• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Ureu bih izbacio zbog snižavanja vlage. Već nekoliko godina imam najvišu vlagu u berbi uz iste hibride kukuruza. Urea je cjenovno čak i skuplja od 15-15-15 pa sam se bolje odlučio za njega i povećati udio P i K. Čak razmišljam u slučaju suše da kultiviram bez KAN i da idem folijarnom prihranom. Vidjet ćemo kakav će biti rezultat. Prskanje kako sam i rekao Elumis Peak, a sije se KWS Kornelius tretirani na 17 ha i za probu na 1 ha OS 378 tretirani.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
OSSK 404 i 515 i još dva hibrida tretirani su po 285 kn u Brazdi Vtc,na više se vjerojatno može koji % dogovoriti.Pioneera su danas trebali dobiti.
Ja sam naručio DKC 5276 -814 kn,DKC 5031 i DKC 5401 bi trebalo biti oko 795kn u Dibi Suhopolje.

Dali si siguran za tu cjenu dekalba??
Čuo sam da je oko 900 kn cjena sa pdvom
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Tu cijenu su mi jućer rekli.Sjeme još nije došlo ,ali upisali me i rekli nazvat kad dođe.
 
C

Cvita

Guest
Druze trazio sam bc 572 i nigdje nema da je tretiran

Dečki ja sijem samo bc 418b i 572. POKAZALI SU SE JAKO DOBRO U SUŠNIM UVJETIMA KVALITETA ODLIĆNA PRINOSI REKORDNI




molim lijepo,pisati malim slovima,i nemoj pisati post za postom u kratkom vremenu,za promjenu ili nadopunu imaš opciju izmjena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Ureu bih izbacio zbog snižavanja vlage. Već nekoliko godina imam najvišu vlagu u berbi uz iste hibride kukuruza. Urea je cjenovno čak i skuplja od 15-15-15 pa sam se bolje odlučio za njega i povećati udio P i K. Čak razmišljam u slučaju suše da kultiviram bez KAN i da idem folijarnom prihranom. Vidjet ćemo kakav će biti rezultat. Prskanje kako sam i rekao Elumis Peak, a sije se KWS Kornelius tretirani na 17 ha i za probu na 1 ha OS 378 tretirani.

kakva je visina kuruzovine na korneliusu i jel ima 2 klipa?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Ureu bih izbacio zbog snižavanja vlage. Već nekoliko godina imam najvišu vlagu u berbi uz iste hibride kukuruza. Urea je cjenovno čak i skuplja od 15-15-15 pa sam se bolje odlučio za njega i povećati udio P i K.

Dok je moj stari bio svoj gazda isto je navaljivao na ureu. Ja sam sa tim nastavio još par god i onda ju predsjetveno izbacio. Jedino sam ju koristio folijarno a od lani sam promjenio i folijarnu prihranu tak da ju uopče ne koristim i nemam niti malo manji prinos od ostalih koji toliko vjeruju u ureu. Radije kako i sam kažeš povečam mješanac i kan.
Jesenas nisam stigao ali budem u prolječe prije oranja i sjetve pošpricao sa ureom kukuruzište sa oko 50 kg/ha pa ču vidjeti jeli tu ima kakve promjene na bolje
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
kakva je visina kuruzovine na korneliusu i jel ima 2 klipa?

https://www.kws.hr/ca/fr/cywn/?region=aaaaaaaaaaaawxo

http://www.youtube.com/watch?v=BqxXpfVH-CE

Hibrid Kornelius nema svojstvo formiranja dva klipa ali zato ima sposobnost dati prilično velik i krupan klip u nešto rjeđem sklopu (70 000 biljaka/ha) te ga u tom sklopu preporučamo za berbu u klipu, dok za ostvarivanje najviših prinosa suhog zrna po jedinici površine preporučamo sklop od 75 000 biljaka/ha gdje uz kvalitetnu agrotehniku i gnojidbu može dati preko 13 t suhog zrna /ha visoke kvalitete i hranidbenih vrijednosti.
Od sljedečeg tjedna bit če dostupan u pakiranju od 50 TK :icon_eek:
 

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Kako je rekao i Zvonimir KWS, Kornelius ima 1 klip ali je veći od prosjeka FAO 300. Zrno ima visok hektolitar (71-72). Ja ga sijem nekih 77.000 na ha. Izrazito je dobar u suši, klip je uvijek završen iako je tempetatura u oplodnji bila dobrano preko 35C. Lani mi je imao vlagu 19,5, a 2011 i 2012 17-18%.



Ispričavam se, nisam spomenu visinu kukuruzovine.. Kukuruz je visok ovisno o godini. U suši je oko 2,5 m a lani je bio i 3 m.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ZvonimirKWS, jel znate možda okvirnu cjenu tok pakunga od 50000 zrna jer meni treba baš za berbu u klipu!:icon_pray:
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Od distributera do distributera ali kretat če se cijena od 730 - 750 kn. Na tržištu imate trenutno pakiranja po 25 TK no dosta ga je razgrabljeno već pa smo dobili nove količine iz Mađarske i to če biti pakirano po 50 TK.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
koju bi gnojidbu preporučili za kukuruz klipan fao 550 od bc-a,znači 2 jutra su u komadu bio je tritikal posijan,slame ko u priči nisam imao potrebu balirati ali je nisam ni palio,nego sam sa suncem je razbacao po njivi i poslije kiša na jesen bacio duboku brazdu sa jednobraznim plugom i fino je se zaoralo,,e sad ja sam mislio zatanjurat prije sjetve 200kg ureje, i u koševe 300kg 15-15-15 i kasnije prehranu sa kanom recimo 250kg dali je to uredu ili bi trebalo nešto povećati,nešto smanjiti,,vaša mišljenja
 

roten

Član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
33
ja na ral stavljam urea 80kg,15-15-15 150kg i 150 kg prihrane s kanom tako da mislim da je tvoje davanje prihrane u redu moram napomenuti da mi s tom prihranom prinos nije bio loš,ali sve ovisi kakva je godina

Ja sijem samo BC572, ove godine je bilo problema s moljcem kao i kod većine sorata u mom kraju, unatoč tome solidan prinos, kvalitetno zrno...možda za nepovjerovat, ja već sad imam narudžbe za prodaju u klipu s parcele za slijedeću godinu.

u potpunosti imas pravo ja sam prosle godine imo nesto bc 572 i mogu rec da je to stvarno izvrsna sorta kukuruza
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@toma84
kolko si platio?neznam sta je, al kod nas jos nema pioneer-a u trgovinama...
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Pozdrav, evo trebam par savjeta pa ako tko zna nek pomogne :D
Imam oko 0.3 ha oranice i tu mislim sijati kukuruz ici ce Bc 572 jedna vrečica. Nisam orao zimsku brazdu nego mislim sad cim se bude moglo u polje posto su poplave. Mislim baciti prije oranja na njivu oko 40 kg ureje i prije sjetve baciti npk 3x15 isto oko 40 kg rasipacem a poslije ici prihranu sa kan-om sad koliko kg kan-a to jos ne znam koliko bi bacio. Pa eto ako mozete recite jel to previse premalo i koliko bi bilo optimalno. Eto ako tko moze pa nek kaze.
Pozdrav hvala.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh