• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koje hibride i fao grupe preporučate za postrnu sjetvu??
Znači nako nskidanja ječma što posijati??? Eventualno ako bi došlo za kombajniranje ili jednostavno da se posilira.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
krupno zrno i dost velik klip ima, jako dobro urodi, a stabljika mu ne raste previše u nebo, do 2,5metra. jako dobar kukuruz, bar meni bio za berbu u klipu.


Šanana

Kod mene ljudi dosta hvale BC182 baš za sadnju po strništu, al mu je slabiji prinos, po pričama oko 5 tona po rali (sad kolko je pričama za vjerovat....)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako BC 182 postrno daje 5 tona po jutru, to je super. Mislim da je o postrnoj sjetvi najbolje razmišljati kada dođe vrijeme za to i kada se vidi da li će biti suša ili mormalno. Što se tiće Klipana imao sam jedne godine i bilo je tanko i dugo sjeme što nikako nije za mehaničku sijačicu. A i urod nije bio kao u prospektu. Bolje 532 ili 572.
 

roten

Član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
33
krupno zrno i dost velik klip ima, jako dobro urodi, a stabljika mu ne raste previše u nebo, do 2,5metra. jako dobar kukuruz, bar meni bio za berbu u klipu.


Šanana

Kod mene ljudi dosta hvale BC182 baš za sadnju po strništu, al mu je slabiji prinos, po pričama oko 5 tona po rali (sad kolko je pričama za vjerovat....)

mislis da ce bit nesto od njega u postrnoj sjetvi ja mislim kad sunce zapece da nema nista ako se ne navodnjava i da ti nesto kazem price su za malu djecu
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
OS 2983,vjerovatno skoro duplo jeftiniji od ovih "hvaljenih"....prosle godine sam ga imao, sijan po jecmistu(20.6) i da nije rano dosao mraz (sam pocetak 10mj.)bez problema bi mogao za berbu...za silazu bez problema.
Al sve ti u postrnoj sjetvi najvise ovisi o padalinama...
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Grupa FAO 200 je nekih 75 dana od nicanja do metlicanja i računajte još nekih 15-ak dana da se zrno napuni i bude dobro za silažu (kraj mlječno voštane zriobe) znaći to je nekih 90 dana i sijati bi trebali oko 15. 06.
 

KristijanC

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
2
Mi otkad smo probali OS hibride ugodno smo iznenađeni.Na našem području se pokazal super,bez obzira na sušu.Drava 404 i 39x su mi favoriti.Za silažu Os 515 ...nemam komentara...same pohvale.Ove godine definitivno.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ja sijem paco od syg šta reči extra dobar prinos od 9 tona za prošlu godinu to je po meni vrhunski i ove godine cu ga sijat jedno 4 hektra
Koji je dobar hibrid za pjeskovitu zemlju imal ko kakvog iskustva
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ja imam nesto malo pjeskovite zemlje i tu mi nikakav kukuruz ne uspijeva.. Naraste do metar visine i pocne se susiti, to sijecemo onda za krave.. Na tom pijesku jedino tritikal zna uspijeti..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@yohnnewman ja sam prosle godine na takvoj pijeskovitoj zemlji imao pioneer 37 Y12,FAO 350...odlicno se odrzao na susi i super prinos bio....a upravo od njihovog savjetodavca sam dobio preporuku za njega....
Ove godine definitivno ide ponovo!!!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Prvo treba takve pjeskovite zemlje dovesti u red!
A potom na njoj uzgajati kukuruz!

Tu nema prizvodnj zrna bez stajskog gnoja i zeolita... Dečki znam to, presel sem takve stvari! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma najbolje ko s pjeskuljama nemora uopće imati posla!
Poznato je od davnina da pjesak "pojede" sve hranjivo u dubinu, znači humusni sloj uvjek "ode" dole, preteško je tu nekaj postići.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Dečki sve to stoji al jedina na pijesku kukuruz uspijevva na suši samo treba udesiti pravi hibrid imao sam prije dvije godine pioneer columbu prinos je bio tonu na hektar za ne povijerovati al su ga izbacili sad neznam koji je zamjenski.
Njive su tik uz savu pa su podzemne vode jake i uvijek bude kukuruze,možda bi ove godine probal pr36v74 imal ko kakvog iskustva sa njim

@yohnnewman ja sam prosle godine na takvoj pijeskovitoj zemlji imao pioneer 37 Y12,FAO 350...odlicno se odrzao na susi i super prinos bio....a upravo od njihovog savjetodavca sam dobio preporuku za njega....
Ove godine definitivno ide ponovo!!!

Znači zvao si pioneer promotere da vidiš šta uspijeva na pijesku,ove godine sam baš i misslio sijati 37y12
Bio sam na predavanju od pioneer hibrida kukuruza i rekli su da treba izbjegavat visoke grupe zrenja npr fao 600i fao 700 da treba više forsirat grupu 300 zbog ranije cvatnje radi izbjegavanja najveće suše.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Danas kupljeno sijeme,6 vrecica Osijek 515(to ce ici u silazu ako daju ok cijenu) i pionner 4 vrecice N01 i Y12 jedna vrecica tretirana.Nadam se da ce to biti dosta za 8 jutara/rali s pneumackom ce biti sađeno.Prvi put ovi hibridi ce ici na moju zemlju i nadam se da ce se pokazati dobrima,do sada sam imao samo bc .Gnoidba ce biti 100kg uree zatanjurano i 100kg 3x15 u sadilicu te 120kg kana u jednoj kultivaciji po jutru.Mozda jos jedan put dobije preko lista otopljene uree.Spricanje herbotrof +merlin .Nadam se solidnom urodu.Vas misljenja su dobro dosla.Pozdrav!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh