• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: Kukuruz 2014

Pioneer, jel to GMO, il ??
Ja ću ove godine posaditi oko 5h, stare sorte od 8 redi!
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Re: Kukuruz 2014

Teško buš dobil odgovor potkrijepljen praksom jer večina forumaša sije kasnije sorte.
Ja sijem FAO 300 i FAO 400. Ove godine sam imal BC 304. Bilo je loše klijanje. Odvijalo se dobra 3 tjedna. Ona kaj se prva sklila je bila super, uopće nije osjetila sušu, a od one zadnje slaba korist. Sve u svemu s obzirom na godinu i nije bilo preloše.
Evo podataka za BC 244 iz BC kataloga (copy - paste).

FAO 250
KVALITETAN ZUBAN
• stabljika srednje vi-
soka, tanka, čvrsta
• listovi uski, povijeni,
svijetlo zelene boje
• jako razvijen korijen:
manja osjetljivost na
sušu i odlična otpo -
rnost na polijeganje
• klip srednje veličine,
uje d načen, 12-14 re-
dova, obavijen rah-
lom komušinom
• oklasak vrlo tanak,
crvene boje
• zrno srednje krupno,
narančastocrvene
boje

Od ranih BC sorti barem po katalogu je zanimljiva BC 282:
FAO 280
KVALITETAN ZUBAN
• stabljika niska,
čvrsta
• odličan rani porast
• crveno, kvalitetno
zrno
• pogodan za guste
sklopove i prve ro-
kove sjetve
• proizvođači kuku-
ruza ovaj hibrid
prihvaćaju kao
rani „PAJDAŠ“.

Videl sam katalog.Rabim ranu sortu jedni 15 ara da ide odmah u promet.Bila slaba godina za kukuruz pa da nabavim nekaj ranog, za redovito ide rwa fao 300.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Re: Kukuruz 2014

Pioneer, jel to GMO, il ??
Ja ću ove godine posaditi oko 5h, stare sorte od 8 redi!

Ima gmo sorte samo se još ne prodaju u hrvatskoj i ovom djelu eu.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: Kukuruz 2014

Dejan probaj 354. Ja ga stalno sijem i super otpušta vlagu. Imao sam ove god na istoj parceli BC 280 i 354. BC 354 bolje odpušta vlagu, klip se objesi i kiša mu ne može ništa, a BC 280 mi je počeo klijat. BC 280 više ne budem sijao. Čini mi se da ne može po pitanju prinosa sa 354 se mjerit. Problem je sa tim kukuruzom ptice ga jako vole, a o divljim svinjama da ne pričam. Kad ga rano siješ vrh budu pojele. Susjed do mene sije pioneer njegov ni pipnule. Sijao ga je malo kasnije, al svejedno... Kombajnist ga voli brat veli da se super bere. Ja ga isto nešto prodam i svi su očarani tim kukuruzom kad ga vide kak je crveni.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Re: Kukuruz 2014

BC 280 i 354 ti nisu isti razred, prvi je dosta raniji i po količini ga bude manje, al rabim kukuruz u 8 mjesecu, tak sa fao 250.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Kukuruz 2014

Ako bude sve po planu i dogovoru jedan dio ide Bc pokusi i za probu cemo malo pioneera ako ne produ dogovori onda pola Bc pola pioneer!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: Kukuruz 2014

Bc 354 se slabo drži na stabljici pa treba jako paziti da se na vrijeme pobere ali mislim da ga više nema u prodaji. Kod mene ga nije bilo za kupiti ove godine.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: Kukuruz 2014

ja od prvog dana sijem pioneer,akobogda tako ce biti i ove godine i to. b23i p12
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

Jel ima tko kakvih saznanja kakva bi mogla bit cjena sjemenskog kukuruza?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Re: Kukuruz 2014

Koji hibrid posijati da ga divlje svinje ne jedu, a opet da nije pre los za stoku? Kakva su vasa iskustva sa divljim svinjama?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Re: Kukuruz 2014

Turopolec, vjerojatno si procital vec u temem o tome kak su se ljudi borili i nisu se izborili protiv Divljih svinja . Ja, na srecu, imam parcele do kojih nisu dosle, a sve iz razloga kaj kod mene nitko vec godinama na tom dijelu terena nista neradi osim cvijeca....
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

Jasam po preporuci ove godine stavio kws 3381 kao neće ga divlje svinje al stavio pola njive a drugu polovicu bio mi jeftini os 596 pa stavio njega. A komšija domene os 515. Kod komšije šteta 50% na kws 3381 20% a na os 596 štete skoro ni nije bilo mošda 100 klipova. Tosu dakle moja iskustva a volio bih čuti i druga iskustva.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Kukuruz 2014

ovih godina sam sijao , isprobavao svakojake hibride ,al ove godine sijem samo Pioneer hibride - kvaliteta , visok prinos i profit... :(y):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Re: Kukuruz 2014

I ja cu na godinu posijati Pioneer hibride i to onaj y12 i naravno Bc 572 ostaje u proizvodnji, taj hibrid je za mene nepogresiv izbor..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Re: Kukuruz 2014

ovih godina sam sijao , isprobavao svakojake hibride ,al ove godine sijem samo Pioneer hibride - kvaliteta , visok prinos i profit... :(y):
Zašto izbacuješ RWA? Šta mu fali - kvaliteta, visok prinos ili profit?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Kukuruz 2014

fali mu kvaliteta i visok prinos...ove godine nije dobro izašel , nije imao klijavost kak bi morao imat , dao je manji prinos i tak , a Pioneer nikakvih problema oko sklopa , oko ponika nit ništa , i bolje se držao dok je suša bila naravno i dao veči prinos...
rwa je imao prinos oko 5 t/ral , a pioneer blizu 8 t/ral, negdje više od 8 t negdje manje...al to je tu negdje...prosjek je bio sve skupa nekih 7 t/ral
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz 2014

Ja sam rekao da tam gdje mi je opasno od svinja sijem KWS 3381 a sve ostalo pionir.KWS mi se dobro pokazao što hoče roditi dobro,več pet godina ga sijem,i nema problema jel sušnija ili mokrija godina uvijek dobro da.Imao sam ga par puta u pokusima i isto se dobar pokazao,ali svijedno pionir je na večini njiva.Tako radim več godinama i jako mi se dobro pokazalo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Kukuruz 2014

@Turopolec ako divlja svinja nema bolji kukuruz a gladna je jede sto joj je na ponudi pogotovo ako ima puno divljih svinja ko kod mene skrizale se s pitomim svinjama tokom rata puno legu i ne boje se vise niceg tak da tesko se obranit od njih!!
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Re: Kukuruz 2014

fali mu kvaliteta i visok prinos...ove godine nije dobro izašel , nije imao klijavost kak bi morao imat , dao je manji prinos i tak , a Pioneer nikakvih problema oko sklopa , oko ponika nit ništa , i bolje se držao dok je suša bila naravno i dao veči prinos...
rwa je imao prinos oko 5 t/ral , a pioneer blizu 8 t/ral, negdje više od 8 t negdje manje...al to je tu negdje...prosjek je bio sve skupa nekih 7 t/ral

Probaj dkc 4608.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: Kukuruz 2014

Kod mene se ove godine pojavili čagljevi pa sad se lovci žale kako ima malo divljih svinja a meni dobro jer ih nemoram ganjati za odštetu koju ionako nikad ne isplate kak i kad treba :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh