• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kod mene je dosta mokro,ali ljudi pripremaju i siju... mi smo posijali prije desetak dana, zrno je pustilo veliku klicu i korijencice, za koji dan ce biti vani... obavljeno je i prskanje,sad ne bi skodilo malo sunca.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kiša do sredine svibnja, što ako neće biti uvjeta za sjetvu, jel moramo vratiti poticaj?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i do sredine svibnja stigneš posijati, samo ako imaš fao 600 grupu, onda ne :)

a ako ja dobro kužim kak poticaj funkcionira, poticaj si dobio za ono što si prošle godine prijavio, ako baš nećeš sijati, nećeš ga dobiti iduće godine. a kako svake godine sve više režu poljoprivrednike, i tako ga nećeš dobiti.. :icon_hang:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mislio sam sijati BC 572, to je vidim FAO 500 i BC 462 FAO 420, dakle može do 15 svibnja jer po vremenu teško da ću moći prije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
jel imate problema sa fazanima,,kod mene na jednoj njivi pojeli 1/4,,kako ih se rješiti,ili bar spriječiti
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
jel imate problema sa fazanima,,kod mene na jednoj njivi pojeli 1/4,,kako ih se rješiti,ili bar spriječiti

Baci na oko svakih 5 metara po jedan klip kukuruza, onda ne diraju onaj posijan nego se zabavljaju sa klipom, ja tak napravim i stvarno funkcionira...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nemam sada ništa u klipu,sutra ću probati ovih narunitih bacati oko njive,pa cemo vidjeti,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi seljaci smo zbilja nahebali sa svih strana,ne voli nas vlast,priroda,raznorazne štetočine,noćas ako ne padne puno kiše sutra počinjem orati i saditi,prvo ide B-23,pa 572,515,baš mi je dobro što nemam ništa uzorano,budem prije i lakše posadio
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma šta se sekirate,sve posijano če biti dobro.Nije hladno da zrno starnira,topline ima i raste polako ali raste.Bit če to dobra kuruza,sporije nicanje ali ne brinite.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406

evo jedan komadić ispod kuće sijano 2.4 bc Pajdaš tu nema fazana,ali zato trave ko u priči
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sam danas iz jedne table kukuruze moral ispuštati vodu.
Kod nas je blato do guzice.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Kakva suvam iskustva špricanja kukuruza split aplikacijom?
I da malo pojasnita prednosti i nedostatke
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,204
Mi posijali 22. i 23. 4. Pioneer No1, Bc 572 i Ossk drava 404..
Kisa je obadva dana visjela u zraku ali na srecu nije padala.. Zemlja je bila onako vlazna, ali se lijepo rasipala prilikom pripreme..
Da, i prilikom pripreme i prilikom sjetve ni zrna prasine nije bilo na traktorima i masinama..
A nekad smo se znali gutiti u prasini..
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
U sredu posejan NS 6030 i NS7020 (FAO 600 oba, uprkos nazivu) i istog dana sam pogazio glatkim valjkom.
Juče i danas bogato zaliveno, sutra da se prosuši, pa u nedelju ako Bog dá planiram da ga oprskam kombinacijom Acetohlor + Terbutilazin + Biofor active(mikrobiološki preparat).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Ja sam danas iz jedne table kukuruze moral ispuštati vodu.
Kod nas je blato do guzice.

Uzeo sam godišnji za sjetvu, a kao i ti idem sa svojim nasljednikom, nadam se, i ispuštamo vodu sa polja. Danju mi ispuštamo a ona svaku večer dotače
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ma to uzmes zeni doma kantu za zalijevati, stavis komad 3/4" slaufa da ne moras biti prignuti, napuni kantu gnojivom i pici po kuruzi.. ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh