• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
Kakav je BC 354, meni treba u klipu i da je visok prinos.

354 jako dobar. crveni zuban. često se sije oko zagreba

Ja sam ove godine prvi put posijao Bc 282, susjed ga lani imao i bio jako dobar, pa smo ga uzeli 2 paketa za probu ove godine. samo sad treba vidjeti u poljoapotekama što im je još ostalo. Uletejelo mi još neplanirano pol rali za posijati pa dok sam išao za to kupiti sjeme nije baš puno izbora bilo.

ima ga kako ne. možda ne u rugvici, ali ima ga. i 354 ima. vjerojatno će bit nestašica 572. ove godine su ga svi uzeli, i svi će ga vjerojatno zaorat.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
U nedjelju posijano 7 kj (rali) pajdaša a 2 dana prije toga 3 rali. Bilo ljepo toplo a vidi sad. Još malo pa ču zimski kaput morati nositi. :mur: Još mi ostalo 6 rali ali to je nisko pa se nemre od vode
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ništa ne vijerujem našim institutima,BC hibridima uvijek nešto smeta,pa odpadaju klipovi,pa se stabljika ruša,pa nema prinosa,več sam pisao o tome pionir i KWS su hibridi koje sijem.Što se tiče sijanja još imam 17 hektara kuruze za posijati,i kada se bude moglo sijati ču ga.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ne znam jos kakvi su to sam po preporuci od ljudi kod mene koji siju uzeo jer je njima dobro uspijevao Bc 572, ali sad me vrijeme zeznulo malo pa trazim neki sa manjim FAO da bar neku kukuruzu posijem i da mi uspije.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
354 jako dobar. crveni zuban. često se sije oko zagreba



ima ga kako ne. možda ne u rugvici, ali ima ga. i 354 ima. vjerojatno će bit nestašica 572. ove godine su ga svi uzeli, i svi će ga vjerojatno zaorat.

Ja sam gledao u KTC-u i Poljocentru u Križevcima prije nekih 10 dana i onda ga više nisu imali i rekli da neznaju hoće li ga uopće dobiti.
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
Ja sam gledao u KTC-u i Poljocentru u Križevcima prije nekih 10 dana i onda ga više nisu imali i rekli da neznaju hoće li ga uopće dobiti.

imaju ga moji u poljoapoteki. 354 još par vrećica, 288 također. 572 i pajdaša ima s mesurolom za 350kn/25000zrna.

ak hoćeš broj pošalji poruku da se tu ne reklamiram.

Ne znam jos kakvi su to sam po preporuci od ljudi kod mene koji siju uzeo jer je njima dobro uspijevao Bc 572, ali sad me vrijeme zeznulo malo pa trazim neki sa manjim FAO da bar neku kukuruzu posijem i da mi uspije.

PAJDAŠ - i nadaj se dugoj suhoj jeseni. ili idi na manje brojeve.

Kakva iskustva imate s PAJDAŠEM? mali poljoprivrednici ga hvale, veliki ne vole. koliko čujem, prinos je dobar, kaj je branje problem?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Završena sjetva i kod mene i šogora prošli tjedan,samo je ostalo za silažu posijat,a to će se morat idući tjedan s obzirom na vrijeme.
DSC_0359.jpg

Bilo je nekim djelom i malo više mokro ali vrijeme nepita.
DSC_0360.jpg

Ova parcela je dugačka ravno 700m i trebalo mi ko što se vidi 2,30min da ju preletim :biggrin:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=bsxcyodZgG0&list=UUDI71481VnZnoHWB03dEj5g[/YT]
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
ostalo mi je još za posaditi 1 ral a u polje se neće moći još najmanje tjedan dana imam bc 572 kupljen još u rano prolječe na akciji zanima me dali če to biti kasno za posaditi tu sortu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mislim da je sjetvospremač 2,6m. To sam radio kod šogora,sve je bilo pripremljeno več pred 3tj. bačen umjetni i zatanjuran samo šta je pala kiša i sabila zemlju i negdje je trava narastla pa da se malo razbije ta zemlja da lakše sijačica ide u zemlju i bolje zrno zatrpa zemljom. Kod mene se sve pripremalo sa rd no isto se nije posijala kukuruz prije kiše pa sam isto to preletio sa sjetvospremačem sa njim je brže i manje goriva potrošim. Mogao sam ić sa običnim drljačama ali mislim da sjetvospremač ima valjke iza pa da ipak malo bolje napravi poso.
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
ostalo mi je još za posaditi 1 ral a u polje se neće moći još najmanje tjedan dana imam bc 572 kupljen još u rano prolječe na akciji zanima me dali če to biti kasno za posaditi tu sortu

njemu dugo treba. ništa od toga - za silažu
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
ostalo mi je još za posaditi 1 ral a u polje se neće moći još najmanje tjedan dana imam bc 572 kupljen još u rano prolječe na akciji zanima me dali če to biti kasno za posaditi tu sortu
Ma kakvi kasno, mi smo prije 5-6 godina sijali poslije ječma 20.6. H24 i bio je za silažu, ovaj će biti posijan mjesec dana ranije
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
prošle godine smo iza 20.5. sijali pajdaša i bilo je ok. malo više vlage, ali otišlo je pola u silažu zrna, a ostalo na tavan. sad imam rwa 550 i prije dva dana me kiša poterala iz sjetve. moram na još 4 jutra zatanjurat umjetno i posijat. teoretski, dalo bi se sve u dva dana odradit s jednim traktorom, ali kako je krenulo...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Meni je agronom rekel da je zadnji rok za pajdaša oko 25.05. ali opet zavisi kakva če biti jesen a to je teško predvidjeti
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ostal mi je jedan manji komad zemlje neiskoristen. Obradjen je, poorano i pofrezano, ali mi je niknula Pirika. Planiral sam tu zasijati bijeli, domaci kukurz, ali zbog vremena nisam stigel ....
Koliko bi bilo pametno tretirati, pospricati sada sa Totalom pa nakon nekog kratkog vremena, tjedan dana otpriloke,, posijati kukuruz !!??
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
prvo, kako misliš špricati totalom po ovom vremenu?

drugo, misliš da je dovoljno tjedan dana nakon totala da siješ? mislim da stručnjaci čak vele dva do 3 tjedna...
 
Tu od
18 Svi 2013
Poruka
30
Ostal mi je jedan manji komad zemlje neiskoristen. Obradjen je, poorano i pofrezano, ali mi je niknula Pirika. Planiral sam tu zasijati bijeli, domaci kukurz, ali zbog vremena nisam stigel ....
Koliko bi bilo pametno tretirati, pospricati sada sa Totalom pa nakon nekog kratkog vremena, tjedan dana otpriloke,, posijati kukuruz !!??

kad posiješ. kad kukuruz nikne (do 7 pera), špricat na zeleno. motivel, task, tarot, titan...

inače, pirika se šprica na prazno. pazi da ju ne zaoreš, ne buš je se nikad rešil
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh