• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
silažnu sortu ili kukuruz za silažu? jer kukuruz za silažu ljudi siju i krajem 6 mj. :(happy):
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
Ne znam kak je u Zagorju, al kod mene u Prigorju je zlo .... Zemlja se toliko natopila da ja u vrtu kraj kuce imam gejzire .... Sve je na vodi ! Vise ne znam di bi koju grabu skopal :icon_rolleyes:

i u turopolju je tak.

kod mene je tako mokro , da sada prestane kiša ni za sedam dana neću moći sijati,a ja htjeo sijati silažni kukuruz šta mislite ima li smisla jeli kasno krajem maja zasijati

nije kasno. za silažu se uvijek stigne
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nije mi jasno zašto nešto forsirati ako neide,,za mene je to samo bacanje novaca i goriva,bolje da si kupio gajbu piva i sjedio kod kuće,
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To ti je tak kad vrta vriti pa nemas mira ... 4 prohoda ( 8 redova ) po 50 metara i nije neki trosak ...
Tak da bi me gajba skuplje dosla ...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
A sjemenari trljaju ruke. Biti će potražnja za hibridima nižih grupa. Zanima me kako se po Slavoniji drže kukuruzi sijani oko 1.4.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ne plivaju, vjerojatno se solidno drže.

Kod mene svo što je posijano i izniklo i gdje ne pliva je uredu, samo što vapi za suncem!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ranije posijani kukuruz se bolje drzi nego ovaj kukuruz sto jos stoji u vrecicama..
kod mene nije sav posijan i neznam sta ce od tog bit..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
biće sunca drugi tjedan , kažu temeprature do 30 stepeni . onda bude kuruzica rasla ko luda ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bude moralo, pogotovo tam gde su isprani herbicidi završili na susjednim parcelama :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja imam korekcije sve skupa za 2 rali i to večinom oko međa...uspjelo je prskanje kod mene , nije palo previše kiše , nigdje ne stoji voda, uskoro kultivacija :)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Situacija kod nas u Slavoniji i nije bas naj. nije kriticno al daleko od idealnog....Kukuruz je na 4-6listova kako gdje,a jos nisam pospricao a dobrih tjedan dana necu ni moci a i ovi sto su pospricali poslje ovog "tsunamija"neznam kao ce bit...
U nizinama i jarcima voda lezi,a negdje su i table napola pod vodom kukuruz dobio neku plavo-crvenu boju..sve u svemu lose,jako lose!!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Sjetva od nedjelje:
Posijali smo 1 kj. bijelog kukuruza sorte ZP 718b....
Glavni akteri Zetor 3511 & Gaspardo i Zetor proxima 90 & Maschio-češko-talijanska kombinacija :)














i pripremili smo još 2 kj. za sjetvu:






i jedan video pripreme... zemlja nikako nije izmrzla pa smo išli trećom sporom:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fPCOYX5Hs5c&feature=youtu.be[/YT]
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Vidim kod tebe se radi punom parom, nego daj reci kolko si platio zp hibrid i kolko je tisuća u vreći i kakav ti se pokazo ak si ga već prije sijo ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
@Dugan:pa lijepo sam napisao da je to od nedjelje znači 11.5... Sad kiša pada kao luda i voda se izlila na putu. Zp sam kupio na institutu u Beogradu preko jednog čovjeka sad koliko je plaćen to ne znam točno. U vrećici ima 25 000 zrna i nisam ga sijao prije tako da ne znam kakav je.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh