• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi pomoć mala, kad sijete kukuruz na ledini, koja vam je taktika za najbolje rješavanje korova i ostalo osim tretiranog zrna to se podrazumijeva.....
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
@ MATIJA,

čemu ti služe one cijevi s tuljcima na mjestu deponatora umjetnjaka?

ja imam nekaj slično za saditi lučice

Pa na te cijevi su mu bile spojene kutije za umjetno gnojivo,
to je stari tip oltove sijačice koji je imao one 4 žute okrugle kutije za gnojivo, za svaki red posebno
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Kombiniraš Dual s još kojim sredstvom, za širokolisne korove, ili je on dovoljan?

Samo čisti Dual , sad 5ha poprskano sa njim a ostatak ču sa Koban T...

a te cijevi služe kad mama hoče ubaciti grah u kukruz pa onda tu pušta nutra...:icon_e_biggrin:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Mokro i blato. Gdje komadi malo vise još nekako i ide a takvo sam jedno jutro danas riješio. Na ravnom i dupljaci odustaju od posla. A za idući tjedan najavljuju novu kišu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Cjenjeni forumasi sta koristite za tretiranje sjemenskog kukuruza protiv zlicnjaka u zemlji?
ako siješ s sijačicom koja ima deponator za pesticide, onda dursban u prahu, ako nemaš onda tekući dursban te poprskat cijelu parcelu prije sijanja.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
ako siješ s sijačicom koja ima deponator za pesticide, onda dursban u prahu, ako nemaš onda tekući dursban te poprskat cijelu parcelu prije sijanja.

Koliko izađe kuna dursban tekući po ha?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ljudi pomoć mala, kad sijete kukuruz na ledini, koja vam je taktika za najbolje rješavanje korova i ostalo osim tretiranog zrna to se podrazumijeva.....

Mi na ledinu bacimo zob jer ona zatvori sklop i neda travi a iduće godine kukuruz
Probali smo direkt kukuruz i nije bilo dobro
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ljudi pomoć mala, kad sijete kukuruz na ledini, koja vam je taktika za najbolje rješavanje korova i ostalo osim tretiranog zrna to se podrazumijeva.....

najbolje ti koristit neki kombinirani do tri lista,ali pricekaj da korov bude u fazi 1-2 lista,meni je prosle god bio kukuruz u fazi 4-5 lista a isao sam sa lumaxom i kukuruzu nije nista..samo moras pazit da korovi nisu u kasnijoj fazi od navedenog..normalno treba koristiti i ljepilo(okvasivac)..i kukuruzi cisti kao suza:)
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
najbolje ti koristit neki kombinirani do tri lista,ali pricekaj da korov bude u fazi 1-2 lista,meni je prosle god bio kukuruz u fazi 4-5 lista a isao sam sa lumaxom i kukuruzu nije nista..samo moras pazit da korovi nisu u kasnijoj fazi od navedenog..normalno treba koristiti i ljepilo(okvasivac)..i kukuruzi cisti kao suza:)

kaj je to okvasivac?? nisam to nikada koristio, kako se koristi, prskanjem ili u sjetvi???kolka mu je cjena i gdje se može nabaviti??
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi danas uslužno idemo sijat oko 3 ha
sijačica spremna,sad joč treba gazda dopelati sijeme i umjetni...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ja sam u petak posijao prvu ral kukuruza. Zemlja je inače pješćana i nikad nisam vidio da se je ovako loše prpremila. Same grude! Očito su ovo veliki snjegovi i ogromna količena vode napravili svoje i zemlju su skroz slegli i nabili.

Po savjetu kolege Marijan1 s ovog foruma sjeme sam tretirao Chromogorom u nadi da će to odbiti fazane. Nadam se da će upaliti jer to sredstvo smrdi ko sam vrag!! Još mi garaža smrdi po njemu. hahaha
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Cime planirate špricat kukuruz? Kakva iskustva imate sa lumaxom daliće da uništi i piriku?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Cime planirate špricat kukuruz? Kakva iskustva imate sa lumaxom daliće da uništi i piriku?

piriku i divlji sirak slabo...ovo sve drugo hoće bez brige...tam gdje imaš te tvrdokornije uzmi bolje laudisa...ili odi sa sorgumom ili nešto takvoga posebno kasnije...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
mi danas uslužno idemo sijat oko 3 ha
sijačica spremna,sad joč treba gazda dopelati sijeme i umjetni...

kolko naplaćujete uslugu ako se smije znati, mene ljudi pitaju a ja neznam koju bi cjenu rekao.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh