• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kud sam loše financijski sa proljetnom sjetvom,nema šanse da ovo malo posadim još barem 10 dana,već dvije godine sadim u proljetno oranje i nema problema,samo sam ove godine malo smanjio kasnu FAO,istok Hrvatske je uvijek poželjno da sadi prije iako konačni rezultat u jesen nije ništa veći od zapada,provjereno godinama po rezultatima makro pokusa svih sjemenarskih kuća,S. Juraj prođe i kukuruz u zemlju dođe,1.5 izađe van ,a naposljetku kako onda velika većina stočara ide sa sadnjom u svibnju nakon skidanja drugog otkosa ljulja
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Na mom podrucju sigurno 50% povrsina posijano,a do uskrsa ce pretpostavljam bit 90%....ako bude sve ok i ja cu u subotu rijesit svoje....
Situacija jako losa,vlage uopce nema,jutros nesto malo kise padalo a popodne zemlja suha kao da nije nista ni bilo....
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kod nas ljepo palo na zatvorenoj brazdi je mjestimicno i ljepljivo
Sutra nastavljemo sjetvu
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Imam imt 539 ,msk-2.sa okruglim dozatorima,sklopovi su mi pre gusti. Kojom brzinom sijat i na koliko okretaja ,za optimlnu sjetvu?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
To ti se regulira na zupčanicima, a za razmak 18cm na osovini točkova stavi lanac na zupčanik 13 a na osovini posuda na 8, za razmak 20 cm stavi na točkovima na zupčanik 15. Uz to provjeri u kakvom su stanju skidači i izbacivači zrna. Brzina rada je oko 4 km/h. Imaš pod temom sijačice negdje od ožujka prošle godine detaljnije tablice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Upute za rukovanje MSK 2, post 1030 na temi sijačice za kukuruz, od 16.3.2013.god. 8:13 17,5 cm, 8:15 20 cm. Tako je napisao proizvođač, a ne moja nesavršena pamet.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Tak sam ja bio našo sad dal je to točno ili nije to neznam trebalo bi biti (jer inače to nebi nitko stavio):(nod):
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Ja neznam jesu li to točni podaci ili nisu jer nemam doma tvorničke podatke tak da neznam ,a link sam postavio jer sam mislio da je točan(ali očito nije) tak da čovjek
može vidjeti koji razmak mu odgovara,i ne kažem da je did ivo ili da si ti u krivu,najvjerojatnije sam ja .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel nije gusto staviti na 18-20cm......npr za OSSK DRAVA 404, piše da ide na 19-20cm, ja sam stavio na 22,5cm........
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Za kukuruz je optimalno 20-22 cm,to mi reko kolega kad smo slagali našu
Prije je bila na 27 ,nije ni čudo da se baka bunila da je prerijetko
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
jutros kod nas opalio dobar mraz,a kukuruz lijepu klicu pustio,sva sreća pa sam dublje išao sa sjetvom,pa još nije izašla
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kod nas se kiša popodne pustila kao luda.Vlage sada stvarno ima dosta.Sutra se nastavlja sa sijetvom ako če se moći.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tino, za kukuruz je optimalno onoliko koliko mu daš i kakvu zemlju imaš!

Kod mene sijemo najlakše i lošije zemlje na 25 cm, bolje zemlje na 23 cm, to je sve za klip i dio se kombajnira, a svi silažno ide na 21 cm
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Sijalo se i kod mene. Oko 15 jutara do sad. 500 i vise grupe na 24.5 a nize na 22.5
Razbacalo se 130 kg ureje, a u kutije 15ice oko 200 kg po jutru
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Na knap al ide. 480 su zadnje gume.
Preporod je sijat s njim poslje fergusona. Ako nista makar zbog kabine.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh