• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

Kod nas je u jesen do sad išao stajski i u proljeće 200 kg KAN, pošto više nema krava i moji su u penziji, ja preuzimam sve pomalo, što se tiće divljači istina da zagaze ali ne uništavaju svaku sortu isto to je definitivno, polje do polja, različito sjeme, jedno je uništeno do ibera,a drugo ostavljeno na miru.....

Sijte ranu sortu fao 200. Makneš s njive prije drugih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz 2014

Svinja vam jako voli birati, vjerujte.
A pravilo bi bilo ovakvo. Dok god može birati, znači ima parcela kukuruze na izbor, ako joj se vaš hibrid ne svidi nebude ga dirala, ali ako ostane sam na polju bude išla i u njega :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz 2014

Zato sam ja rekao da mi svinje ne diraju KWS jel imaju druge interesantnije kuruze u okolici,prvi sijem i među prvima skidam bez obzira na vlagu,makar taj 3381 dosta brzo otpušta vlagu.Što se tiče gnojenja,godinama ne koristim ureju,NPK 15-15-15 350 kg u sijačicu i toliko u kultivaciji kana,i uvijek imam dobar prinos,al kod mene je takva zemlja da sa tim gnojenjem daje do 10 t/h,i više zna biti,a imam i zemlje ali malo na sreču gdje dobijem 6,5 - 8 t/h,sa tim gnojenjem i tako radim godinama.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Kukuruz 2014

Danas u jednoj poljo trgovini gledam reklamni letak za Dekalbove hibride 50000 zrna cijena 1100kn i rabat do 27% ovisno o sorti. Vele Dekalb daje popust do 31.1.2014. Znamo da su to Monsantovi igraci... a vidim da se sve vise sije bas Dekalb.
Uglavnom sijem (80%) Pioneerove sorte i nesto malo KWS 3381. Prvi put ove godine i zadovoljan sam. Budem i na proljece opet nesto njega.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

Danas u jednoj poljo trgovini gledam reklamni letak za Dekalbove hibride 50000 zrna cijena 1100kn i rabat do 27% ovisno o sorti. Vele Dekalb daje popust do 31.1.2014. Znamo da su to Monsantovi igraci... a vidim da se sve vise sije bas Dekalb.
Uglavnom sijem (80%) Pioneerove sorte i nesto malo KWS 3381. Prvi put ove godine i zadovoljan sam. Budem i na proljece opet nesto njega.

Da sije se zato kaj daje naviše prinose, nema ona ništa sa gmo. Ima i pioneer gmo kukuruz. dekalab ima uglavnom samo velike vreče, kod nas hvale dkc 4608, dosta rodi i tak se najviše zaradi po hektaru...:icon_toilet:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz 2014

to mu je potencijal rodnosti, a koliko u praksi daje?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

to mu je potencijal rodnosti, a koliko u praksi daje?

Ja ga ne sadim, znam da ga sade oni koji prodavaju zrno, sad kolko daje kolko mu daš.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz 2014

Ma negdje daje dekalb dobar prinos,ali kod mene se opet nije pokazao nešto,jedne godine dobar,druge godine loš,a kod pionira to nisam doživio,zato sijem pionir,uvijek je dobar.
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Re: Kukuruz 2014

koji hibridi bi bili dobar izbor za silažu u središnjoj hrvatskoj?:icon_question:
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

Ma negdje daje dekalb dobar prinos,ali kod mene se opet nije pokazao nešto,jedne godine dobar,druge godine loš,a kod pionira to nisam doživio,zato sijem pionir,uvijek je dobar.

Tak je treba probat više različitih tvrtki i videt kaj je ok. Al opaet sve ovisi o zemlji gnojidbi pripremi tla i na kraju kolko nam pošalju padavina.
Pioneer se mi ne dopada magar ga kod nas siju 70%.
 

igor79

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
7
Re: Kukuruz 2014

Interesuje me da li je neko probao setvu kukuruza posle skidanja zita i koja je to sorta kukuruza .Hvala vam unapred :).
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933

igor79

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
7
Re: Kukuruz 2014

Interesuje me da se berba obavi u klipu.Sto se tice vode na toj parceli postoje 3 bunara sa zalivnim sistemom . Voda mu nece ne dostajati , Ali sto kazes sto se tice mrazeva e tu nisam ni ja pametan kada ce ih biti nazalost :/.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Re: Kukuruz 2014

Interesuje me da se berba obavi u klipu.Sto se tice vode na toj parceli postoje 3 bunara sa zalivnim sistemom . Voda mu nece ne dostajati , Ali sto kazes sto se tice mrazeva e tu nisam ni ja pametan kada ce ih biti nazalost :/.
t

Probaj pa buš videl, ja imam u planu ak bude ljeto poslje jarog graška, za probu.
Letos bum probal redno sijat na manjoj parceli bc 244 i kaj ostane semena poslje jarog graška.
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Re: Kukuruz 2014

dragi forumaši šta mislite o ovoj gnojidbi za kukuruz grupe 400
imam ove dvije varijante u glavi pa pitam za savjet
NPK 7-20-30 100kg/ha
NPK 15-15-15 150kg/ha
UREA 200kg/ha
KAN 200kg/ha

NPK 15-15-15 300KG/HA
UREA 200KG/HA
KAN 200KG/HA

naravno kan ce ići u jedno kultivaciji
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Re: Kukuruz 2014

pitanjce, razmišljam o kupovini sjemenske kukuruze preko grane, pa me zanima slovenija, dali ima tko kakav savjet o trgovini i mjestu di bi bilo najbolje ići, i kako ide fora sa carinom sada neki pričaju da nema carine samo bitno da se negdje plati porez, ovdje ili u sloveniji, a na granici samo račun pokažeš ako te što pitaju....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh