• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja mozda zavrsim sa sjetvom tek iduci tjedan jer imam jos za orati i vecinom budem sijao fao 300 i kukuruz za silazu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
ja imam 7 jutara koje treba pripremiti i nada mse da ce sutra biti nesto vremena i za to,nikad ovako kasno nisam sijao kukuruz,a nikad nisam ni sav repromaterijal pripremio na vrijeme kao ove godine i eto,nemoze se u polje...
nadam se da ce biti suha jesen,pa onda nebude problema niti za berbu!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovogodisnja sjetva je svima nama pojela pol zivaca al ajd nekako se privela kraju. Prvi kukuruzi posijani 11.4. a sinoc 11.5. zavrsena sjetva uz sve nevolje i probleme. Kise su bile nemilosrdne pa to jednostavno nije dalo krenut u polje, taman se malo prosusi da se ide radit kad sutra opet... Jedan dan sam susjedu iz parcele uz put izvuko 15ak cisterni vode po 4000lit da bi isto vece opet bio prolom oblaka.
Nikad ovako kasno nismo sijali, nadam se da ce sve bit ok.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Kakvo vrijeme prognoziraju u polje ne budem mogao sve do kraja 5. mjeseca a imam Bc 572 i dali je bolje posijati onda neki fao 300 i ako imate preporuku koji. Treba mi za vlastite potrebe za berbu u klipu ako to ima kakve veze. Hvala vam.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Bio sam sretniji dok nisam vidio ovu prognozu. A sto se tice hibrida kakva su vam iskustva sa Bc fao 300 ?? Radije bi kupio domace sjeme nego uvozno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Probaj negdje pronaći Bc 282, ja sam ga imao jedne godine i bio sam zadovoljan. Sa 400čhv bilo je jedan i pol bunker dvorednog Burgonija.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi isto čekamo bolje vrijeme, ima još za izorati 4,5-5 rali i da se posije, kukuruz je doma OSSK 499, znači srednje kasna grupa pa kak mu Bog da. Bude se posiliralo ili bude išo u šrot.
Ništa nije po planu, ali nemamo izbora.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Probaj negdje pronaći Bc 282, ja sam ga imao jedne godine i bio sam zadovoljan. Sa 400čhv bilo je jedan i pol bunker dvorednog Burgonija.

Ja sam ove godine prvi put posijao Bc 282, susjed ga lani imao i bio jako dobar, pa smo ga uzeli 2 paketa za probu ove godine. samo sad treba vidjeti u poljoapotekama što im je još ostalo. Uletejelo mi još neplanirano pol rali za posijati pa dok sam išao za to kupiti sjeme nije baš puno izbora bilo.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Odličan je ,ali mu otpadaju klipovi dok dozreli, i treba krenut ranije sa berbom
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Padaju i BC 462, možda uzmem taj BC 282 ako ga bude bilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Prosle godine sa pioneerom p0216 fao 400 s kasnijom sjetvom prinos je bio preko 13t ha. Eto jednog prijedloga samo ako ga ima uopce za kupit vise.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh