• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas se uzoralo ,pripremilo i posadila 1 ral B-23,za silažu,iza nedelje se dalje ore i sadi,uvjeti za sadnju su bili odlični,sjeme išlo na pločicu broj 10,stara sadilica sadi kao singerica,nova se samo može sanjati:drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sijem več unazad 3-4 dana, danas maznuli 13 jutara, a ukupno do sad nekih 45 jutara riješeno, a još oko 35-40 očekivam da bude.











 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene sve na vodi od kisa... Još imam za gnojit i orat jedno jutro... Sjetve nemaq sigurno u narednih 10 dana...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti je Austrijska 15-ica. Bila je par kuna povoljnija od naše pa smo uzeli za probu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pajdaši su odlični (kuc-kuc), nicanje je može se reći 99,9 %, kao i kod soje.
Negdje ima da sijačica nije dobro bacila, pa su dva zrna jedan pokraj drugog i onda je praznina, a ima i mjesta gdje je zrno ostalo višlje u zemlji pa tek sad nikne. Gdje god sam pogledao u prazninu, ili nije dobro palo zrno, ili tek nikne.

26.4.2014.





 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja polovicu sjetve posijao i to BC 572 12.04. i ljepo je več izašao,a drugu polovicu pripremio,zatanjurao ureu i drugi dan nisam odma išao sijat a treči več počela kiša pa veliki tijedan pa oped kiša i tak još uvijek čekam da se osuši bar tolko da mogu normalno sa traktorom uč u njivu da i to posijem,tu če ić od BC-ja Pajdaš pošto ga još nisam nikad sijao pa da vidim kaj ga tolko svi po kraju hvale
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
I kod mene je krenulo već je 3-4 cm vani na nekim zemljama dok na nekima čekam da izađe jer je dosta duboku posijano.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas bio u obilasku i ugodno iznenađen , sve je pravilno izašlo van , sa nicanjem super zadovoljan :icon_thumright:
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Kodmene isto super je nikao l trave kao u priči a javljaje još sad kiše pa pitanje kada ćese moći špricati.
Jel zna neki suzbiti vlasnjaču ,ljulj? Dali može sa motivelom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E nemam slika, kumova je to kombinacija.

Inače tanjurača je 24 diska, a valjak iza je 3m i fino zatrpava one grabice što tanjurača ostavlja.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kombinacija valjka na tanjuračama sa slikom ima negdje na Njuškalu. Kako su dobro napravili oni koji su sijali prije Uskrsa. Ja imam još 4 jutra za sijati ali tu sada mogu samo rižu. Što je posijano prije blagdana oko 2 kj, solidno je niklo i žao mi je što nisam i više.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Mi smo posijali nešto oko 17.04. i tek je prekjučer počelo nicati, sad kad krenu topline bude to super, ali se bojim da ću morati ponavljati zaštitu (prskao sam već prije nicanja pa je okrenula kiša za par sati), a strah me i za gnojivo da nije otišlo preduboko u zemlju jer je u zadnjih 10 dana kod mene bilo sigurno 30-40 litara kiše.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I moj napok nikao,posijan 12.4. ..Prosle godine plitko sijan pa nicanje nije bilo naj. ove godine takodjer bilo suho u sijetvi, majstor ga zakrko skoro na 10 cm,vrijeme se promijenilo iz dana u dan kisai ne bas toplo vrijeme pa sam se bojao da nestrune...
Al ipak evo dobrih 90% je vani a i ostatak je na pomolu...
Poanta price:puno bolje ga je posijat i dublje,nego da ostane na povrsini, pogotovo ako nemas neku extra mehanizaciju kao ja!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod mene sjetva odrađena 08.04 i tek sada izlazi kukuruz a trava krenila...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa sada kada ima kiše ako ponik nije dobar onda sijeme ne valja.Kod mene isto sve što sam posijao lijepo niklo,da sam barem više stigao posijat,još mi ostalo 20 hektara,tri dana posla,samo da ne pada kiša tri dana i to bi se odradilo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Prema prognozi kod mene nema sjetve ove godine, tek 14-15. svibnja stabilizacija vremena, a zemlja se neće posušit do 1. lipnja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh