• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@novajlija...uree ajd baciš jednu vreću, tih 40 kg, ali 3x15, ovo kaj si napisao je smješno.
Baci barem 4 vreće, odnosno 100 kg, a prihrana s kan- možeš isto 100 kg, neće biti previše gnoja kukuruzi sigurno, a ako ti je to jedino što imaš kukuruze onda joj daj kak treba i stavi malo gušći sklop i da vidiš da budeš nekaj i kombajnirao.
Naravno ako zemlja nije pijesak i jako loše podnosi sušu, onda ti ne vrijedi da joj baciš ni tonu gnoja.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
E sanana to ti je tako kod mene koga kod pitas ili te ismijava i kao sta ces ti to ovo ono a za gnojivo je to njihova kakti preporuka pa sam ovdje potrazio i drugo misljenje. A sad za zemlju nemam vise od tih 0.3ha koje svinje ne diraju pa sam rekao eto za probu da vidim kako ce mi ici. A i dali mi bude ta jedna vrecica dosta od 25000 zrna ili da za svaki slucaj uzmem jos jednu ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vrećica 25.000 zrna ti je dostatna za 3/4 rali (kod nas vele trifrtaljla rali :)) u razmaku od 23 cm, sve ovisi kakvu imaš sijačicu.
Preračunaj si koliko je 0.3ha u rali i budeš znao. 1 ha = 1,3/4 rali
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Matematika mi nikad nije bila jaca strana :D ali po nekoj racunici koju sam nasao na netu to bi bilo oko trifrtalja rali (tako i kod mene vele) pa cemo vidjeti sta bude. ali zar nije puno 100 kg na toliki komad zemlje zar to obicni ne ide na hekta 100 kg ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači jedan paket bi ti trebao biti dosta, velim sve ovisi kak ti sijačica sije.
Ma nije ti puno 100 kg 3x15 na tu površinu, čak suprotno to bi trebao biti neki minumum!
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
onda ce biti 100 kg 3x15 e sad za sijanje bude stric to sijao ipak on ima vise iskustva nego ja pa ako bude falilo lako njega okrivim :D
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Sad sam neki dan isao malo po trgovinama da vidim kakvo sjeme imaju i pitam tak trgovca jel bolje da kupim tretirano sjeme ili bez tretiranja.. Radilo se o Y12.. Veli on, ako nebudes sijal tamo gdje je prosle god bila livada, znaci ako budes sijal na kukuruziste ili na strnjak tretirano sijeme ti nebude nista bolje uspjelo nego ovo drugo.. Veli da je to samo bacanje novaca, za tretirano sjeme.. Sta vi mislite o tome?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nisu normalni s ovim cjenama sjemena,ista cijena ko i lani a prosle godine kukuruz za ishranu bio duplo skuplji..... al oni deru li ga deru,nevjerovatno..
Vrecica tretiranog 450 kn,na ha idu tri vrecice(70-75 000 ako se rad
i o ranijoj sorti)=1350kn.
Za dva tjedna sajam u Osijeku pa valjda bude kakvog popusta.:icon_pray:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Sad sam neki dan isao malo po trgovinama da vidim kakvo sjeme imaju i pitam tak trgovca jel bolje da kupim tretirano sjeme ili bez tretiranja.. Radilo se o Y12.. Veli on, ako nebudes sijal tamo gdje je prosle god bila livada, znaci ako budes sijal na kukuruziste ili na strnjak tretirano sijeme ti nebude nista bolje uspjelo nego ovo drugo.. Veli da je to samo bacanje novaca, za tretirano sjeme.. Sta vi mislite o tome?

Dobro ti je reko, ako se radi o žičnjacima, tretman s sonidom,
ali ako imaš problem s pticama:fazanima ili vranama, onda bi bilo dobro da je tretirano mesurolom
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
S pticama nemam problema, barem nisam do sad imal, a ovo za zicnjake, veli trgovac da ako ih ima malo da bez brige moze i ne tretirano sjeme, a ako ih ima puno da ovo tretirano nebude nist bolje proslo.. Ali nemam ni s njima bas problema.. Znaci ide Y12 netretirani na par rali.. A ostatak budem sijal Bc 572 (provjerena sorta kod mene) i jos se dvoumim jel bi uzel sta od Ossk, ali nisu mi bas nesto..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@Ivan Kc
ako planiras sta od Osjeckih probaj 515,kod nas se jako dobro pokazao,a moze ic i za silazu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Imao sam prosle godine Dravu 404, na cca 3 jutra, ovo sve ostalo je bio Bc 572 i 572 mi je rodio za prikolicu klipa vise na 2 jutra u odnosu na Ossk na istoj povrsini, a zemlje su priblizno iste kvalitete.. Inace berem u klipu sve, silazu kukuruza ne radimo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Drava ti voli jako dobro tlo i jako dobu agrotehniku.
Probaj slobodno 515, 499, 430, nemoj puno za početak jer naznaš kak se bude na tvojim zemljama pokazalo, kod mene u Budančevici je OSSK rodio odlično, a gore u Ferdinandovcu još i bolje, bil sam zadovoljan! :)

Ja budem od ove godine probal i taj famozni BC 572 i 532, da vidim ja kak to kod mene rodi!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sjeme kupljeno , gnojivo spremno , špric spreman , strojevi spremni i samo se čeka 4. ti mjesec...ehhe

na kraju sam kupio pioneer y12 , syngenta Lucius i Kws 2376 + force i 1394 + force...pa budemo u narednoj sezoni vidjeli šta bude od svega toga...
 
S

Slavonac985

Guest
Pozdrav forumaši,
Kako ste prethodno pisali o DEKALB hibridima kukuruza reći ću neke informacije.
Od ove godine sjeme plasiramo preko distributera.
Distributeri :
Gorup d.o.o ( ima ekskluzivu tj. glavni distibuter)
Agrobeketinci d.o.o
Agronom d.o.o
Belje d.d.
Cezareja d.o.o.
Diba d.o.o
Fermopromet d.o.o
Poljocentar d.o.o
Toni d.o.o
VRT d.o.o
Dakle, sjeme možete kupiti preko distributera ili dobavljača koji od njih povlače robu, također će biti dostupno sjeme i putem poljoprivrednih trgovina tj. apoteka
Ukoliko imate kakvih pitanja u vezi DEKALB hibrida kukuruza na raspolaganju sam.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
I kod nas spremno sjeme, gnojivo i nova sijačica gaspardo, ove godine ćemo ići s oko 230 kg/kj 5-15-30, 100 kg/kj uree i 100 kg/kj kana.
A od sjemena imamo Y12, N01, V74, P0105 i 7-8 vrećica što je ostalo od prošle godine RWA DA Scipio i Matado
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Poljodarove sam imao u pokusima,meni se nisu proslavili,slabo,kao i BC,na moju njivu ne idu više.Neču ni pokuse više od njih uzimati,žali bože zemlje i gnojiva koje koje zauzimaju i uzimaju.Čak i BC 572 koj je toliko hvaljen,ništa nije dobro dao,velika vlaga,ako je prevelika hoče klijati,u kuruzani se znao ljudima upljesnjaviti,a i nije stabilan kukuruz,jel jednu godinu bude dobar,drugu bude katastrofa,i to se meni ne sviđa kod takvih kukuruza,to si ni ne mogu priuštit,takav pokus.To je moje iskustvo jel sijem i berem ljudima kukuruz,i ja sam osobno radio neke pokuse,pa vidim šta valja a šta ne.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
I kod nas spremno sjeme, gnojivo i nova sijačica gaspardo, ove godine ćemo ići s oko 230 kg/kj 5-15-30, 100 kg/kj uree i 100 kg/kj kana.
A od sjemena imamo Y12, N01, V74, P0105 i 7-8 vrećica što je ostalo od prošle godine RWA DA Scipio i Matado
Da li je to sve gnojivo ili si šta zaoravao jesenas, a ovaj NPK da li ide u sijačicu ili širom.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
To je sve po jutru, ide 130 kg 5-15-30 rasipačem i 100 kg u sijačicu, urea isto rasipačem, a kan kultivatorom, nije ništa zaoravano.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh