• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Sad sam došao iz polja, 25 jutara sam posijao 10 i 11.4, bio sam već nekoliko puta u polju zrno je bilo na klici kad ono danas sve lagano pilji van, vjerujem da će se sutra lijepo poznat redovi. Sijan je dekalb 5276, 5031, najranijega pioneera 8567 5 paketa i 0216 aqamax.
Kak je bilo zahladilo bojali smo se više sijat, a i ljudi su me plašili da nebu od toga ništ. Sad mi je krivo što se nije onda posijalo bar još toliko, jer po prognozama ne vjerujem da će se išta moći sijat ovaj tjedan a ima još toga dosta :(
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Prije dok sam sijao mehanickom sijacicom znam da je bilo na svakoj vrecici naznaceno koja kalibraza....sad vec dosta dugo sijem pneumatskom tako da ni neobracam paznju na to...
Provjeri na vrecici mozda ima preporuka...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kod mene je prvi kukuruz sijan 11. u ponedjeljak. klica je 3-4cm duga i krenuo je prema povrsini. vjerujem da ce kroz 2 dana biti vani
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Koliko god je vrijeme za Uskrs izgledalo strašno i prognoze za ovaj tjedan, nakon što se digla magla oko podne, otišao sam na komad od 2,5 kj i posuo ureu. Radi se o proljetnoj brazdi izoranoj prije mjesec dana jer se prije nije moglo. Čak ni gume nisam solidno zablatnio. Sutra idemo dalje.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stvarno neznam. ovako napamet bi rekao da je kotac na 5-6 ali nemoj me drzati za rijec..
polje gdje sam ceprkao po kukuruzu se zabijelilo, a drugo pripremljeno a neposijano je bilo vlaznije ali nije se ljepilo za cipele. sutra ako nebude kise vjerojatno cemo otici barem to posijati posto je blizu kuce. na oranicu se sigurno moze ako nije neka nizina u pitanju.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas uspjeli posijati 3kj bilo je mokro samo na par mjesta ništa strašno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas posijao kolegi oko 3 jutra, išao je sjetvospremačem od podne do nekih 17h, a kad sam ja došao oko 18h sijati zemlja se bjelila. Sad vlage ima na pretek i samo ako ostane ovak toplo nicanje bude jako brzo!
Sutra nastavljam dalje.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Mi smo počeli na 5, ali smo prebacili na 4 i to mi se čini duboko pogotovo što se je ispadala ova kiša pa ne znam hoće uspjeti probiti sloj od 5-6 cm vlažne zemlje. Posijali smo 14.4. 21 kj i 16.4. 15 kj.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jel ima naznaka za smirivanje vremena do kraja tjedna najavljuju samo kisu...a ni pocetak tjedna nije obecavajuc.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nema... citava sedmica kisa u cijelom regionu,plus i maj najavljuju isto tako...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj je već vani, i kukuruz i suncokret......al tako i trava izlazi na nekim mjestima, trebati će dobra zaštita i kultivacija......sijao sam 8.4. a suncokret 9.4. tako sijem svake godine, i nikada nisam imao problema.......a da sijem oko 1.5. sijao bi grupu 400.....za fao 500 i 600 mislim da bi bilo kasno.....
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Koliko sad kilavi sa nicanje. Ako se posije i zatopli bit ce vani ko iz topa ispaljen
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ljudi ja nemogu vjerovati da vi sijete pa kod nas bi 15 dana trebalo grijati i to bez kapi kiše da bi možda mogao uopće ući u polje,a kamoli nešto raditi,kiše su se nenormalno ispadale,,i ja se jako bojim za svoj kukuruz pošto je sijan 2.4 već je dobro izašao,i sad neznam jel ,mu smeta ova vlaga ovolika,,jer je nenormalno blato i mokro.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
a ja još nisam uspio uću na brazdu od kiše,cijelo popodne pada,pa još i sada.
kako se čini ništa prije 1 maja..:icon_hang:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tako i kod mene nista prije prvog Maja. Pola sam vec presao plitko sa rd, a ovo sto je ostalo bude odma priprema i sjetva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja danas posijal 12,5 kj, u krugu od 15 km, popizdel sam od vozanja, ali zato lova je pala :)

Cjeli dan oblačno, kiša visi u zraku, pao je jedan pljusak oko 5 popodne, malo smo pričekali i gari dalje.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jasam sijo 12.4 i još nije izašao van a kiša zadnja 2 dana pada kao luda e daliće bit sad šta od toga iliće istrunut?
I jedan mali komadić leži pod vodom dal ima tome spasa koliko može bit dugo pod vodom?
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Moj koji je sijan prvog 4 je sav izašao a koji je sijan 3.4 taj nekako muku mući s livadskom zemljom na lakšim tlima može ranija sjetva a ja sam svoje i malo duboko posadio
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh