• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Evo sjetva gotova posijana sveukupno 4kj PAJDAŠA i nešto sitno bc 492.. sad mi još ostaje blizu 2kj bjelog kukuruza za brašno..
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Kod mene neki počeli sijat kukuruz. Ja cu pocet drugi tjedan. Nadam se da ce koja kiša do toga pasti.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
kod mene još nitko nije počeo svi budu čekali tjedan iza uskrsa ,ali ak bude dalo vrijeme mi počinjemo sljedeći tjedan pa ćemo i prvi put sijati dominator od poljodara pa ćemo vidjet kak će ispast
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kod mene je repa davno završena, a kukuruz i soja počeli. Ja sam zagovorio u subotu, ali najvjerojatnije ništa, javili su kišu, tako da sljedeča subota
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
hahaha ja prepeljal sejaču kroz selo posijal oko pola rali i sad pola sela viče da sam lud čovek,a druga polovica pali traktore i kreču zamnom
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Stavi termometar na sunce, ....37-8 su mjerene u hladu
To je nacelno tocno.
Ipak..i kraj ceste ima jos mjesta,pa se se ne vozis tim dijelom.Postoje razlozi zasto se temp mjeri u hladu 2m iznad zemlje.Osim standarda ima svoju primjenu i u agrotehnickim uvjetima.Sve ostalo je bespotrebno jer se po standardu izracuna sve ostalo..i temp.tla i temp.na direktnom suncu.
Tvoja logika gubi smisao vec sa zalaskom sunca..a temp. je i dalje prisutna..
Raniju sjetvu podrzavam npr.10.4.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Vi koji sijete za zrno, moja preporuka..nemate šta čekati..od ove najavljene kiše po izgledima jako slabo. tlo se jako isušuje, i sad su idealni uvjeti vlage i temperature tla..osim naravno kalendarskih. Ja berem u klipu i ako nepadne ova kiša za vikend, sijat ću od ponedjeljka dok još ima vlage.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Kod nas ga hvale, kasni fao rana oplodnja. Al znaš kak je ak imaš šampijona treba i vrhunsku oskrbu. Probaj jedan komad.

Treba probat, znam da je kod nas recimo francuski r.a.g.t. za zrno daje 10 t/ha i to rani fao dok @MATIJA CASE nije bil zadovoljan sa njim, ajd sa drugim sortama al treba toga dosta sporbat.
 
Posljednje uređivanje:

karlokalamiza

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
4
bok svima puno čitam vaš forum i odlučio sam se priključiti u ovom poljoprivrednom poslu sam amater sa skromnim znanjem i skromnom mehanizacijom prošle godine sam sadio jedan hektar kukuruza sadio sam b.c. pajdaš .dobio sam 12600 kg.vagano je jer sam vozio u sušaru.ove godine ću saditi 3 rali. Kkukuruza . kod nas u poljocentru je bio na akciji bc572 pa sam kupio taj da uštedim koju kunu.zimsku brazdu sam napravio dosta dobro i ravno pa sad nisam zatvarao brazdu.mislim baciti rasipačem 125 kg uree i 100 kg 15 15 15 po rali kasnije ću prihraniti sa 100 kg kana po rali.špricat ću sa lumaxom.razlog sa sadnjom mislim krenuti oko 15.04.razlog zbog kojeg se javljam u vaše društvo je sljedeći .čitam i vidim da skoro nitko od vas ili rijetki sade bc hibride koji su u mom kraju najčešći pogotovo pajdaš volio bih da vidim vaše mišljenje koji kukuruz odabrati kako gnojiti . inače mi kukuruz treba jer hranim svinje i piliće cjenim svaki savjet
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Bok.

To je bilo vagano direkt sa njive - mokra?
Kolko si gnojil i na kakav razmak si sadil.
 

karlokalamiza

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
4
da to je bilo sa njive vlaga 24. gnojio sam sa gnojivom sa lokalne farme pilića plus 150 kg uree razmak čini mi se 19 cm
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sutra počinje sjetva bc-a fao grupa 300 a idući tjedan drava i 403 od osječki


ja ću isto posijati dravu 404, svi kažu da je dobra.....

a pioneer je jučer posijan.......
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
drava je odličan kukuruz,ja sam prošle godine imao oko 10 t po hektaru,klipovi krupni a visina klipova na stabljiki je bilo meni oko ramena a ja sam visok 180 cm,jedino je problem zaorati masu koja ostaje iza nje ako je kombajn bez frezi i plug niski klirens
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U petak putujem preko Dugog Sela prema Križevcima i vidim kukuruz se sije pogotovo u Križevcima, kaj nije to rano, ne boji se niko mraza :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh