• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam i jučer sijao cjeli dan.

Nočas je palo puno kiše tako da budemo vidjeli dali se popodne bude nešto probalo ili nebude ništa.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ljudi moji kakovu vi to zemlju imate da ujutro padne, popodne radite. Kod mene ako bude još padanja nema posla prije 10 svibnja i to na proljetnoj brazdi. Jesenska je kao pekmez.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Imao sam u planu posijati Bc 572 a vrijeme je takvo da necu nista ni pomisliti a kamoli krenuti do sredine svibnja pa me zanima dali to bude kasno za taj kukuruz??
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja ga sijao 2g unazad oko 10,5,,i dozrijao je,,zavisi za sta ti treba,,ja ga mljeo u silos,,tak da mi vlaga nije bitna,,
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kupio sam ga u tome i je problem.

Do 15.5 prolazi ta sorta poslje vele znalci jedan dan produžuje zriobu jedan tjedan ja sijem isto 572 prošle godine je sijan 20.4 sad neznam da bude i 15.5 kak je krenulo
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Kod mene su neki i ranije posijali a ja sam se vodio onom starom kad mozes golom guzicom na zemlju sjesti tad se i kuruza sije pa sad cemo vidjeti kako mi bude. Nisam jos ni izorao pa sad lijepo trava raste bit ce dobra zelena gnojidba :D
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Več me glava boli od ovog vremena, čim se pojavim na polju sa sijačicom gov*o počne od nekud padat. Prošlu srijedu me stera s jednog komada doma, maloprije idem to dovršit, obiđem krug evo je opet.
Ajde dopodne sam ipak uspio još neke 3 rali posijat. Dođem doma iz polja i taman se žena vratila iz Bjelovara, auto skroz mokar, kaže kako ju je u selu do nas uhvatio takav pljusak da su jedva brisači stigli brisat a kod nas tada ni kapi.

Koja slika sijane 10.04.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
pozdrav svima posadio sam 2. rali 22. 04. bc 572 i od tada stalno kiša a i zemlja ja bila vlažna. gledam polje blato voda.što mislite jel bude što od mojih kukuruza
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a kada sam išao početkom 4mj sijati, ljudi nisu vjerovali što radim.....i odmahivali rukom.....da ima vremena....inače kod mene se brzo prosuši i nije nekakav problem........jer uskrs je bio u nezgodno vrijeme, i računao sam još ako par dana padne kiša poslije, nema do 1.5. u polje, a tako je i bilo.......
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ja sam posijao 1.4 jutro i pol te 5,5 jutara 3.4 sve je dobro osim jedne livade gdje je teška zemlja i dublje su posađeni pa sam danas navezo gnojnicu i mislio to presijat možda bolje da nisam koliko je kiše opalo jer je pitanje kad če se moći
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi smo prije Uskrsa posijali svega 7 rali, a prošli tjedan, znači od utorka do danas sam posijao ukupno oko 50 rali, znači svaki dan su najavljivali kišu i padalo je nešto sitno, ali svaki dan smo komotno sijali, evo tek danas popodne je pala prva ozbiljna kiša i to ne svuda, samo u nekim djelovima, tak oda sutra vjerojatno ću več moći negdje sijati dalje, a u četvrtak definitivno.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Blago tebi ovdje lijeva skoro svaki dan zemlja je toliko natopljena da ce trebati bar 5 dana bez kise da bi se ista moglo raditi
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Kod mene je u zadnja tri tjedna, znaći do ovog ponedjeljka palo 88 l kiše, a jućer je još sigurno 15-20 l. polja su mokra i sjetva ja na off do daljnjeg.Valjda bude posijano do 15.5.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo vrijeme je katastrofa.... Sad se bu sve s neba zlijalo ko da krpu zmices pa malo pada malo ne pada, a u 6., 7., i 8. mjesecu bumo Bogeka molili za kap kise da opadne ....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i ja sam jučer jednu ral išel probati, gdje je mekša zemlja i lakše upije vodu, napravio sam prašinu iza sebe s frezom, čudo od pripreme, i taman kad završil pol sata pljusak samo takav... tak da sam bacil naftu u vjetar... :(punch):
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jedina nada kod mene je da se presuši zemlja od 5. do 10. svibnja, najavljeno suho i toplo pa opet od 10-og kiša 5-6 dana, katastrofa, nisam pametan jel kupovati išta ili ništa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh