red po jedan hibrid, eventualno u koji red po dva hibrida i neki su od toga bili tretirani, a neki nisu i sad baš gledam u nekim redovim fali i do 30% zrna, a ostatak je več na 2-3 lista.
Sad se ja pitam kaj je to pojelo zrno/klicu, dal ptice ili te sovice ili žičnjaci za koje ni neznam kak izgledaju, negdje ima da je zrno pregriženo, a negdje ima da je klica pojedena.
Predkultura je bila ljulj i repica, to je pokošeno na zeleno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja jučer podvečer se malo provozao po poljima, ništ se nije mrdnulo več 2-3 tjedna, SUNCAAAAA nam treba!!!

Posijao sam ral kukuruza negdje oko 15.05, na dvije parcele po pol rali, jedna je cjela posijana s KWS Mikadom, tretiranim s gauchom i tu je ponik 100%, a na drugoj parceli sam izmješao sve što mi je preostalo od ukupne sjetve, odnosno u svaki red po jedan hibrid, eventualno u koji red po dva hibrida i neki su od toga bili tretirani, a neki nisu i sad baš gledam u nekim redovim fali i do 30% zrna, a ostatak je več na 2-3 lista.
Sad se ja pitam kaj je to pojelo zrno/klicu, dal ptice ili te sovice ili žičnjaci za koje ni neznam kak izgledaju, negdje ima da je zrno pregriženo, a negdje ima da je klica pojedena.
Predkultura je bila ljulj i repica, to je pokošeno na zeleno.
http://www.savjetodavna.hr/?page=savjeti,13,197
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Sovica ti je gusjenica i pregriza biljku uz tlo. Žičnjak je tvrdi crv bakrenaste boje i uvrtava se u biljku, uvene joj srce i osuši se tako da uvele listove jednostavno isčupaš. U subotu sam putovao od Jastrebarskog do Požege. Nakon Kutine i Novske ranije posijani kukuruzi su super naspram mojih sijanih 20.4. za koje sam mislio da su dobri.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
danas sam na putu za bj vidio da dosta kukuruza pocinje zutiti,ocajno nedostaje sunca i topline...ako ovak nastavi budemo kombajnirali oko Bozica...
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
danas sam na putu za bj vidio da dosta kukuruza pocinje zutiti,ocajno nedostaje sunca i topline...ako ovak nastavi budemo kombajnirali oko Bozica...

Ma docekacemo Novu godinu u kombajnima na njivi:(party):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Danas sam završio presijavanje šta su mi sovice sj...le. Isto kiša pada stalno.Malo se ljepilo za kotače ali ništa strašno. Sad je pitanje šta če biti sa tim sjemenom ako ne zasja sunce. ova godina je od početka u ku.cu. (oprostite na izrazu).
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja sam prije par dana išao vodu ispustit iz njive. trebalo bi pod hitno ili kultivirat ili folojarno malo prihranit, a to se neće moć još sigurno 2 tjedna, ako bude vrijeme kako najavljuju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se vrijeme stabilizira, ja ču bez brige krajem idučeg tjedna, oko 13.-15.06. moći krenuti u kultivaciju.

Sutra ako bude kako najavljuju, sunčano veči dio dana, idem u prskanje, još 3 rali mi je ostalo za Laudis, a početkom idučeg tjedna idem u korekciju isključivo za divlji sirak tamo gdje bude trebalo.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Mene je uopće strah ići gledati moj kukuruz...
Uzel sam Folifertil da ga malo folijarno prihranim, ali nema šanse da od ove kiše uđem u njivu.. A ne znam jel uopće bude kaj od tog folijarnog prihranjivanja jer kukuruz ima tako malo lisne mase da bude to sve na zemlji završilo..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Mene je uopće strah ići gledati moj kukuruz...
Uzel sam Folifertil da ga malo folijarno prihranim, ali nema šanse da od ove kiše uđem u njivu.. A ne znam jel uopće bude kaj od tog folijarnog prihranjivanja jer kukuruz ima tako malo lisne mase da bude to sve na zemlji završilo..

koliko si placao folifertil?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja ove godine nemam problema s fazanima ko godine prije al zato fali sunca i da ju mogu prihranu dat!!
Jel netko od vas razmucivo ureu i onda njom sprico kukuruz jel bolje tak ili i koji je najbolji omijer vode i gnoja?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh