• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
naša je sa vani..zadnju smo sijali na prvi maj i več je nikla..prije kaj smo sijali,več ima po 2 lista
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
U neuspješnoj sam potrazi za Sorgumom i Sambom. Koju god poljoapoteku zovem , nitko nema. U jednoj poljoapoteci U V. Gorici su mi rekli da je pitanje jel budu uopće imali jer je Herbos u totalnoj banani. Vele da ga ni lani nisu imali...

E sad najveći problem mi je sirak. Kako nema Sorguma Kaj mi od ovoga preporučujete bolje Laudis ili Tarot? Miješal bi to jš sa Cambiom.

probaj naći trawel i motikan,imaju istu djelatnu tvar kao samba i sorgum
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kod mene se tek sad pravo presušilo pa se može u sijetvu.Do sada posijano 10 hektara i još imam 20,sve kukuruz.Zemlja je jako sabijena pa prvo jedan trag pređem tanjuračom pa onda rotodrljačom i tek je onda dobra priprema.Traktori su mi blatnjavi kao da sam išao u šumu u kiriju a ne u sijetvu.Sije se sam pionir PREMIJUM,ipak je to najbolje sijeme se kod nas pokazalo,i uvijek imaš šta kombajnirati.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
I kod nas sjetva ide kraju , 75 ha je posijano, oko 20 još ostalo.
evo par slikica moje konjice za sjetvu :icon_pidu:

nwEOtinl.jpg

5EsTCeEl.jpg

uYBul6nl.jpg

GUHWNL3l.jpg

8YxSjpfl.jpg

I7yRAAMl.jpg

xSCdL4Vl.jpg

csiZIBJl.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I kod nas sjetva ide kraju , 75 ha je posijano, oko 20 još ostalo.
evo par slikica moje konjice za sjetvu :icon_pidu:

lijepi strojevi..ali stvarno pohvalno kaj sijačica ima iza žmigavce i svjetla...rijetki su oni kojima radi signalizacija ,a i oni koji ju uopče i imaju...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
lijepi strojevi..ali stvarno pohvalno kaj sijačica ima iza žmigavce i svjetla...rijetki su oni kojima radi signalizacija ,a i oni koji ju uopče i imaju...

200 kn koštaju ta svjetla i još su k tome na magnet tak da ih lako možeš preseliti na drugi stroj.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
jučer si bil sa same kod lumini centra negde posle 7 navečer,još gledam kaj je to za stroj jer ga nisam tam viđal
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
jučer si bil sa same kod lumini centra negde posle 7 navečer,još gledam kaj je to za stroj jer ga nisam tam viđal

je, prolazil sam pokraj jer mi to prečac. a ti si se vozil u stayeru ?
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Ima li ko kakva iskustva s špricom protiv korova-Lumax
Kakav se pokazal?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ima li ko kakva iskustva s špricom protiv korova-Lumax
Kakav se pokazal?

kod mene prosle godine dosta dobar,tak da je ove godine 2/3 povrsina prskano s njim..
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ima li ko kakva iskustva s špricom protiv korova-Lumax
Kakav se pokazal?

Ja sam zadnje dvije godine prskal sa njime . Odličan je !
Ove godine ću probati sa elumispeak-om.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
200 kn koštaju ta svjetla i još su k tome na magnet tak da ih lako možeš preseliti na drugi stroj.

čovječe,sad si mi dal ideju:icon_idea:
zvadim svjetla s potrgane autoprikolice koja trune iza štale,magnete imam negde, i to je to
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Daliće smetat ako kukuruz preraste 6 pera vidim javljaju kišu ovih dana pabi mogo prerasti a planiram špricat sa sorgum turbo?
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Osječku Dravu sam posijao 22.04. (sjeme ostalo od prošle godine), sve lijepo niklo, kukuruz ima 3 lista. Na drugoj površini veličine 1,5 ha sam posijao sjeme kupljeno ove godine, pioneer y12, i ne razumijem što se dogodilo. Sijano je oltovom dvorednom mehaničkom sadilicom. Svaki drugi red nije niknuo. Neka od zrna su naklijana, a većina uopće nije. Uvjeti sa sadnju su bili skoro pa idealni. Dubina sadnje varira od 3 do 6 cm. Nisam pametan što napraviti. U svakom slučaju poslije ove najavljene kiše ću u provjeru, pa ako do tada ne niknu morati ću ponovno povući redove. Razumijem da moja stara sadilica ne sadi idealno, ali do sada mi se nije pojavio ovakav problem.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jedino kaj mi pada na pamet, je to da ti je ta jedna strana bila zastopana !? To se meni dogodilo, ali na onoj cijevi za umjetni gnoj. Zato je dobro, kad zavrsis red, dignuti sijacicu i provjeriti jeru li cijevi ciste !?? A postoji i vjerojatnost ( i to mi se dogodilo ) da se sito zastopa pa ne vrti sjetvenu plocu. Probaj na prazno vrtit kotac na sijacici i vidi dal se ploce okrecu !? Malo je nelogicno da je sjeme upitno pa da jedan red nikne, a drugi ne . . .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh