• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan video iz jučerašnje pripreme.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lfu-3dSIV5o&list=UU_Pptlm6-mx4e0XOUvQdRDA[/YT]
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
bez prašine ništa... moj 4712 je bil žut poslje pripreme - tanjuranja... al vlage u zemlji fala Bogu ima...
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Ja sam danas bio na polju. Katastrofa u jesen sam preorao zemlju za sjetvu kukuruza. Zemlja je sva zbita od kiše gornji dio zemlje je jako jako tvrd a u unutrašnjosti je već mekaniji. Probat ću preči s tanjuračom a ako neće ići onda ću morato to još jednom preorat. :fiery: Gnoj i sjeme sam kupio e sad 1.5. idem tanjurat i sijat.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
ja danas malo obišo kukuruz niknuo vide se vide se redovi. Imaju i neke male bube po listu neznam štaje to i hoćemu to šta zmetat. Imam i slike al ih nikako nemogu stavit ili jih neznam stavit pa ako netko može objasnit.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Vi koji ste posijali kukuruz prosli vikend,kako je sa vasim kukuruzom,jel klija,jel vani?
Ja sam danas bio u obilasku svojih zemljista,bio sam iznenađen,kukuruz je već vani.:)
Ali me brine jedna druga stvar,tamo di nije izasla ili je kukuruz pustio klicu i klica se posusila?zna mozda tko zasto?
Ima cak i da je zrno u zemlji,a od klice ni traga ni glasa.što bi to moglo biti?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Koji si kukuruz sadio? Nije bilo hladno da si posijao bilo koji ne bi trebalo biti problema.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sm danas večinom bil za tanjuračama...kum nije mogao ,a htjeli smo posijati to i rještiti ga...nakraju sam ja tanjural sa 539 a tata je poslije sijal..pa to je muka Isusova kak mali ferđo ide prema našem Torpedu...
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Vi koji ste posijali kukuruz prosli vikend,kako je sa vasim kukuruzom,jel klija,jel vani?
Ja sam danas bio u obilasku svojih zemljista,bio sam iznenađen,kukuruz je već vani.:)
Ali me brine jedna druga stvar,tamo di nije izasla ili je kukuruz pustio klicu i klica se posusila?zna mozda tko zasto?
Ima cak i da je zrno u zemlji,a od klice ni traga ni glasa.što bi to moglo biti?

Pa ako je hibrid Bc ili Osječki, niš čudno, posto im je ministarstvo odobrilo da prodaju sjeme s klijavošću od 70%
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo i danas sijanja kod mene...
oranje
direktno u brazdu za frezom, 2 spora, jedan prolaz



a ovu sijačicu posudio od prijatelja danas... malo je teška... diže mi ferkača na zadnji kraj kada idem po neravnom...
ali zadovoljan...sve podađeno bez problema




ja sam pripremu sa fergusonom i gramip 150 odradio kao i ti.......sa tanjuračom nije bilo dobro, a da ga tanjuram 5 puta, samo bi ugazio, ovako jedan prohod sa frezom i 3 spora, odrađen posao kako treba, iako mislim da sjetvospremač odrađuje najbolji posao, barem kod mene.........samo ferguson neznam kakav bi sjetvospremač vukao, jer za njega treba brzina, a da li bi ferkan vukao u 2 brzini onaj od 180cm, to neznam........bilo bi napeto u svakom slučaju........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ako je hibrid Bc ili Osječki, niš čudno, posto im je ministarstvo odobrilo da prodaju sjeme s klijavošću od 70%

A misliš da je npr. pioneer bolji???:icon_oak:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A misliš da je npr. pioneer bolji???:icon_oak:

naravno,on nema klijavost ispod 90% mislim da je 96% tocan podatak,ako sam dobro upamtio.
Vidis,za BC sam znao,ali ne i za Osjecki... :icon_e_surprised:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh