• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kod mene je 213 kn litra, mislim da mi se onda ne isplati tjerati za VT pošto me put košta minimalno 50 kn, a treba mi samo 4 litre.

Nego da pitam, on djeluje na sve širokolisne korove i na sve uskolisne osim na sirak za koji čujem da ima malo slabije djelovanje??? Jel bi valjalo nekaj umješati u njega da se pospješi učinak na uskolisne korove??, nešto kaj nije skupo, jer netreba mi tog puno, možda za ral max.
imaš one granule vodotopive vrečice..travel--ili sl- ali iz iskustva ti rečem laudis i equp 1-1 i nema nijednod korova.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas uzeo za 3 hektara koji su dobro zazelenili ,sorgum + samba+ okvašivač= 1363 kn,ostalo bude naknadno,jer je kasnije sađeno,uglavnom za iste novce gotovo 1 ral razlike sa drugom kombinacijom,uglavnom kukuruz je željan toplog zagrljaja:icon_pai::icon_pai:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Odgovor Hurkiju. Ovo može uništiti jedino totalni herbicid ili kultivacija. Kako totalni uništava sve ostaje ti jedino kultivacija i kao pomoćno sredstvo stjerati susjeda u rodni kraj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
imaš one granule vodotopive vrečice..travel--ili sl- ali iz iskustva ti rečem laudis i equp 1-1 i nema nijednod korova.

Za koji površinu??




Imam problem na jednoj parceli, na 80% kukuruza je poljubičastilo lišće. Radi se KWS 3381, sijan 01.05., tretirano još nije s ničim, imali smo jedan nalet leda i vani je stalno nekako prohladno, dal je možda to krivo??












 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Za koji površinu??




Imam problem na jednoj parceli, na 80% kukuruza je poljubičastilo lišće. Radi se KWS 3381, sijan 01.05., tretirano još nije s ničim, imali smo jedan nalet leda i vani je stalno nekako prohladno, dal je možda to krivo??
]

Ljubičasta boja je od hladnoće, i slabijeg usvajanja fosfora, a dodatno možda ima i taj pojačan efekt promjene boje kak znaju imati pojedini hibridi, neki čak su ljubičasti u prvim fazama nakon nicanja
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Za koji površinu??
Te male vrečice..konkretno Travel je za 1/4 rali(70kn) a laudis-eqip, litra litra,je za 1 hektar.


Travel za hektar je skoro 500kn ali ja sam prosle godine isao u korekciju sa njim protiv perike i spalio je svu, pocrnila je i prestala rasti!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Uanom . . . a kaj ti je to ??

UAN N 30

amidni dušik 50 %
amonijski dušik 25 %
nitratni dušika 25 %
pH 6,5-7,5 %
specifična težina 1,3

UAN je bistra dušična otopina. U 100 litara otopine UAN-a ima 40 kg dušika što treba imati na umu kod određivanja doze gnojidbe. UAN s tri oblika dušika prvenstveno je namjenjen za gnojidbu strnih žitarica, travnjaka i uljane repice putom lista, može i putom tla, te okopavina, voćnjaka i vinograda isključivo putom tla. UAN se uspješno koristi za bržu razgradnju biljnih ostataka. U njemu se može otopiti većina pesticida, mikroelemenata i stimulatora rasta. Prijevoz, skladištenje i primjena su potpuno mehanizirani. U prihrani voćnjaka i vinograda UAN otopina ne smije doći u dodir s lišćem. UAN je tehnološki, ekonomski i ekološki prihvatljivo dušično gnojivo

samo ovdje nepiše za kukuruz pa me zanima jeli neko radil sa tim..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bome i ja sad prvi put čujem za uan ..kod nas lijepo kukuruz napreduje i još mu sad pogoduje kaj pada kiša i dosta je toplo do predvečer ...baš sam išal glet ali nisu listovi poljubičastili ili kaj samo trebalo bi iči skultivirati a kiša pada stalno...
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Odgovor Hurkiju. Ovo može uništiti jedino totalni herbicid ili kultivacija. Kako totalni uništava sve ostaje ti jedino kultivacija i kao pomoćno sredstvo stjerati susjeda u rodni kraj.

I mislio sam da je tako :( A u rodni kraj je već otišao, više puta :/

Hvala na odgovoru
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
kod mene na pogonu se proizvodi UAN,uglavnom koliko znam koristi se predsjetveno,iskljucivo prije nicanja kukuruza i mijesa se sa herbicidima,te ga nije potrebno razrijeđivati..kolicine oko 230-250L/ha,ako se ne varam isto toliko ide i uree.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh